Vai tiešām tikai ar matemātiskiem aprēķiniem var ieplānot bērna radības tā, lai piedzimtu ideālais mazulis? Ideāls viņš būtu, protams, atbilstoši vecāku priekšstatiem un vajadzībām. «Jā,» ar atbildi provocē astrologs Edijs Spāre. Un piebilst: «Bet pastāv daudz nosacījumu. Latvijas Astrologu asociācijas konferencē uzstājos ar skaļu paziņojumu, kā dabūt vēlamo ascendentu* savam vēl nedzimušajam bērnam. Jo vairāk par to domāju, jo saprotu, ka tas ir ārkārtīgi sarežģīts process.»
To viņš iztirzā, skaidro un pamato sarunā ar «Praktisko Astroloģiju». Ir par ko padomāt! Klausījos un vienā brīdī neizturēju: «Un kur tu biji agrāk?!» Iespējams, daudziem lasītājiem mēles galā būs tāds pats jautājums, jo vairāk tāpēc, ka tikai ar laiku apzināmies, ka kaut kas varētu būt citādi.
Kāpēc ascendents ir svarīgs?
«Astroloģiskajā kartē, ja zināms dzimšanas laiks, ascendents parāda, kāds cilvēks ir, nosaka viņa lomu šai dzīvē, izskatu, temperamentu, pašsajūtu. Savukārt pārējās horoskopa mājas parāda to, kā cilvēks rīkojas, kā adaptējas, kā risina veselības, naudas, ģimenes un karjeras jautājumus, kurās jomās viņam būs vieglāk, kurās – sarežģītāk, kādas krīzes jāpārvar.
Ascendents var atrasties jebkurā zodiaka zīmē atbilstoši tam, kad cilvēks ir dzimis. Tas ir viens no svarīgākajiem punktiem un parāda, kā bērniņš atnācis šajā pasaulē, kā viņu sagaidījuši, kādas bijušas pirmās dzīves stundas, kāds veidojas viņa raksturs, ko viņš uztver kā pašu svarīgāko. Kad lasām par zodiaka zīmēm, piemēram, Lauvu, Vērsi, Skorpionu – katrai ir noteikts apraksts. Un, ja vēl ascendents Lauvā, tad skaidrs – būs pašlepns cilvēks, kurš gribēs sevi parādīt, un visi viņu uztvers kā respektablu cilvēku, kuram var uzticēt kaut ko vai kuram gribas sekot. Savukārt ja ascendents Skorpionā, tad cilvēks ir noslēpumains, bet saistīts ne tikai ar kaislībām, kas Skorpionam tiek piedēvētas, – ka viņš ir seksuālais gigants un tamlīdzīgi. Viņam ir arī iespējas tikt apveltītam ar maģisku spēku, tas ir cilvēks, kurš var būt izlūks – nepamanāms ārējā vidē, bet ļoti labi kontrolē pārējos. Bet kas to visu nosaka? Kāpēc cilvēkam ir tieši šis ascendents?»
Arī mazliet ezotērikas
«Ezotērika māca, ka bērni izvēlas savus vecākus. Tālab seko jautājums: kāpēc bērni izvēlas tādus vecākus? Tāpēc, ka tieši viņi var nodrošināt dzīves apstākļus, lai bērns spētu izaugt par tādu cilvēku, par kādu jāizaug, lai izpildītu uzdevumus, kādus viņš pats sev uzlicis pirms atdzimšanas. Viņš piemeklē vecākus, kuri varēs nodrošināt apstākļus, lai viņš kļūtu respektabls, būtu mags vai, kā Strēlnieks – pašpārliecināts cilvēks, kurš gribēs visus vest aiz sevis un pamācīt. Vai pretēji – kā Mežāzis, kurš jutīsies nedroši un kuram liksies, ka dzīve ir grūta.»
