Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 100 000 cilvēku

 
©F64

Lielajā talkā iesaistījušies vairāk nekā 100 000 talcinieku, aģentūru LETA informēja Lielās Talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.

Iedzīvotāju aktivitāte Lielajā talkā esot lielāka nekā pērn. Lai gan talka oficiāli noslēgusies plkst.15, sakopšanas un labiekārtošanas darbi visā Latvijā vēl turpinās.

Ja no rīta visaktīvākā talkošana notika Latgalē un Vidzemē, tad ap pusdienas laiku "modusies" arī Rīga un līdz oficiālās talkas beigām kļuvusi par aktīvāko talkotāju reģionu.

Precīzāki dati par talkotāju skaitu un izvestajiem atkritumiem gaidāma pirmdien.

Šogad daudzās talkas vietās liels uzsvars likts ne vien uz vides sakopšanu un atkritumu savākšanu, bet arī labiekārtošanu - stādīti koki un krūmi, labiekārtoti pagalmi, iekārtoti sporta laukumi bērniem. Teju 40% no šogad oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām bija labiekārtošanas talkas.

Arī šī gada Talkā neiztika bez interesantiem atradumiem - atrasti gan personu apliecinoši dokumenti, gan arī dažādi vēsturiski darbarīki, kara laika ķivere un lielgabala lode, kā arī paklājs, dīvāns, kurpes, govs galvaskauss, izlietne, policijas lenta, daudz riepu un televizoru.