Cik droša ir tava parole?

© Scanpix

Hakeri nāk klajā ar arvien ģeniālākiem veidiem, lai uzlauztu personīgos e-pastus un citus personīgu informāciju saturošus portālus. Taču izmantojot pareizas metodes, ir iespējams aizsargāt savu privātumu.

Izplatītākie paroļu uzlaušanas veidi, ko hakeri izmanto, ir e-pasts, kas sola tūlītēju bagātību, vienīgais, kas jums jādara – jāapmeklē šķietami ticama mājaslapa, kas lūdz ievadīt slepeno kodu.

Otrs veids ir minēšana, jo vēl aizvien vārds „parole” un ciparu virkne „123456” ir populārākās drošības atslēgas. Tāpat populāras ir paroles, kurās izmantoti mājdzīvnieku vārdi vai kultūras pasākumi, par kuriem ļoti viegli iespējams uzzināt.

Lai uzlabotu savu drošību, paroles var veidot no diviem pilnīgi nesaistītiem vārdiem. Šādas paroles uzlaušana prasa pat 1 stundu un 40 minūtes. Tāpat garas paroles nodrošina augstāku drošības līmeni. Veidojot paroli vajadzētu izmantot gan lielos, gan mazos burtus, simbolus, kā arī skaitļus.

Informācija sagatavota pēc bbc.com

Latvijā

Jau pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito sākumā Raimonds Pauls, būdams Kultūras ministrs, virzīja ideju par akustiskās koncertzāles būvniecību Rīgā. Toreiz tam naudas nebija. Vēlāk, kamēr Rīgā meklēja citus risinājumus, tikmēr reģionos uzbūvētas jau četras augstvērtīgas zāles, bet galvaspilsētā tādas joprojām nav. Taču nu ir sākusies “Rīgas Filharmonijas” būvprojekta izstrāde. Kā nākotnē izskatīsies Kongresu nams, ko jau jāpierod saukt par “Rīgas Filharmoniju” skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais