Seši iemesli kādēļ dzert mate tēju

© ctscorner.ro

Mate ir negrauzdēta Dienvidamerikas akmeņozola lapu tēja, kas aktivizē ķermeņa darbību, nostiprina imūnsistēmu, samazina stresu un uzlabo mentālo darbību. Šis ir vienīgais zināmais augs, kas līdzīgi kā melnā un zaļā tēja satur kofeīnu tādēļ mate tēja tiek bieži ieteikta kā kafijas aizstājējs, tomēr, izrādās tās labo īpašību saraksts ar to vien nebeidzas.

1. Laba matiem. Mate tējas sastāvā ir 25 dažādi vitamīni un 15 aminoskābes, kuras ne tikai padara matus stiprākus, bet arī stimulē to augšanu un novērš to izkrišanu.

2. Palīdz koncentrēties. Auga sastāvā esošais kofeīns stimulē nervu sistēmas darbību, noņem nogurumu un paaugstina koncentrēšanās spējas, tomēr, pretēji kafijai tas neizraisa blakus efektus kā bezmiegs un nervu sistēmas darbības traucējumi.

3. Veicina novājēšanu. Tēja ne tikai nomāc apetīti un dod enerģiju, bet arī uzlabo gremošanu. Ir pat vairākas diētas, kuras iekļāvušas mate tēju ikdienas uzņemamā uztura sastāvā, iesakot to dzert 15 minūtes pirms maltītes.

4. Stimulē zarnu trakta darbību. Mate tēja satur antioksidantus un stimulē žults un kuņģa sulu veidošanos, kas veicina veiksmīgu vēdera izeju. Lietojot mate, var viegli novērst akūtus vai hroniskus aizcietējumus.

5. Uzlabo mutes higiēnu. Dienvidamerikas akmeņozola lapu sastāvā esošie mikroelementi iznīcina baktērijas, kuras vainojams pie nelāgas elpas rašanās. Mate augs bieži tiek izmantots arī zobu pastu ražošanā.

6. Unikāls rituāls. Mate ir zināms arī kā viesmīlības dzēriens. Oriģināli to pasniedz no koksnes vai ķirbja izgrebtos trauciņos ar speciālu nosaukumu „Kalabas” un bauda sūcot pa nelielu, īpaši izgatavotu metāla salmiņu. Tā gatavošana un šāda baudīšana ir nenoliedzami interesanta, turklāt samazina stresu.

Informācija sagatavota pēc stylecraze.com.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais