Valstī ieved teju 1000 kilogramu ūdenspīpju tabakas

© VID

Muitas policijas pārvalde Rīgā aizturējusi divas personas par 969 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

18.maijā Muitas policijas pārvaldes amatpersonas Rīgā apturēja kravas mikroautobusu. Tajā atradās krava, kas Latvijas muitas iestādē bija deklarēta kā absorbents. Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem tā bija sūtīta no Apvienotajiem Arābu Emirātiem kādam Latvijas uzņēmumam, un Latvijā tai tika piemērota muitas procedūra - ievešana brīvam apgrozījumam.

Veicot kravas pārbaudi un atverot kravas nodalījumā novietotos iepakojumus, tika konstatēts, ka tajos atrodas nevis absorbents, bet gan ūdenspīpju tabaka. Tādā veidā personas, muitas iestādē deklarējot preci ar neīstu preču kodu, izvairījās no akcīzes nodokļa nomaksas pilnā apmērā par ūdenspīpju tabaku. Nesamaksātā akcīzes nodokļa summa, pēc sākotnējām aplēsēm, ir 56 250 eiro.

Par minēto noziegumu sākts kriminālprocess par ūdenspīpēm paredzētas tabakas nelikumīgu ievešanu Latvijas muitas teritorijā, izmantojot viltotus kravas pavaddokumentus un iesniedzot muitai nepatiesu informāciju saturošus dokumentus ar tajos norādītu citu preci, preces kodu un vērtību.

Kopumā tika aizturētas divas personas - 1977. un 1963.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Viens no tiem organizēja ūdenspīpju tabakas nelikumīgu ievešanu Latvijas muitas teritorijā un plānoja tās tālāku pārsūtīšanu uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Abām personām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā - ar papildu drošības līdzekli - aizliegums izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais