Latvijā praktizējošie farmaceiti asi iebilst pret mēģinājumiem legalizēt vai citā veidā atvieglot brīvu narkotisko vielu apriti valstī, turklāt šādas publiskas iniciatīvas virzīšana uz Saeimu saasina jauniešu interesi par vieglajām narkotikām, informēja biedrības pārstāve Alla Čudovska.
Farmaceiti uzsver, ka iniciatīvas autori apzināti maldina sabiedrību par marihuānas brīvu pieejamību Igaunijā un citās Eiropas Savienības valstīs, kā arī par tās plaši pazīstamo ārstniecisko efektu.
Farmaceiti atgādina, ka narkotisko vielu izmantošana medicīnas vai ārstēšanas nolūkos Latvijā ir stingri reglamentēta. Patlaban likums paredz stingro uzskaiti un jebkuru narkotiskas vielas saturošo zāļu glabāšanu seifā. Šīs zāles nav pieejamas bez receptes, bet par to apriti katra aptieka ik mēnesi atskaitās Nacionālajam veselības dienestam, kas sadarbībā ar citām valsts iestādēm pastiprināti seko līdzi šīs zāļu grupas apritei.
Kā ziņots, vakar, 1.jūnijā, Saeimā iesniegta iniciatīva par marihuānas dekriminalizāciju. Iesniegtajos dokumentos norādīts, ka par iniciatīvu saņemti 10 373 paraksti.
Pēc iekļaušanas Saeimas prezidija darba kārtībā prezidijam būs jālemj par iniciatīvas tālāko gaidu. Ierasts, ka prezidijs sākotnēji lemj par parakstu nodošanu pārbaudei Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Ja PMLP secina, ka par iniciatīvu saņemti vismaz 10 000 derīgu parakstu, tad prezidijam būs iespēja lemt par tās nodošanu izskatīšanai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.
Kā ziņots, sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī.
Pēc iniciatīvas pārstāvja Donata Blaževiča domām, dekriminalizācija ir efektīvāks veids, kā risināt narkotiku problēmas sabiedrībā, turklāt šo veidu rekomendējot arī Pasaules Veselības organizācija.
Par iniciatīvu ir savākts vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstu, kas nozīmē, ka to var iesniegt parlamentā.
Iniciatīvas autors ir Āris Ābele, kurš patlaban no tās tālākas virzīšanas atteicies.