Policija šodien ar spēku pārtrauca Ginta Gaiķēna protesta akciju, kurā viņš vēlējās ar pacēlāju nokļūt līdz Rīgas vicemēra Aināra Šlesera logiem Rātsnamā.
Gaiķēns pie rātsnama ieradās kopā ar dažiem domubiedriem, turot rokās plakātu ar uzrakstu "Šleser! Solīji 50 000 [darba vietu], dod vienu". Pasākuma dalībnieki iepretim rātsnama galvenajai ieejai atvilka pacēlāju, kas darbināms ar ģeneratoru.
Gaiķēns bija iecerējis pacēlāja grozā pacelties līdz otrā stāva logu līmenim iepretim vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) kabinetam, tomēr iecerēto pasākumu izjauca RPP darbinieki, kas pieprasīja akcijas rīkotājiem uzrādīt atļauju un lika atvirzīt pacēlāju nostāk no ēkas. Policijas darbinieki gan akcijas rīkotājiem nespēja izskaidrot, uz kādu normatīvo aktu pamata viņi šo pasākumu neatļauj.
Tomēr Gaiķēns ar plakātu iekāpa nepaceltā pacēlāja grozā un skaidroja klausītājiem savas prasības.
Pacēlāju iedarbināt policija neļāva, tomēr kāds no pasākuma dalībniekiem to pamanījās izdarīt. Policists pieprasīja ģeneratoru izslēgt, tomēr vainīgais vīrietis tikai smīnēja, norādot, ka to neprotot.
Gaiķēna akcija izraisīja plašu plašsaziņas līdzekļu pārstāvju uzmanību, saradās arī krietni daudz pašvaldības policistu.
Policija sākumā izrādīja interesi par kādu akcijas dalībnieku, kurš arī atradās uz pacēlāja, un aicināja viņu uz policijas automašīnu, bet viņš atrunājās, ka esot tikai palūgts uzkāpt uz pacēlāja līdzsvara noturēšanai.
Tad policisti pievērsa lielāku uzmanību Gaiķēnam, kurš joprojām uzturējās pacēlāja grozā un sniedza intervijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Kādu laiku policijas darbinieki ar Gaiķēnu risināja sarunas, prasot viņa pārtraukt protesta akciju. Policija savu prasību pamatoja ar normatīvajiem aktiem. Savukārt Gaiķēns atsaucās uz Satversmi un viņa tiesībām paust savu viedokli miermīlīgā akcijā.
Kad sarunās netika gūti manāmi rezultāti, policijas darbinieki kļuva aktīvāki un mēģināja Gaiķēnu no pacēlāja groza izvilkt, raujot aiz rokām un kājām. Klātesošie skatītāji vairāk līdzi juta Gaiķēnam, aizrādot policistiem, lai "viņam nenorauj kāju".
Pēc vairāku minūšu ilgas cīkstēšanās RPP darbinieki Gaiķēnu saslēdza roku dzelžos, izvilka no pacēlāja, ievietoja policijas automašīnā un aizveda.
Pēc notikušā Gaiķēna domubiedri būvtehnikas firmā iznomāto pacēlāju aizvilka līdz automašīnai un devās projām.
RPP sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane aģentūru LETA informēja, ka Gaiķēnam šovakar tiks noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli - par nesaskaņota pasākuma rīkošanu un nepakļaušanos policijas prasībām. Pēc tam Gaiķēns tikšot atbrīvots.
RPP priekšnieka vietnieks Juris Lūkass, kurš drīz ieradās notikuma vietā, aģentūrai LETA uzsvēra, ka esot noteikta kārtība un procesuālās normas, kas ir jāievēro katram iedzīvotājam. Ja tās netiek ievērotas, policijai jārīkojas.
Uz jautājumu, vai miermīlīgās akcijas pārtraukšanai bija jāpielieto spēks, Lūkass vien norādīja - ja iedzīvotājs nepakļaujas policijas likumīgajām prasībām, tad policistiem ir tiesības pielietot speciālos līdzekļus.
Kā ziņots, Gaiķēns pērn novembra beigās sāka protesta akciju pie valdības ēkas, kuras rezultātā iepretim Ministru kabinetam izveidojusies "telšu pilsētiņa".