Latvijai jādomā par nodokļu celšanu

© F64

Latvijai ir jādomā par nodokļu celšanu, šodien žurnālistiem atzina ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā Mārtiņš Zemītis.

Viņš sacīja, ka Latvijā ir salīdzinoši zems nodokļu iekasēšanas īpatsvars, bet valstij ir jādomā, kur gūt papildu ieņēmumus.

"EK ieskatā Latvijai ir jādomā par nodokļu palielināšanu, lai veicinātu ienākumus. Tāpēc arī Latvija nevar palielināt budžeta deficītu, jo netiek domāts par to, kā iegūt papildu naudu," uzsvēra eksperts.

Zemīša ieskatā Latvijai būtu jāsamazina darbaspēka nodokļi, lai tiem, kas saņem mazāku atalgojumu, paliktu vairāk naudas. Tāpat esot potenciāls gūt papildu ienākumus no nekustamā īpašuma nodokļa.

"Tas nebūs politiski populārs lēmums, taču tas ir jādara. Tāpēc arī EK jaunākajās rekomendācijas Latvijai nodokļu jomā nav norādījusi konkrētus ieteikumus, lēmuma pieņemšanai atstājot lielākas manevra iespējas," atzina eksperts.

Jau ziņots, ka Latvijai var nākties veikt nākamā gada budžeta konsolidāciju 0,3% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), šodien medijiem sacīja ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā Mārtiņš Zemītis.

Vakar EK publicējusi rekomendācijas Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas, pēc Zemīša teiktā, ir kļuvušas precīzākas un konkrētākas.

EK uzsver, ka Latvijai var nākties veikt nākamā gada budžeta konsolidāciju 0,3% apmērā no IKP. Tāpat EK atzīst, ka Latvijas plānotie izdevumi aizsardzībai nav uzskatāmi par vienreizēju deficīta palielinājumu. Savukārt veselības aprūpē būtu jāveic strukturālās reformas, bet ne uz deficīta palielināšanas rēķina.

Latvijā

Otrdien, 8.oktobrī, Ministru kabinetā tika skatīti Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, Administratīvās atbildības likumā un Krimināllikumā. Rosinātie grozījumi minētajos likumos paredz no alkohola koncentrācijas pārbaudes procesa izslēgt iespēju personai subjektīvi bez jebkāda pamata atteikties no amatpersonas veiktās alkohola koncentrācijas pārbaudes vai nepiekrist tās rezultātiem, kā arī noteikt atbildību par atteikšanos no amatpersonas prasītās pārbaudes veikšanas.