"Liepājas metalurga" īpašnieki cer līdz gada beigām sākt ražošanu

© f64

Patlaban joprojām nav beigusies maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" pārņemšana, tomēr jaunie īpašnieki "KVV Group" cer līdz gada beigām atsākt ražošanu, preses konferencē sacīja "KVV Group" līdzīpašnieks Jevgeņijs Kazmins.

"Darījums ir ļoti komplicēts, un tas nevar notikt vienas dienas laikā, taču nekādu grūtību rūpnīcas pārņemšanā nav," uzsvēra Kazmins. "Tiklīdz visa nepieciešamā dokumentācija tiks sakārtota, uzreiz esam gatavi sākt darbu, lai trīs nedēļas vēlāk saņemtu pirmās tonnas gatavās produkcijas."

"Liepājas metalurga" jaunie īpašnieki šodien Liepājā tikušies arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kurš apliecinājis savu atbalstu rūpnīcas darbības atjaunošanā un noieta tirgu atgūšanā, sacīja Kazmins.

"Metalurģijas tirgū ir liela konkurence, un bez valdības atbalsta tos atgūt būtu ļoti grūti, taču gan valsts, gan pašvaldības augstākās amatpersonas ir ļoti ieinteresētas un viņu atbalsts ir jūtams," sacīja Kazmins, norādot, ka arī "KVV Group" komandai ir liela pieredze, lai izcīnītu vietu noieta tirgos.

Uzņēmuma pārstāvis Igors Kovaļenko informēja, ka pēc ražošanas atsākšanas "Liepājas metalurgā" tiks nodarbināti 1200 līdz 1400 cilvēku un algas plānots maksāt atbilstoši 2012.gadā rūpnīcā maksātajām algām.

Darbinieki tiks pieņemti vairākos posmos, taču patlaban nekas neliecina par to, ka rūpnīcai varētu rasties problēmas ar personālu, sacīja Kovaļenko. Rūpnīcas jaunie īpašnieki plāno veikt pārrunas par speciālistu piesaisti arī ar Rīgas Tehnisko universitāti un institūtu Doņeckā, kur tiek sagatavoti metalurģijas speciālisti.

Kā ziņots, tiesības slēgt darījumu par "Liepājas metalurga" (LM) pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums "KVV Group". "KVV Group" par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro. 2.oktobrī tika parakstīts līgums par LM pārdošanu.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas un administratora konsultanta "Prudentia" veiktajiem aprēķiniem, atjaunojot LM darbību 2015.gadā ar jaudu, pielīdzināmu 80% no 2012.gada ražošanas jaudas un 2016.gadā to sasniedzot 100% apmērā, Latvijas tautsaimniecības ieguvums laika posmā no 2015.gada līdz 2019.gadam ir pielīdzināms 950 miljoniem eiro, no kuriem 152 miljoni eiro tiktu saņemti nodokļos.

FM norāda, ka, realizējot šo darījumu, jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 000 eiro no medicīniski sanitārās daļas realizācijas.

Latvijā

Latvijā par 4% pieauguši izdevumi sociālajai aizsardzībai, 2023. gadā jau sasniedzot septiņus miljardus eiro. Tajā pašā laikā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nevar atļauties nodrošināt vismaz vienu no 13 pamatnepieciešamībām, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Svarīgākais