Jaunievēlētais prezidents inaugurācijas balli nerīkos

© F64

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nerīkos inaugurācijas balli, pastāstīja viņa padomniece Aija Jakubovska.

Mazāka apmēra inaugurācijas pasākums tiks rīkots, jo nepieciešams ievērot valsts protokola prasības, taču balle tā nebūšot. Vējonis gan plāno rīkot balli par godu Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai - 2018.gadā.

Jakubovska arī apliecināja, ka Vējonis ir pieprasījis aprēķinus par to, cik izmaksā apsardzes nodrošināšana viņa pašreizējā dzīvesvietā, kas atrodas Ogres daudzstāvu namā. Pēc aprēķinu saņemšanas viņš izvērtēs, vai turpināt dzīvot Ogrē vai tomēr pārcelties uz Jūrmalas rezidenci.

LETA jau ziņoja, ka Vējonis pēc ievēlēšanas pagājušā nedēļā paziņoja, ka turpinās dzīvot ar ģimeni daudzdzīvokļu mājā Ogrē. Vējonis pagājušā nedēļā apstiprinājis, ka tikšot izskatīta iespēja Jūrmalas rezidenci izmantot brīžos, kad plānotas svarīgas tikšanās. Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube jau paziņojis, ka, Vējonim izvēloties palikt dzīvot savā dzīvesvietā, proti, dzīvoklī Ogrē, palielināsies apsardzes izmaksas.

LNT vakar ziņoja, ka valsts uzņēmuma "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nomas maksu par ēku no pašreizējā Valsts prezidenta Bērziņa kancelejas nesaņem saskaņā ar 2011.gadā noslēgto līgumu. Zatlera kanceleja par rezidenci mēnesī maksāja 21 000 eiro, bet Bērziņa kanceleja sešas reizes mazāk - tikai komunālos un uzturēšanas izdevumus jeb aptuveni 3500 eiro mēnesī.

Kanceleja uzsvērusi: tā kā Bērziņš nedzīvo rezidencē, ietaupīta valsts nauda. Taču tam nepiekrīt VNĪ valdes loceklis Andrejs Milzarājs. Viņš skaidro, ka ar nomas maksu iestāde atgūst remontā ieguldītos miljonus un tā ir ieinteresēta atgūt ieguldītos līdzekļus. Sanāk, ka naudas samaksa tikai tiek atlikta uz kādu laiku.

Bērziņa kancelejas noslēgtais līgums līdz 1.augustam būs jāpārskata Vējoņa kancelejai. Līgumā patlaban paredzēts, ka noma par rezidenci jāsāk maksāt ne vēlāk kā 2016.gadā. Maksāt tikai daļu no nomas, ja gadījumā tiek izmantota tikai daļa no ēkas, neesot iespējams.

Latvijā

Sabiedrības sašutumu nesen izraisīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izskanējusī doma: pašvaldībām trūkstot līdzekļu, tāpēc pašdarbības kolektīviem būšot pašiem jāpiemaksā par piedalīšanos pasākumos pirms 2028. gada dziesmu un deju svētkiem. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vadītāja Signe Pujāte komisijas sēdē uzsvēra, ka samaksa no kolektīvu dalībniekiem starpsvētku pasākumos tiks prasīta pirmo reizi, taču citu iespēju neesot. Par šo un citām tēmām sarunājos ar vairākiem nacionāli domājošiem cilvēkiem: ar Ēriku Hānbergu, Janīnu Kursīti un Uldi Marhilēviču.

Svarīgākais