Inkēns: Lai okupētu Baltiju, kādam Krievijā ir jāsajūk prātā...

© f64

Borisa Ņemcova slepkavība jeb, precīzāk sakot, – atentāts pret viņu atkal liek bažīgi lūkoties pāri austrumu robežai un minēt, kam un kāpēc tika raidīts šis asiņainais signāls. Pasaulei? Kremļa kritizētājiem? Varbūt pašam Putinam? Ko varam prognozēt par to, kā attīstīsies notikumi Ukrainā? Kā Kremļa rīcību ietekmēs pasaules pretreakcija? Atbildes atrast ir grūti, jo Krievija nekad nav izcēlusies ar savu loģisko rīcību, bet gan ar biedējoši neprognozējamu improvizācijas mākslu. Saruna par to ar politikas apskatnieku Edvīnu Inkēnu.

– Vēl arvien nav objektīvas atbildes uz jautājumu: kas un kādēļ nogalināja Borisu Ņemcovu. Ir aizturēts iespējamais slepkava, taču, protams, neviens netic, ka šis cilvēks ir tas, kurš izplānojis atentātu. Kāda ir tava versija – kāpēc tas notika?

Pilnu interviju lasiet šīsdienas NRA.

Latvijā

Lai gan maija beigas tradicionāli asociējas ar pirmajiem patīkami siltajiem un saulainajiem brīvdienu izbraucieniem, šonedēļ laikapstākļi Latvijā vēl būs svārstīgi un nepastāvīgi. TV3 raidījuma “900 sekundes” laika ziņu moderators Martins Bergšteins gan mierina – nākamnedēļ beidzot sagaidīsim arī ilgi gaidīto siltuma vilni.

Svarīgākais