Vide veido mūsu pēcnācēju
«Varam analizēt tālāk. Dzimšanas laika stundas un minūtes parāda, kā bērns ienāk pasaulē. Ja ascendents ir Uguns zīme – Auns, Lauva vai Strēlnieks, tad lielākoties, vismaz līdz laikam, kamēr sievietes bez vajadzības nesāka izmantot ķeizargriezienu, tas norādīja uz «ķeizaru», uz strauju ienākšanu pasaulē. Dzemdības bijušas ar lieliem plīsumiem un sāpēm sievietei, bet bērnam – salīdzinoši viegla ienākšana.
Piemēram, ja piedzimst Lauva, tad apkārtējie reaģē: o, beidzot ir sen gaidītais mantinieks. Nav pat svarīgi, ko saka, bet visi ir sajūsmā. Kas sajūsmu ir radījis? Tikai zodiaka zīme? Ir nepareizi domāt, ka par Mežāzi neviens nav bijis sajūsmā, bet bērna ascendents norāda uz to, ka pirms dzemdībām, tos deviņus mēnešus un varbūt arī iepriekš, māmiņa un apkārtējie bija aizņemti ar īpašībām, kas tagad ir bērnam.
Es piekrītu psihoterapeitiem vai transcendentālajai psiholoģijai, kas uzskata, ka mēs iegūstam pēcdzemdību traumas. Precīzāk gan būtu teikt nevis pēcdzemdību trauma, bet visa grūtniecības laika atmosfēra. Ja izmantojam astroloģiju, tad skaidri redzams, kāpēc cilvēkam ir kompleksi un tieši tāda «bagāža». Jo māmiņa deviņus mēnešus ir saistīta ar noteiktu atmosfēru. Kā? Paskaidrošu.
Ja bērns piedzimst ar ascendentu Lauvā, tad māmiņa visus deviņus mēnešus bijusi uzmanības centrā. Visi ir sajūsmā: cik jauki, ka tu esi stāvoklī, vai tev nevajag palīdzēt? Viņa jūtas kā karaliene, un bērns atnāk kā karalis.
Ja bērniņam ascendents ir Vēzī, tad māmiņa bijusi ģimenē aprūpēta, viss viņai ticis pienests. Viņai nekā nav trūcis, visi uztraucās, lai tikai viņai viss ir sabalansēts un nekas netraucē. Kāds ir bērniņš? Par viņu visi tieši tāpat nenormāli rūpējas. Vai viņš vēlāk kaut ko darīs pats, ja jau par viņu rūpējās deviņus mēnešus pirms dzimšanas un pēc tam pirmos dzīves desmit divdesmit gadus? Viņš pie tā ir pieradis un nemaz necenšas darīt un sasniegt. Toties viņš ir emocionāli vārīgs.»
Nav tikai deviņi mēneši
«Jā, bērniņš piedzimst vidēji pēc deviņiem mēnešiem, bet piedzimst arī septiņos vai astoņos mēnešos. Es varu izrēķināt, ka tieši pēc deviņiem mēnešiem bērniņš piedzims, bet viņš, rakaris, piedzimst divus mēnešus iepriekš. Un kur tad ir plānotais ideālais mazulis? Tam pašam Mežāža bērniņam ir tendence piedzimt vienu līdz trīs nedēļas vēlāk. Tad aspekti izmainās radikāli. Ja ascendents pirms trim nedēļām viņam bija, piemēram, divdesmit pieci grādi Lauvā, tad pēc tam – jau divi grādi Jaunavā. Tuvās planētas – Saule, Mēness, Venera, Merkurs, nedaudz arī Marss – nosaka toni, kāds ir cilvēks.
