Centrālcietuma kamerā atrod dzīvu suni; sodīs priekšnieku

© f64

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) piemērojusi disciplinārsodu Rīgas Centrālcietuma priekšniekam Sergejam Logutovam saistībā ar gadījumu, kad viņa pārvaldītā cietuma kamerā tika atrasts dzīvs suns.

IeVP priekšniece Ilona Spure aģentūrai LETA pastāstīja, ka lielāko sodu - rājienu - saņēmis tieši priekšnieks, jo viņš organizē darbu, arī attiecībā uz apmeklētāju pārbaudi. Disciplinārsodi tika piemēroti arī diviem darbiniekiem, kas atbild par apmeklētāju kontroli.

"Tas protams nav tik viennozīmīgi, jo jāsaprot, ka īslaicīgās satikšanās telpās stikla starpsienas ir noņemtas un uzraugu trūkums ir ievērojams. Uzraudzība nav pieļaujama no likuma viedokļa, tas nozīmē, ka diezgan nekontrolēti var visādas lietas nodot. Klupšanas akmens ir ļoti kvalitatīva pārbaude katram, kas dodas no satikšanās telpas uz dzīvojamo korpusu," uzsvēra Spure.

Viena no notikušā versijām ir tā, ka suns ienests cietumā izmantojot bērnu ratu kulbu.

Spure arī apstiprināja, ka šobrīd IeVP notiek Logutova novērtēšana un tā ir ierasta procedūra.

Jau ziņots, ka pērn rudenī vienā no ieslodzīto kamerām ir atrasts suns. Atrastais mājdzīvnieks pārstāv vienu no mazākajām suņu šķirnēm pasaulē.

Rīgas Centrālcietums ir lielākā ieslodzījuma vieta Latvijā. Tas ir izmeklēšanas cietums, kurā atrodas daļēji slēgtā un slēgtā cietuma nodaļa.

Svarīgākais