Straujuma: valstis atbalsta solidaritāti bēgļu jautājumā

© F64

Latvija uzskata, ka bēgļu jautājuma risināšanā solidaritātei ir jābūt brīvprātīgai un saistītai ar praktiskām iespējām un integrāciju ilgtermiņā, šodien Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju konferences (COSAC) plenārsēdē Rīgā sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa pauda, ka imigrācijas jautājumā ES valstīm solidāri un taisnīgi jāsadala atbildība. Pašlaik nacionālā līmenī tiek apspriestas obligātās bēgļu kvotas, un attieksme pret tām ir dažāda, taču, pēc politiķes domām, visas valstis atbalsta solidaritāti.

Straujuma pateicās parlamentāriešiem par šodien izteiktajiem ieteikumiem, kas dod uzmundrinājumu darboties tikpat aktīvi kā līdz šim. Komentējot Eiropas investīciju plānu, Straujuma norādīja, ka tā īstenošana neietekmēs kohēzijas politikas īstenošanu. Viņa pauda prieku par panākto vienošanos izvairīties no politiskās ietekmes plāna projektu vērtēšanā.

Premjerministre vairākām ES valstu pārstāvju aktualizētajām tēmām sniedza nosacīti lakoniskas atbildes, piemēram, norādot, ka Grieķijas finansiālās situācijas jautājums bija izaicinājums Latvijas prezidentūrai ES Padomē, piekrītot Francijas un Vācijas parlamentāriešiem, ka Grieķijas jautājums izšķirsies nākamo nedēļu laikā.

Komentējot attiecības ar Krieviju, Straujuma piekrita klātesošo paustajai nostājai, ka ES attieksme pret sankcijām jāsasaista ar Minskas vienošanās izpildi. Neviens negrib redzēt Krieviju nospiestu uz ceļiem, norādīja Straujuma, piebilstot, ka ar valsti jāturpina dialogs.

Tuvojoties atbilžu noslēgumam, Straujuma atzina, ka viņas pierakstos ir neliels sajukums. Tomēr viņa sniedza atbildes uz lielu daļu no parlamentāriešu replikām un beigās saņēma aplausus.

Jau vēstīts, ka parlamentārieši šodien sanāksmē uzsvēra gan risinājuma rašanas nepieciešamību imigrācijas problēmai, gan skāra Krievijas rīcības Ukrainā jautājumu. Tāpat izskanēja atzinīgi vārdi par Latvijas prezidentūru ES.

No šodienas līdz 2.jūnijam Rīgā COSAC plenārsēdē pulcējušies teju 300 ES parlamentārieši, tostarp no Eiropas Parlamenta, kā arī augsta līmeņa amatpersonas un Eiropas jautājumu eksperti. Tas ir viens no Saeimas rīkotajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras ES Padomes laikā. Tiešraidē sanāksmei ikviens var sekot līdzi Latvijas prezidentūras parlamentārās dimensijas mājaslapā "www.parleu2015.lv".