Lūk, te parādās, ka viņš piedzimst agrāk vai vēlāk sievietes attiecību ar vīru, ar sabiedrību dēļ. Ja bērns ir Mežāzis – ne jau bērns uztver, ka pasaule ir nedraudzīga, bet māmiņai viss liekas sarežģīti un grūti. Ja vēl viņa saņem pārmetumus: kāpēc tu radīji bērniņu, mēs vēl neesam gatavi... Esmu runājis ar tādām māmiņām. Reti kura nav saņēmusi pārmetumus, ka kļuvusi grūta. Ja tajā laikā Urāns, Marss iegājis pirmajā mājā Mežāzī, tad viņa var pateikt: es jums par spīti dzemdēšu. Jo Urāns ir revolucionārs. Šī māmiņa neuzskatīs sevi par karalieni, kurai citi visu pienesīs. Arī bērniņš piedzims ar spītu un stipru raksturu.
Ja to visu sieviete zinātu, pirms vēl iestājusies grūtniecība, viņa varētu pamainīt atmosfēru sev apkārt, bet viena viņa to nevarēs. Tas jādara visiem, kuru sabiedrībā viņa dzīvo deviņus mēnešus, ja gribam, lai bērns ir citādāks.»
Astrolog, pasaki labāko datumu!
«Deviņdesmitajos gados, kad mācījos astroloģiju, pasniedzēji no Maskavas stāstīja, ka sieviešu astrologu grupa gribēja radīt sev bērniņus noteiktā laikā. Viņas aprēķināja, ka – nosacīti – 5. februārī varētu piedzimt ideāls bērniņš, un visas centās palikt stāvoklī. Un nevienai bērns nepiedzima noteiktajā laikā. Kāpēc? Tāpēc, ka visas centās uz iznākumu, nevis domāja: lai to sasniegtu, man ir jāveltī darbs. Tieši tāpat, lai bērniņš kļūtu talantīgs kā Šopens, vajadzīgi deviņdesmit deviņi procenti darba un tikai viens procents talanta.
Nevar viennozīmīgi atbildēt uz jautājumu, kad labāk dzemdēt bērnu – šonedēļ vai nākamnedēļ, kad būs harmoniskāki aspekti? Padomāsim! Ar ko atšķiras harmoniski aspekti no neharmoniskiem? Harmoniski aspekti nozīmē, ka cilvēks ir mierīgs, līdzsvarots, ar viņu ir labi sadzīvot, bet sabiedrībā viņš necīnās, negrib neko sasniegt un samierinās ar jebkuriem apstākļiem. Ja ir vairāk neharmonisku aspektu, tad ar tādu cilvēku sadzīvot ir ļoti grūti, viņš vienmēr ir neapmierināts, toties sabiedrībā daudz ko sasniedz. Ja ascendents rāda, ka bērniņš ir ļoti jūtīgs, var jautāt, vai pārlieku jūtīgs cilvēks – tas ir labi? Ja bezjūtīgs, atkal slikti.
Man jautā, ja sievietes izvēlas ķeizargriezienu citā laikā, nevis pēc Uguns zīmes, vai arī tad bērniem ir izteikta Uguns stihija? Lielākoties jā. Ja nebūs Uguns zīme, tad būs planētas, kā Pūtons. Ķeizargriezienu sāka izmantot, lai pasargātu māmiņu, jo agrāk, kad dzima Mežāži, māmiņas lielākoties nomira. Ja man jautā, kad izvēlēties datumu ķeizargriezienam, es to parasti nosaku māmiņām, kurām ir komplikācijas vai arī ģimenē iepriekšējam bērnam bijušas veselības problēmas. Nevis tad, kad sieviete bohēmā pavadījusi deviņus mēnešus un prasa, kā dabūt ideālu ģēniju. Tu jau savu bērniņu esi noindējusi!»
