Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā

"Pačabējušo" deputātu Junkuru sodīs par Saeimas sēžu neattaisnotu kavējumu

© f64

Saeimas deputāts Jānis Junkurs (V) tiks sodīts par neattaisnotu divu parlamenta sēžu kavējumu, ieturot no viņa algas pa 20% par katru no sēdēm.

Saeimas sekretāra biedrs Jānis Vucāns (ZZS) šodien Prezidija sēdē sacīja, ka Junkurs nav apmeklējis 16. un 23.oktobra parlamenta sēdes, taču viņš nav iesniedzis kavējumu attaisnojošus dokumentus. Saeimas sekretāra biedra biroja pārstāvji ar Junkuru esot telefoniski sazinājušies un viņš esot piekritis sodīšanai.

Junkuram no algas ieturēs pa 20% par katru neattaisnoti kavēto sēdi.

Jau ziņots, ka Junkurs pēc vēlēšanām nav manīts parlamentā. Vairāki viņa kolēģi stāsta, ka ar viņu ir sazinājušies, bet viņš slimojot.

Junkurs 12.Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Vienotības" saraksta Kurzemes apgabalā, pēc plusu un svītrojumu saskaitīšanas apsteidzot partijas līderi Solvitu Āboltiņu, kura šajā vēlēšanu apgabalā palika uzreiz "aiz strīpas". Junkurs, startējot no 10.pozīcijas, apsteidza arī politiķi Intu Dālderi un "Vienotības" sarakstā ierindojās otrajā vietā.

Junkuram, tāpat kā vairākiem citiem "Vienotības" deputātu kandidātiem, partijas iekšienē tiek pārmesta ar partiju nesaskaņota individuālā vēlēšanu kampaņa.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli deputāts, kurš neapmeklē Saeimas sēdi bez attaisnojoša iemesla maksā par katru sēdi sodu 20% apmērā no mēnešalgas.