Komentāri / Leons Taivāns: Islāma paradigmā nav vietas demokrātijai
 

28 komentāri

PProkrieviskais pacifists
Uzskatu, ka Islāma paradigmā toties pastāv būtībā pareizāki priekšstati par Kristus atnākšanu.
25.novembris 2014, 17:44 Atbildēt
JJanis
Kādi?
25.novembris 2014, 18:47 Atbildēt
PP.p.
Protams kristietība izdara būtībā identisku kļūdu tai, kam uzķērās jūdi 2000 gadu senā pagātnē - par to Pestītāju, kas nāk uz mākoņa sēdot un zibeņus uz visām pusēm mētājot. Šāds visai primitīvs priekšstats par pestīšanu diemžēl joprojām daudziem itkā ticīgajiem ļauj izvēlēties sev ne mazāk primitīvu rīcību kā pilnīgi ikdienišķās tā arī kritiskās dzīves situācijās.
26.novembris 2014, 13:26 Atbildēt
pplekste
Izlasi Kurānu
28.novembris 2014, 0:17 Atbildēt
SSTOP
Kristus nenāk ne ar kādiem zibeņiem, bet kā vienkāršs cilvēks! Islāms nevar pieņemt to, ka Dievs varēja ARĪ tā parādīties cilvēkiem - proti pazemoties. jo Viņš ir VISVARENS ! Visvarens tomēr var būt reizē arī PAZEMĪGS!
13.jūlijs 2015, 12:59 Atbildēt
ŽŽanis
Profesors tiešām zina, ko runā. Latvieši, ieklausīsimies!
25.novembris 2014, 18:21 Atbildēt
KKam pievienoties?
Muslimi izdzīvos, eiropieši izmirs
26.novembris 2014, 3:45 Atbildēt
PPērkons
Ceru, ka nē. Demokrātiju atstāsim smilšu kastes jautājumiem un turam fronti!
Ideoloģijas var mainīties un attīstoties tehnoloģijām un zināšanām reliģijas atkāpsies.
Būtiskākā ir genofonta āriešu saglabāšana. Zviedri, dāņi un novēģi tik tiešām taisa nācijas pašnāvības, laižot iekšā muslimus. Viņi neapzinās, kādas būs konsekvences, jo dzīvo ideālā ilūzijā. Nedrīkst viedot ģimenes ar čurkām. Tas arī viss.
28.novembris 2014, 13:47 Atbildēt
GGarāmejot
Bet Latvijas Demokrātijā nav vietas Latvijas Valsts Kapitālam . Varbūt tas ir saistīts ar mūžīgām bažām par mūsu kaimiņu darbībām ? Varbūt tās ir Okupācijas režīma sekas . Visu , kas vērtīgs izpārdot , jo tam , kam nekas nepieder , neko nevar atņemt ! Karogu , himnu arhīvu var valdība ar saviem cilvēkiem emigrācija izvest , bet kā izvest vajadzības gadījumā fabrikas , rūpnīcas , uzņēmumus , bankas un pārējo ? To taču nevar ielikt somā ! Tāpēc arī Citadeli pārdod par lētu naudiņu . Valdība rūpējas par tautu un nedod Dievs , ja pienāktu tāds laiks , ka atkal nāktos latviešiem atstāt savu Latviju , tad tauta , kā celsies , tā dosies ar to , kas pie rokas nesams uz Lielo Eiropu ! Bet Latvija ? Uz Zemes ir daudz brīvu teritoriju un varbūt tad , kad latvieši sanāks kopā šādā brīdī , viņi izveidos jaunu Latviju . Amerika esot vairākas Pēterburgas un pat Maskava . Kāpēc uz pasaules nevarētu būt arī vēl viena Latvija , kurai kaut kas kopīgs piederētu ? Kaut vai viena Banka , vai viens Latvijas valsts kapitāla Lielveikals . Mēs tik ļoti sapņojam par savu Latvijas valsti , bet to sasniedzot izrādījās , ka latvietim vina valsts ir viņa privātais īpašums . Musulmaņi ? Ak musulmaņi ... Vai viss notiekas bez iemesla ? Nez vai .
26.novembris 2014, 13:34 Atbildēt
DDemokrātija
P.S. Un vai tad Kristus , vai Vecās Derības macībās ir vieta Demokrātijai ?! Kas ir Demokrātija ? Vienkāršiem vārdiem runājot , demokrātija ir dažādu viedokļu praktiskā līdzpastāvēšana . To varētu arī salīdzināt ar tādu priekšstatījumu ; Viesībās pie galda apsēžas cilvēki un ietur pieņemto uzvešanās stilu . Tas ir savdabīgs Režīms . Demokrātija pie galda būs tad , ja ceremonijas un tostu laikā viena daļa viesu atradīsies spēļu zālē spēlējot kārtis , biljardu , vai spēļu automātus . Pie galda sēdošie tērzēs Jubilāra runas laikā . Smēķēs cigaretes neatejot no ēdienu galda un ieradušies ar novēlošanos jauniešu bariņš , uzliekot savu repa iekārtu sāks jautru erotisku noskaņu grupas deju tieši netālu no viesību vietas . Ta ir Demokrātija . Jūs teiksiet Anarhija ? Nē , viss notiek ar secīgu un pakāpenisku šo vaļību legalizēšanu - demokratizēšanu un pēčāk ieliekot šo visu ekstrēmo , kā sabiedrības pieņemto uzvešanās normas likumu ! Es ēdu gaļu , kāds paziņo un daudzi noģībst nodomājot , ka viņš ir kanibāls , bet izrādās , ka vinš ēd tikai mazos brāļus . Pagaršo viens , otrs un iegaršojas . Viens paziņo , ka dzer šņabi un smēķē marihuānu . Šausmas ! Daži pamēģina un viniem iepatīkas un ja šādi cilvēki atrodas valdībā , tad rīt visi dzers šņabi un pīpēs marihuanu ! Tās ir tās morāles , ko cilvēki ir atļāvuši sev ieviest , ka demokrātiskas virzības . Anarhija būtu , ja šos jauninājumus ievietu Tauta bez valdības akcepta . :) Un kas tad ir demokrātija , ja skatāmies no Teosa puses ? Tas sava ziņā ir Haoss , kura sekas dažreiz ir neatgriezeniskas . Varbūt tāpēc , lai visi demokrātiskie " jauninājumi " neizietu ar reinkarnāciju Lielaja pasaulē , no kuras mēs esot it kā izraidīti par kaut ko , tad šeit notiek tāda , ka katra cilvēka pārbaude uz visām demokrātiskām vājībām . Izdarīsi šito te , tas tev ieskaitīsies tur , bet tur jau būs cita saruna ar tevi , jo tā Vide , kura ir radījusi arī šo Pasauli noteikti nevēlas pie sevis šo Demokrātisko pārveidumu ieviesumus . Ja Dievs radījis ir Vīrieti un Sievieti , tad cilvēkiem ir tikai jāiemācās iepazīt sevi un vienam otru , lai spētu un prastu izveidot pareizas attiecības , nevis nomaldoties savos mulsumos pieņemt tos , ka " jaunās dzīves " normas ! Cilvēks jau neko jaunu nerada , bet tikai meģina apzināt to , kas viņam iedots līdzi nonākot šeit . Varbūt katra rase ir no Citas planētas un visas senās nesaskaņas ar tagadējo ekstrēmistu izpausmēm , ir tikai nespēja uztvert atšķirības un tās pieņemt , kā Saprotamas un dabiskas Dieva sistēmas veidības . Ja mēs šeit tādi būsim , tad mēs arī Dieva pasaulē to turpināsim un tas arī būs eksāmenu rezultāta tests . Tagad cīnamies ar sekam , bet jāatrod cēļoņi , lai tos likvidētu . Pašreiz ASV ir atsākušies nemieri , bet šo nemieru Problēma ir sena . Tā ir ASV vēsture , ar indiāņu iznīcināšanu , melniem vergiem un rasismu . Tas pats ar musulmaņiem . Kā kārtains netaisnību pīrāgs , ko nevis izmetam ārā , bet cepam jaunas kārtas klāt . Tāda ir mūsu dzīve .
26.novembris 2014, 14:31 Atbildēt
ssisi
Paldies par rakstu. Nekas jauns jau netiek pateikts. Par demokrātiju, kura tiek piedāvāta islama pasaulei: nu vismaz demokrātiskas valstis iet uz to, ka melu kļūst mazāk -- islama pasaule tomēr turpina arī melot - ka Pakistānā nemēdz šaut meitenes, kas apmeklē skolu, ka viņiem nu tur noteikti nav neviena geja, ka cirst roku par bulciņas zādzību ir OK utt. Par Krieviju - nu tur viss skaidrs - kāda tur pasaule, kāds islams, kāda pareizticība?... Cars idiņš pie varas un viss.
26.novembris 2014, 15:15 Atbildēt
IIrokēzs
BANZAAAAAIIIIIIIII!!!!
26.novembris 2014, 16:35 Atbildēt
SSTOP
Bet liberālā ideoloģija turpina melot citiem un sev, ka gejisms ir normālas attiecības un pat ar tām lepojas :). Tāpēc jau daudzi meklē patvērumu, no šī neprāta islāmā > jo Eiropa ir pazaudējusi savus morālo orientierus un degradējas!