Daudz kas – māmiņas rokās
«Labi ir tas, ka nevar viennozīmīgi pateikt – o, man nozīmēs «ķeizaru» labākajā dienā, un viss kārtībā. Bet pārējo aspektu [bērna astroloģiskajā kartē] jau nebūs, ja es, māmiņa, nebūšu cīnījusies un darījusi pati. Pirmām kārtām man pašai ir nopietni jāgatavojas bērna radīšanai, ķermenis un prāts ir iepriekš jāsagatavo. Tad es, māmiņa, esmu līdzsvarota deviņus mēnešus. Jā, mani dažreiz aprūpē, bet es pati nevāļājos gultā un visi man neizdabā katrā sīkumā kā Lauvam, lai viņš varētu baudīt dzīvi, vai kā Vēzim, kurš vienmēr būs pasargāts, bet ko dos sabiedrībai? Tādā veidā varu pierādīt, ka pati saviem spēkiem kaut ko varu darīt. Un tas ieliks bērniņā impulsu, ka viņš arī pats var izdarīt.
Lai arī mani mīlēs un nēsās uz rokām, bet ja es būšu aktīva, darbīga, tad arī bērniņš būs kā karalis, kurš mācēs vadīt gan uzņēmumu, gan valsti vai par sevi pastāvēt. Ja būšu saistīta tikai ar vienu baudu, piemēram, apmeklēšu teātri un kino, tad varbūt bērniņš būs bohēmists.
Ir daudz nosacījumu, jo nepastāv jau tikai viena zodiaka zīme. Ir desmit debesu ķermeņi, divpadsmit horoskopa mājas, aspekti ar planētām un mājām. Vienai no manām studentēm piedzima bērniņš, un ascendents ir Mežāzī. Lekcijā stāstīju par Strēlnieku, kas ir Mežāzim tuva zīme, un viņa saka – jā, ja mans bērns būtu piedzimis tikos un tikos, tad viņš būtu Strēlnieks un tas atbilstu gan manam dzīvesveidam deviņos gaidību mēnešos, gan bērna raksturojumam. Kad bērna ascendents ir Zivīs vai uz tā ir Neptūns, tad varam pateikt, ka māmiņa ir vai nu bieži lietojusi alkoholu, vai slimojusi un nācies dzert zāles. Arī bērniņš var būt slimīgs, kuram vai nu jālieto zāles, vai arī viņš kļūs par bohēmistu, kam patīk māksla, kurš gremdēsies ilūzijās un sapņos. Tāpat kā viņa māmiņa.
Vai ideāls vispār ir?
«Tad kāds bērns ir vislabākais? Nav laba ne viena, ne otra galējība. Tas nozīmē – lai būtu līdzsvarotāks bērniņš, man ir jābauda dzīve un arī par kaut ko jāpacīnās. Man ir jāmīl, un mani ir kādam jāmīl. Līdz ar to bērniņš mācēs pielāgoties jebkuriem apstākļiem, viņš sapratīs, ka sabiedrībā ir jācīnās, bet mājās jāatrod līdzsvars. Tad nebūs galējību cilvēku, kādi lielākoties mēs dzimstam. Protams, arī tādiem ir sava vieta, bet šeit runājam par to, ka dažus mēnešus varam pamainīt sevi.
Ja esmu dzīves baudītāja un apzinos, ka nav labi, ja bērniņš ies manās pēdās, varbūt pēc tam, kad pati būšu mainījusies, arī bērniņš būs ar citādu raksturu. Tas nenozīmē, ka pilnībā jāatsakās no visa, tikai tos deviņus mēnešus vairs neesmu «pilna laika bohēmiste». Un bērniņš redz, ka var baudīt mākslu, bet dzīvi nenobeigt ar narkotikām kā Dženisa Džoplina. Ir taču cilvēki, kuri pēkšņi attopas, kā Raimonds Pauls. Viņa vecāki, varbūt māmiņa, sapņoja par mākslu, bet beigās attapās, ka ir jāparūpējas arī par sevi un bērniņu vēderā. Tas varbūt deva impulsu, lai Pauls spētu pacelties un joprojām būtu slavens.
