Brigmanis: "Vienotībai" jālemj, kā reaģēt uz VL-TB/LNNK atbalstu opozīcijai

© f64

"Vienotībai" jāizlemj, kā reaģēt uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) parakstīšanos par opozīcijas sākotnēji rosinātās ārkārtas sēdes sasaukšanu, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

 

Viņš norādīja, ka koalīcijas sadarbības līgums uzliek par pienākumu neparakstīties par opozīcijas rosinātas ārkārtas sēdes sasaukšanu. Ņemot vērā sēdei pieteiktā lēmumprojekta saturu, Brigmanis to vērtē kā sava veida vēršanos pret Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V).

Vaicāts, vai nacionālās apvienības rīcību uzskata par koalīcijas līguma pārkāpumu, ZZS frakcijas vadītājs pauda, ka īpaši nevērtē šo konkrēto gadījumu, jo koalīcijas līgums "sen jau nav spēkā". Tādējādi Brigmanis atsaucās uz pirms vairākiem mēnešiem pausto, ka "Vienotība" un nacionālā apvienība ir pārkāpušas koalīcijas līgumu, tamdēļ tas vairs nav spēkā. ZZS gan šo situāciju nesaistīja ar Straujumas vadītās valdības darbu.

Politiķis opozīcijas un VL-TB/LNNK rīcību vērtē kā negodprātīgu un neētisku. Ārkārtas sēdes sasaukšana nav konstruktīva rīcība, jo bēgļu jautājuma risināšanā jau ir iesaistītas atbildīgās institūcijas - daļa lēmumu pieņemšanas ir deleģēta Eiropas Savienības institūcijām, savukārt Latvijā par šo jautājumu ir atbildīga premjerministre, Iekšlietu ministrija un Ārlietu ministrija.

Arī ZZS nevēlas Latvijā uzņemt bēgļus, taču jāsaprot, ka mēs esam Eiropas Savienības dalībvalsts ar saviem pienākumiem, skaidroja Brigmanis. Viņš retoriski vaicāja, kādas ir Latvijas iespējas pieņemt citādāku lēmumu, ja arī citas ES dalībvalstis, tajā skaitā Lietuva un Igaunija, ir piekritušas bēgļu uzņemšanai.

Kā ziņots, Saeimas ārkārtas sesijas sēdē deputāti šodien kvoruma trūkuma dēļ līdz galam neizskatīja opozīcijas partiju un nacionālās apvienības iesniegto lēmumprojektu uzdot Ministru kabinetam sniegt skaidrojumus bēgļu jautājumā.

Saeimas sēdē kvoruma nebija, jo balsojumā nepiedalījās "Vienotības" un ZZS deputāti. Kvoruma trūkuma dēļ sēde tika pasludināta par slēgtu.

Jau vēstīts, Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) varētu zaudēt amatu saistībā ar parakstīšanos par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu bēgļu jautājumā.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, komentējot pārmetumus par koalīcijas līguma pārkāpumu, vaicāja, vai parakstīt kopā ar opozīciju ierosinājumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu atlaišanu nav vērtējams kā koalīcijas līguma pārkāpums. Tāpat Dzintars šaubījās, vai pieņemt nostāju bēgļu politikā, ignorējot nacionālās apvienības nostāju, atbilst koalīcijas principam saskaņot svarīgus jautājumus.

Svarīgākais