13.jūlijs 2015, 12:54 Atbildēt
GGrazny Garry
Demokraatija ir vairakuma diktatuura.
28.novembris 2014, 13:56 Atbildēt
!!
Priekš tevis! Saņemies un iestājies kādā augstskolā! ;)
13.decembris 2014, 15:54 Atbildēt
ffly-57
Taivāna kungs aizmirsa pateikt,ka parlamentārās demokrātijas valstis mūsdienu apstākļos nesalīdzināmi straujāk pielāgojas mainīgajiem apstākļiem nekā autokrātijas.Tomēr demokrātijai nepieciešama tautas izglītotība.Pat amerikāņiem holivudiskos murgos reizēm rādās,ka tauta satrakojas un uzsēdina sev kaklā imperatoru prezidenta vietā un pēc tam izrāda lielu varonību pilsoņu karā,lai šo tirānu dabūtu nost no varas.
28.novembris 2014, 19:12 Atbildēt
SSTOP
Izglītība ir laba lieta, bet BĒRU radīšanu tā diemžēl neveicina.. :) >
Demogrāfiju (tautas ataudzi) labāk veicina PURITĀNISMS< nevis liberālisms un "brīvais sekss", superliberālisms kā reiz ir pozitīvas demogrāfija ienaidnieks.
Jautājums ir par to - kā savienot LABU izglītību ar STINGRU morālu audzināšanu.
13.jūlijs 2015, 12:51 Atbildēt
JJūlis
Demokrātijas hipertrofija ir cēlonis rietumu civilizacijas problēmām. Demokrātijai problēmas rodas no cilvēka dzīvnieciskuma. Hipertrofēta demokrātija sāk strādāt pretēji sabiedrības interesēm. Demokrātija paver iespējas dzīvnieciskumam, bet tas ved sabiedrību uz degradāciju. Pirmais upuris ir ģimene. Bez ģimenes nerodas izglītoti un intelektuāli attīstīti cilvēki. Ģimeni daļēji var aizvietot valsts ar bērnu dārziem. Šķiet, ka tuvā nākotnē valsts arī būs galvenā bērnu uzturētāja un audzinātāja. Vai valsts var pilnvērtīgi aizvietot ģimeni? Par to mēs nevaram būt īsti pārliecinati.Tas ir riskanti. Sieviešu emancipācija, ko nes demokratija, novedīs pie tā, ka vairums bērnu dzims no nedaudziem izskatīgiem vīriešiem. Pārējie vīrieši kļūs agresīvi, radīs nestabilitāti un būs atbalsts islamam.
30.novembris 2014, 9:19 Atbildēt
!!
Drausmīgs redzējums! Kā tu vari to visu nēsāt sev līdz?
13.decembris 2014, 15:52 Atbildēt
bbuks
Padomju cilvēka pasaules uzskats var daudz ko.
11.janvāris 2015, 8:11 Atbildēt
ssandiz
Labi teikts par demokrātisko emancipāciju! :)
12.jūlijs 2015, 9:06 Atbildēt
SSTOP
Par demokrātiju var daļēji piekrist, tomēr ar atrunu, ka runa ir par LIBERĀLO demokrātiju! Labākus rezultātus uzrāda KRISTĪGĀ demokrātija (Vācijas pieredze) vai šobrīd stingri NACIONĀLA demokrātija (Ungārija). Bet LIBERĀLISMS ir tieši atbildīgs par demogrāfisko krīzi - tas ir skaidrs! (un PSRS laika domāšanai ar liberālisma kritiku nav nekāda sakara :) - drīzāk otrādi, tieši PSRS laka funkcionāri ir viskvēlākie liberasti mūsdienās :)
13.jūlijs 2015, 12:47 Atbildēt
VViedoklis
Starp radikāli noskaņotajiem likumistiem un demokrātiju ir līdzīga situācija, kā starp bauslību un Evaņģēliju. To labi pārvalda Luteriskās baznīcas! Jāmeklē padoms viņu teoloģijā, kā demokrātiju nepārvērst anarhijā vai otrā galējībā: totalitārā režīmā!
13.decembris 2014, 16:06 Atbildēt
ddzimmijs13
Principā, jā, tomēr atļaušos nedaudz iebilst demokrātijas sasaistīšanai ar kristietību - tomēr domāju ka par demokrātiju jāpasakās antīkajām grieķu polisēm... kā arī nedrīkstam aizmirst ziemeļnieku tinga tradīcijas. Kristietībā tāpat viduslaikos bija stingri piramidāla struktūra. Nezinu, ja kristietība pirmos gadsimtos nebūtu bijusi opozīcijā, bet tāpat kā islāms uz reiz "tikusi pie šprices" (starp citu, ļoti interesants jautājums vai Jēzus vispār bija domājis savu mācību iznest ārpus ebreju sabiedrības -"kāpēc mest suņiem", principā tad kristietības īstais dibinātājs iznāk Pēteris). iespējams līdzīgs kareivīgums jau būtu iestrādāts pašā mācībā. Jā, un interesanti, kā Amerikas kolonizatori sevi pašpasludināja par rakstā minēto "Dieva tautu", un šī ideja ļāva slepkavot indiāņus bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem.
