Arodbiedrība: Sākta bijušo "Liepājas metalurga" darbinieku apzināšana

Pamazām ir sākta bijušo "Liepājas metalurga" (LM) darbinieku apzināšana, lai iegūtu ziņas par to, cik daudzi no viņiem būtu gatavi atgriezties darbā rūpnīcā, aģentūru LETA informēja LM arodbiedrības vadītājs Jānis Grava.

Lai gan pašam Gravam neesot zvanīts, taču vairāki citi bijušie rūpnīcas strādnieki esot iztaujāti. "Viņiem ir jautāts, ko viņi pašlaik dara, vai ir atraduši darbu. Par kādiem nosacījumiem gan neesot runāts. Acīmredzot pagaidām tiek apzināti cilvēki, ar kuriem varētu turpināt sarunas par iespējām atgriezties darbā," pieļāva Grava.

Lai gan daļa bijušo LM strādnieku ir atraduši citu darbu, atsākot LM ražotnes darbu, nevajadzētu rasties problēmām ar darbinieku komplektēšanu, ir pārliecināts Grava. "Zinu daudzus, kas darbu vēl nav atraduši. Nedomāju, ka darbinieki būs jāmeklē ārpus Liepājas. Tiem, kuri jau ir strādājuši LM, tikai būs jāatsvaidzina savas iemaņas, bet tas noteikti ir labāk, nekā ņemt jaunus darbiniekus bez pieredzes," atzina Grava.

Ziņu par vakar parakstīto LM pārdošanas līgumu Grava uztver cerīgi. "Protams, tas ir labi, tikai žēl, ka tas notiek tik vēlu. Iespējams, ka objektīvi pārdošanas procesam vajadzēja būt tik ilgam, bet subjektīvi, protams, gribējās, lai rūpnīca pēc iespējas ātrāk atsāktu strādāt un cilvēkiem būtu darbs."

Kā ziņots, maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" administrators Haralds Velmers vakar parakstījis līgumu par pamatražotnes pārdošanu Ukrainas uzņēmumam "KVV Group", aģentūru LETA informēja "KVV Group" pārstāve Inese Ozoliņa.

Pēc līguma parakstīšanas Velmers atzina, ka ir noslēdzies ļoti būtisks posms LM pārdošanā un viņš ir gandarīts, ka izdevies atrast investoru un noslēgt darījumu iepriekš plānotajā laikā.

"Šī mēneša laikā mēs nopietni strādāsim, lai nodotu LM mantu jaunajam īpašniekam un uzņēmums pēc iespējas ātrāk varētu atsākt ražošanu. Tās ir ļoti labas ziņas gan liepājniekiem, gan Latvijas tautsaimniecības nozarei kopumā," pēc līguma parakstīšanas sacīja Velmers.

Savukārt "KVV Group" īpašnieks Valērijs Krištals pirkuma līguma parakstīšanu nosauca par sākumu jaunai uzņēmuma nākotnei metalurģijas pasaulē. "Varu apliecināt, ka Latvijā maksātnespējīgā LM pārdošanas process no valsts puses tika organizēts augstā līmenī un ļoti profesionāli. Šobrīd mēs aktīvi turpināsim darbu, lai ražotne savu darbu atsāktu pēc iespējas drīzāk - pēc labākā scenārija, jau novembrī," pastāstīja Krištals.

"Pirmajā posmā paredzam, ka tā [ražotne] darbosies divās maiņās, saražojot vairāk nekā 35 000 tonnu produkcijas mēnesī. Savukārt nepieciešamais darbinieku skaits būtu ap 500 cilvēku, kas atbilstoši jaudu pieaugumam arī palielināsies," ražotnes plānus klāstīja "KVV Group" īpašnieks.

"KVV Group" holdingā ir 30 uzņēmumi, kas nodarbina aptuveni 2000 darbinieku. Kompānijai ir vairāk nekā 200 metāllūžņu pieņemšanas punktu dažādos Ukrainas reģionos. Pēc biznesa izdevuma "Forbes" datiem, "KVV Group" 2011.gadā tika minēta kā 40.lielākais uzņēmums Ukrainā.

Latvijā

Latvijā par 4% pieauguši izdevumi sociālajai aizsardzībai, 2023. gadā jau sasniedzot septiņus miljardus eiro. Tajā pašā laikā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nevar atļauties nodrošināt vismaz vienu no 13 pamatnepieciešamībām, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Svarīgākais