Lattelecom pelna un investē

© Scanpix

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom šā gada pirmajā ceturksnī par 14% kāpinājis grupas tīro peļņu, sasniedzot 8,6 miljonus eiro. Tas ir par 1,1 miljonu vairāk nekā attiecīgajā periodā 2014. gadā, liecina koncerna neauditētie finanšu rezultāti.

Būtiskākais ieņēmumu pieaugums par 12% ir televīzijas biznesā, savukārt ieņēmumi no platjoslas pakalpojumiem palielinājušies par 3%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn.

«Lattelecom optiskā interneta lietotāju skaits pieaudzis par 13%, un šobrīd tas ir pieejams jau vairāk nekā 490 000 mājsaimniecību visā Latvijā. Tomēr, neskatoties uz to, Lattelecom ir uzsācis pēdējā laika vērienīgāko Latvijas interneta tīkla modernizāciju, ieguldot 3,5 miljonus EUR, lai līdz šī gada beigām 180 000 klientiem arī ārpus pilsētu centriem būtu pieejams pat desmit reizes ātrāks internets, sasniedzot ātrumu līdz 60 megabitiem sekundē,» uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Šobrīd Lattelecom ir pabeidzis 117 vara kabeļu pakalpojuma mezglu modernizēšanas darbus, uzstādītas jaunas signāla pārraidīšanas iekārtas, un pirmie 14 000 Lattelecom interneta klientu atsevišķās vietās Alūksnē, Balvos, Bauskā, Dobelē, Gulbenē, Jelgavā, Lielvārdē, Mārupē, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Rīgā, Ropažos, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Ventspilī un citās pilsētās un novados jau var saņemt jauno pakalpojumu Internets 5. Atkarībā no tā, kādu interneta pakalpojumu šie iedzīvotāji šobrīd izmanto, Internetu 5 iespējams pieslēgt arī attālināti, tādējādi nodrošinot īpaši vienkāršu pāreju uz jauno pakalpojumu. Turpmākie modernizēšanas darbi šogad plānoti vēl vairāk nekā 80 vietās, aptverot plašu Lattelecom klientu loku.

Vara kabeļu tīkla modernizācija, izmantojot VDSL vektoringu jeb Internets 5, ir jaunākās paaudzes internets, kas Latvijai ir īpaši nozīmīgi mājsaimniecībām, kurām līdz šim nav iespējams pievilkt optisko interneta tīklu. Jaunā tehnoloģija būs iespēja pa esošajiem vara kabeļiem saņemt desmit reizes ātrāku internetu – līdz pat 60Mbit/sek., tostarp arī ārpus pilsētu centriem.

«Lai arī Latvija ar optisko tīklu ir priekšā visai Eiropai un optiskais internets ir pieejams vairāk nekā pusei mājsaimniecību, mēs gribam visus iedzīvotājus nodrošināt ar pēc iespējas vienādām tehnoloģiju iespējām neatkarīgi no viņu dzīvesvietas. Latvijas nākotne ir saistīta ar tehnoloģiju pieejamību iedzīvotājiem, un tā ir informācijas laikmeta platforma, kas ļauj realizēt augstāku dzīves kvalitāti – sākot ar elastīgiem darba apstākļiem un dažādām uzņēmējdarbības formām, beidzot ar piekļuvi medijiem, piemēram, interaktīvajai televīzijai un ar to saistītajām iespējām,» skaidro J. Gulbis. Viņš arī atgādina, ka kopīgo Eiropas mērķi, kas paredz līdz 2020. gadam pusei valsts iedzīvotāju nodrošināt piekļuvi internetam ar ātrumu vismaz 100 Mbit/s, Latvija jau ir izpildījusi 2014. gadā.

Svarīgākais