Pazudušā latviešu jūrnieka radinieki devušies uz Sahalīnu

© scanpix

Par pagājušajā nedēļā Kamčatkas piekrastē avarējušā zvejas kuģa "Daļnij Vostok" trešo latviešu jūrnieku joprojām nav apstiprinošu ziņu, aģentūrai LETA pastāstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Ministrijas pārstāvis aģentūrai LETA norādīja - teorētiski pastāv iespēja, ka viņš ir šobrīd vēl neatpazīto bojāgājušo jūrnieku vidū, kuru mirstīgās atliekas jau atvestas uz Sahalīnu.

"Tiks veikta identifikācija," skaidroja Lasis, piebilstot, ka trešā jūrnieka radinieces - sieva un meita - šodien dodas uz Sahalīnu, kur plāno ierasties ceturtdien, 9.aprīlī. "Latvijas vēstniecības Maskavā pārstāve, kura šobrīd atrodas Južnosahaļinskā, ar viņām tiksies un sniegs nepieciešamo atbalstu," viņš piebilda.

Tāpat Lasis informēja, ka jau vakar Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas pārstāve tikusies ar abiem izglābtajiem Latvijas jūrniekiem. Abi jūrnieki izmitināti viesnīcā un viņu veselības stāvoklis ir normāls, norādīja Lasis, piebilstot, ka viņi šobrīd jūtas labi.

"Šobrīd turpinās traģēdijas/negadījuma izmeklēšanas komisijas darbs - arī divi Latvijas jūrnieki turpina sniegt liecības, viņiem piemērots cietušā statuss. Tiklīdz komisija būs iztaujājusi abus jūrniekus, viņi varēs atgriezties Latvijā. Latvijas vēstniecības pārstāve viņiem izsniegs atgriešanās apliecības ceļošanai uz Latviju," viņš sacīja.

Savukārt, vaicāts, vai Latvijas jūrnieki ir aizturēti vai arestēti, Lasis norādīja, ka pašlaik šādu ziņu nav.

"Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments visu laiku turpina uzturēt kontaktus ar visu trīs jūrnieku tuviniekiem," viņš rezumēja.

Kā ziņots, traleris "Daļnij Vostok" avarēja 2.aprīlī ap plkst.6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts.

Kuģis būvēts 1989.gadā Krievijā. Līdz 2014.gadam tas ar nosaukumu "Stende" kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā.

Pērn kuģi iegādājies uzņēmums "Magellan", un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais