Ceļu policija mēģinās uzlabot savu tēlu sabiedrības acīs

Lai uzlabotu savu tēlu, turpmāk Ceļu policija strādās kopā ar patruļpoliciju.

Tā šodien pēc tikšanās ar jauno Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) priekšnieci Vinetu Mistri žurnālistiem sacīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Kā atzina Mūrniece, galvenā sarunas tēma ar Mistri bijusi par policijas tēlu uzlabošanu, jo Ceļu policija ir tā, kura rada iespaidu par visu policiju neatkarīgi no tā, ka viņu sadaļa ir visai maza.

"Ar Mistri pārrunājām, ka pirmais uzdevums ir atrast veidu, kā mainīt tēlu cilvēka acīs, jo Ceļu policijai ir jākļūst par atbalstu cilvēkiem, nevis tikai un vienīgi par tiem, kas soda," uzsvēra ministre.

Pēc Mūrnieces teiktā, policijas tēlu palīdzētu uzlabot tas, ka Ceļu policija strādās kopā ar patruļpoliciju un brauks kopā uz notikumu vietām, piemēram, ģimenes skandāliem. Kopumā policija nodarbosies ar noziedzības apkarošanu, vienlaikus ar profilaksi, kā arī pildīs Ceļu policijas funkcijas.

"Reģionos jau šis process ir sākts, un man liekas, ka tas ir tieši tas, ko mēs varam gaidīt, ka tas notiks arī Rīgā, ka ceļu policisti būs universālie policisti, kas darīs visu un palīdzēs cilvēkiem," sacīja ministre.

Tāpat ar jauno SUB priekšnieci Mūrniece pārrunājusi kukuļņemšanas gadījumus Ceļu policijā, kas met ēnu arī uz visiem pārējiem, kas strādā policijā, un uz tiem, kas strādā Ceļu policijā un godprātīgi pilda savus pienākumus. "Mistre ir apņēmīga risināt arī šo problēmu, sadarbojoties ar policijas struktūrām, kas to apkaro. Es domāju, ka visdrīzākajā laikā arī šajā jomā mēs varam sagaidīt labus rezultātus. Protams, ka tas ir izdarāms ar darbu un ļoti stingru nostāju," uzsvēra Mūrniece.

Mistre žurnālistiem atklāja, ka viens no jautājumiem, kas tika pārrunāts ar ministri, bija par korupcijas apkarošanu.

"Panācām tādu kā vienošanos, ka paralēli tam, ka ir jācīnās ar korupcijas apkarošanu policijas rindās, jāvēršas tomēr arī pret cilvēkiem, kuri veicina to procesu. Proti, tie ir paši transportlīdzekļa vadītāji, kuri piedāvā naudu. Tādējādi, uzraugot gan policijas darbiniekus, gan arī kontrolējot to, ko dara vadītāji, kopīgiem spēkiem varētu panākt rezultātu un arī tādā veidā samazināt korupcijas risku," sacīja Mistre.

Svarīgākais