Jūras ērgļiem pirmā ola

© ornitofaunistika.com

Šodien Kurzemē esošais jūras ērgļu pāris, kura gaitām ar tiešsaistes kameras palīdzību iespējams sekot līdzi tīmeklī, piedzīvojis ģimenes pieaugumu - izdēta pirmā ola, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Ornitologi jau iepriekš prognozēja, ka pirmās olas ligzdā varētu parādīties marta vidū.

Jau ziņots, ka šogad ir sākta video tiešraide no pērn atklātās jūras ērgļu ligzdas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija uzieta tikai pagājušajā gadā. Pērn šim ērgļu pārim ligzdošanas sezona bijusi veiksmīga - tā bija viena no četrām zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

Ērgļu ligzdošanu tiešsaistē var vērot vietnē "dabasdati.lv".

Latvijā

Veselības ministrs Hosams Abu Meri norāda, ka teju trešdaļai bērnu Latvijā konstatēta aptaukošanās. Līdzīga tendence vērojama visā Eiropā, un par vienu no iemesliem tiek minētas Covid-19 pandēmijas sekas. Tomēr Latvijā pastāv arī nopietnas problēmas ar prevenciju – profilaktiskais darbs veselības jomā joprojām ir nepietiekams.

Svarīgākais