UZMANĪBU: Banka brīdina par krāpniecisku e-pastu

© F64

"DNB banka" brīdina par krāpnieciskiem e-pastiem un aicina klientus neizpaust savus internetbankas identifikācijas datus.

"DNB banka" ir saņēmusi informāciju, ka notiek mēģinājumi izkrāpt internetbankas lietotāju datus. Krāpnieciskie e-pasti tiek sūtīti no "DNB bankai" nepiederošas e-pasta adreses.

Arī LETA saņēma no adreses "ib@dnb-lvacc.lv" izsūtītu e-pastu, kurā rakstīts "Cienījamais klient, Jūs esat saņēmis jaunu maksājumu. Piekļūt savam kontam." E-pastam pievienota saite uz interneta vietni, kas aicina ievadīt lietotāja numuru.

"DNB banka" uzsver, ka neizsūta šādus e-pastus, un lūdz klientiem būt uzmanīgiem un viltus logos interneta mājaslapās neievadīt internetbankas identifikācijas datus: ieejas vārdu (lietotāja numurs), paroli, kodus no kodu kartes.

Pirms klients ievada internetbankas identifikācijas datus, banka aicina pārliecinieties, vai interneta pārlūka programmas adreses logā ir DNB internetbankas adrese "https://ib.dnb.lv/login/rid_login.php".

Ja klients saņem krāpnieciskus e-pastus vai atver logus krāpnieciskās interneta mājaslapās, banka aicina tos ignorēt un par šādu identifikācijas datu atklāšanas prasību informēt "DNB banku", zvanot uz 1880 vai rakstot uz info@dnb.lv.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.