Kaimiņš pievienojas Saeimas grēciniekiem

© f64

Nemazinot uzsākto tempu, šī Saeima var iekļūt vēstures annālēs kā sasaukums, kurā rekordskaits deputātu ir nogrēkojušies pret likumu, nonākuši konfliktā ar Saeimas deputāta ētikas kodeksu vai citādi rosinājuši aizdomas par savu darbību. Pēdējais sabiedrības uzmanības prožektoru gaismā šajā kontekstā nonācis Latvijas Reģionu apvienības deputāts Arturs Kaimiņš, kurš nedēļas nogalē pēc konflikta naktsklubā, roku dzelžos saslēgts, tika izolēts no sabiedrības.

Kā pirmais zem kritikas viesuļuguns nonāca Vienotības deputāts Dzintars Zaķis, pār kuru gulstas aizdomas par balsu pirkšanu aizvadītajās vēlēšanās. Viņam sekoja partijas biedrs Veiko Spolītis, kuru policija pieķēra, reibumā vadot automašīnu. Savukārt Saskaņas deputāts Sergejs Potapkins pastiprināti tiks uzmanīts, jo viņa sieva iesaistīta nopietnos finanšu noziegumos.

Lai tiktu skaidrībā, kas darāms ar Dz. Zaķi, Vienotība gaidīs izmeklēšanas rezultātus, pagaidām arī S. Potapkinam nekas netiek pārmests, kamēr V. Spolīti Vienotība nepārprotami mudina nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Savukārt A. Kaimiņš, kas daudzus deputātus nokaitinājis ar visuresošo videokameru un nevēlēšanos atzīt Saeimā iedibināto kārtību, par skandalēšanos naktsklubā, kā rezultātā tika Rīgas Pašvaldības policijas darbinieku roku dzelžos saslēgts un aizturēts, pagaidām ticis sodīts tikai ar frakcijas biedru nosodījumu, un pats solījis darīt visu iespējamo, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Par to, no kādām situācijām viņš apsolījies izvairīties, ir grūti spriest, jo ne deputāts, ne Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētājs Dainis Liepiņš nevēlas atklāt notikušā detaļas.

A. Kaimiņš nožēlojot, ka ļāvies emocijām, šādi diskreditējot Saeimu, bet savā rīcībā nesaskata pamatu mandāta nolikšanai. Arī uz jautājumu, vai ķīviņā iesaistījies, būdams alkohola reibumā, viņš atbildēja negribīgi, uzsverot, ka notikumā bijis cietušais. Tiesa, ar naktskluba īpašniekiem viņi mijuši atvainošanos, un tādēļ tiek uzskatīts, ka konflikts izsmelts. Arī iesniegumi no Valsts policijas tikšot atsaukti.

Ja no kārtības sargu likuma regulētajām dusmām A. Kaimiņš izsprucis sveikā, tad ar kolēģiem Saeimā tik vienkārši var nebūt. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs jau rosinājis A. Kaimiņa uzvedību vērtēt komisijā. Ja komisijas deputāti neiebildīs lietas ierosināšanai, tad ļoti ticams, ka A. Kaimiņš savu politisko karjeru būs uzsācis ar publiska rājiena izpelnīšanos vai pat par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumiem paredzēto smagāko iespējamo sodu – liegumu uz laiku piedalīties Saeimas sēdēs.

Jautāti, kā viņi vērtē šo neglaimojošo statistiku, Saeimas deputāti nav pārāk runīgi, norādot, ka Saeima nav atdalāma no sabiedrības. Tā esot sabiedrības spogulis, tāpēc neesot nekāds brīnums, ka starp 100 deputātiem gadās arī iedzērāji vai personas ar ļoti elastīgu izpratni par deputāta cienīgu rīcību.

Svarīgākais