Bet lai kā - šodien bīstami ir islāmisti. Paradoksāli - autors rakstīja par Eiropas "pašiznīcināšanos", saistot to ar negatīvo demogrāfisko situāciju - bet šodien taču jau esam tik izglītoti, ka tā ka būtu jāsaprot, kāda "pašiznīcināšanās" programma ielikta nepārtrauktā cilvēku vairošanās veicināšanā. Slinkums meklēt klipu, bija uzfilmēts kā Āfrikas savannā simtiem, varbūt pat tūkstošiem zvejnieku ar groziem metas virsū nelielai peļķītei, cenšoties noķert kādu zivi... bet cilvēku tur daudz vairāk, kā zivju. Brauna "Inferno" situācija. Protams, var jau iedzīvotāju skaitu regulēt, savstarpēji regulāri apkaut viens otru... bet vai šī nebeidzamā savstarpējā slepkavošana būtu neatņemama cilvēces sastāvdaļa? Vai to mēs vēlamies? Domāju, gandrīz vai vienīgā attīstītā sabiedrība, kura spēja miermīlīgā ceļā noturēt konstantu iedzīvotāju skaitu ierobežotā teritorijā (un šodien ierobežotā teritorija ir visa planēta) vairāku gadsimtu garumā, bija Tibeta. Bet tad nepieciešama pavisam cita paradigma, ne monoteisma piedāvātā...
10.janvāris 2015, 15:51 Atbildēt
mmeitene
par Eiropas pašnāvību - futurologi paredz, ka pēc 50 gadiem pasaulē izdzīvos/ varu pārņems ortodoksālas kopienas (noteikti arī musulmaņi). To iezīmes: reliģija + stingri morāles likumi/tikumi +daudz bērnu. Eiropai no tā visa palicis maz:)
10.janvāris 2015, 18:03 Atbildēt
SSTOP
džimmijam = atkal putra zināšanās. Nevis Pēteris, bet Pāvils jeb Sauls (kurs bija Romas pilsonis) izplatīja kristietību Austrumromas provincēs = sāka šo misiju darbu - kopā ar citiem apustuļiem). Kristietība jāanalizē nevis pēc dažiem vēsturiskām novirzēm (krusta kari utt, starp citu krusta kari ir precīzs islāma džihada atdarinājums), bet pēc MĀCĪBAS, ko īsti sludināja Jēzus. Tas vai Jēzus domāja savu mācību iznest ārpus ebreju kopienas - visticamāk = jā, viņa mācībā par žēlsirdīgo samarieti = ikviens ir tavs tuvākais (ne tikai īsitenticīgs ebrejs, bet arī samarietis utt), Arī situācijā, kur feniķiete lūdz drupačas, ko sunīši salasa no galda, Jēzus tomēr dāvā dziedināšanu. Tātad ar darbiem apstiprina, ka Dieva žēlsirdība ir domāta VISIEM (ne tikai ebrejiem), lai gan sākuma vairās dāvāt to feniķietei (pārbauda viņas ticību utt.)
Taivāns = lai gan nevar visur piekrist, analizē MĀCĪBU, analizē doktrīnu - tāpēc viņa analīze ir dziļāka - nevis kaut kādi politologu murgi utt, nemaz nerunājot kaut kādām Dena Brauna lubenēm.
13.jūlijs 2015, 12:43 Atbildēt
bbuks
Diemžēl paši jau to džinu izlaidām no pudeles, iebrūkot tur un likvidējot Sadama režīmu - pirms tam tur nekādu alkaediešu nebija (un ja bija, tad sēdēja cietumā blakus islama fundamentālistiem). Atnācām, atbrīvojām, un nu pļausim to ko sējām. Pie tam, kas raksturīgi, ļoti daudzi jau tad, kad Kalnietes un Freibergas kundzes mediijos stāstīja, kāpēc mumsjāpievienojas koalīcijai un jāuzbrūk Irākai, oponēja viņām, paredzot tieši šādu scenāriju. Protams, šajās saucēja balsīs tuksnesī neviens neklausījās.
11.janvāris 2015, 8:10 Atbildēt
::)
Uzdrīkstos sniegt arī mūsdienīgāku formulējumu, jo viss ģeniālais ir vienkāršs.
2.augusts 2015, 18:07 Atbildēt