Jaunajiem vecākiem gribu pateikt, ka ir jādarbojas kompleksi, lai radītu bērniņu ar visām īpašībām, nevis astrologam prasīt: lai mans bērns ir karalis, sportists, kareivis! Ja gribu sportistu, nevaru neapmeklēt sporta spēles, nevaru nenodarboties ar sportu. Ja ne es, tad vīrs lai nodarbojas. Man ir jāattīsta sevī sāncensības gars, jo bērni kopē mūs. Viņi kopē mūsu stiprākās īpašības, kas ne katrreiz ir arī pozitīvākās.
Te ir atbilde – man ir jārada tās labās īpašības, nevis ar atpakaļejošu datumu jāuztaisa karte un raksturojums māmiņas dzīvei deviņos mēnešos, kas beigās parāda, kā tu, bērns, esi izveidojies šajā sinerģijā, mijiedarbībā, visā, kas notika pirms tavas dzimšanas. Ja gribam radīt harmoniskāku sabiedrību, tad, neraugoties uz apstākļiem vai aspektiem, kas pašlaik ir debesīs, paši varam veltīt pūles, lai bērniņa un mana dzīve būtu krietni saskanīgāka. Mēs varam radīt apstākļus – izremontēt māju, vairs neplēsties par katru sīkumu, noteikt dzīves orientierus. Tas maina atmosfēru un izmaina topošo bērniņu. Tāpēc nevar vienkārši atbildēt uz jautājumu – kā lai dabūju ideālo bērniņu?»
Varbūt nevajag
«Jāpadomā – ja sieviete ir daudz slimojusi, varbūt tagad bērnu nevajag, bet vajag atveseļoties. Piekrītu ezotēriķiem un psihologiem, ka nav par katru cenu jārada bērns, lai vecāki kompleksus remdētu. Arī sabiedrībai jāmainās, tagad domā tā – palielinās māmiņalgas, un bērni dzims kā pupas. Nedzims! Jāapzinās, ka ar visu to es varbūt nevarēšu nodrošināt bērnam labu izglītību.
Varbūt nemaz negribu, lai tādam cilvēkam, kāds esmu, piedzimtu bērns, jo man raksturs riebīgs. Negribu bērnu, jo apzinos, ka esmu pārāk slinka, lai izveidotu no bērna kaut ko. Tas ir normāli, ka negribu sev tādu atspulgu.»
Ideāli vecāki, bet... bērnu nav
«Ir ļoti harmoniski un gaiši cilvēki, bet nekādi netiek pie bērniņiem. Pašreiz ir ārkārtīgi liela stresa periods, un, iespējams, viņi netiek pie bērna tāpēc, ka negrib stresu novēlēt bērnam un ģimenē pat nespēj tādu stresu radīt. Tagad bērni dzimst tiem, kuriem savstarpējā cīņa ir liela, līdz ar to viņi var nodrošināt apstākļus, lai dzimtu jaunā paaudze, kas mainīs pasauli un ir spējīga cīnīties. Ja cilvēks meditē, lasa grāmatas, iet uz cigunu, sevi sakārto, viņš nevarēs bērniņam ne tikai deviņus mēnešus, bet visus pirmos desmit gadus nodrošināt cīņas sparu un piedzīvojumiem bagātu dzīvi. Tas nenozīmē, ka viņi nekad netiks pie bērniņiem. Pēc gadiem diviem iestāsies debesīs līdzsvarotāks periods, un, skat, viņi pēkšņi tiks pie bērniņa.
Tāpēc bērni piesakās tad, kad piesakās. Jo īpaši tad, ja piedzimst agrāk, tātad debesīs un tavā dzīvē mainās notikumi, kas rada tieši tādus apstākļus, lai viņš dzimtu agrāk.»
Astroloģijas atbilde
«Vecākiem var ieteikt, ka vajag mainīties. Bet kā? Tagad astroloģija attīstās uz astropsiholoģijas pamata. Cilvēks sev var pateikt: jā, notika tā, bet, kad domāšu par nākamo bērniņu, es zināšu, kas ir jādara. Ja jau var noteikt, kā bērns ienāca pasaulē, kā pret viņu izturējās sabiedrība, kādi bija deviņi gaidību mēneši māmiņai, tātad nav tā, ka viss ir fatāli noteikts. To var mainīt, ja saprot, ka, izdarot vienu rīcību šeit un tagad, var pamainīt nākotni. Tas, kā attiecos pret cilvēkiem un notikumiem, veido manu vērtību sistēmu, kas mani ieliek attiecīgā vidē.
Ideju par ascendentu pēc vairāku mēnešu prakses, analizējot kartes, izstāstīju kādam bijušajam studentam. Viņš teica – vēdiskajā astroloģijā jau sen tas ir zināms. Pastāv prakse, ka māmiņai jāģērbjas noteiktā apģērbā, jāēd noteikti ēdieni un jābūt saistītai ar noteiktām emocijām. Ja atnāk māmiņa astotajā mēnesī un jautā, kā lai dabū bērniņu vēlamajā raksturā, es vairs viņai nevaru ieteikt neko. Diemžēl tu visu, ko varēji, bērnam jau esi ielikusi, tie apstākļi, kuros viņš atradies, jau ir noformējušies.
Līdz ar to pilnīgi piekrītu, ka astroloģija, kā Karls Jungs rakstīja vai tagad – Staņislavs Grofs, ir simbolu valoda, kurā simboliem ir arhetipiska nozīme. Ja ģērbjos noteiktas krāsas drēbēs, noteiktā apģērbā, zināmā mērā zemapziņā iespiežas šī apģērba standarts. Nevar uzvilkt balles kleitu un iet nošņurkusi, jo balles kleita rada pacilātību, svētku noskaņu.»
_
* Ascendents – noteikts zodiaka apļa grāds, kas atrodas krustpunktā no horizontālās plaknes, horizonta austrumu pusē tajā brīdī, kuram sastādīts horoskops (piem., cilvēka nākšanai pasaulē – red.). («Mazā astroloģijas enciklopēdija») Ascendents nosaka cilvēka lomu šai dzīvē, viņa izpausmes formu, izskatu, temperamentu, pašsajūtu.
*
PATIESS STĀSTS
Kā, nosakot ascendentu un par ģimenes apstākļiem neko nezinot, astrologs raksturoja mammas situāciju, kad viņa gaidīja savu pirmo un otro meitu?
Meitai, kas dzimusi Ūdensvīra zīmē, ascendents Svaros, tas nozīmē, ka viņa ir ļoti tolerants cilvēks, meklē līdzsvaru un saskaņu. Tas norāda, ka mamma deviņus mēnešus izjuta saskaņu ar citiem, tajā skaitā ar vīru. Attiecībās neviens nebija galvenais. Kaut arī citi grūtniecības laikā viņu uz rokām nenēsāja, kopējais fons bija ļoti patīkams, jo Svari ir ārkārtīgi diplomātiski. Tāpēc bērniņš piedzima tāds. Pārējie aspekti parāda, ka kaut kas māmiņai tomēr nepatika – Mēnesim ir kvadrāts ar Neptūnu no septītās mājas uz ceturto. Tas parāda, ka par mammu pārāk maz rūpējās emocionāli.
Savukārt meitai, kas dzimusi Dvīņos, ascendents ir Vērsī, un viņa ir dzīves baudītāja. Viņai vajag ērtības tagad un tūlīt, viņai nepatīk, ja kaut kas nav tā, kā vajag, kā viņa uzskata. Tas norāda, ka deviņos gaidību mēnešos māmiņas emocionālā atmosfēra bija dramatiska, jo Plūtons iegāja septītajā mājā un veidoja kvadrātu ar Mēnesi, Marsu, Veneru un Jupiteru. Tas norāda, ka savstarpējā cīņa attiecībās bija liela. Lai kā būtu, viņa izbaudīja grūtniecības periodu, nevis skrēja riņķī. Šajā grūtniecībā viņa ieņēma stingru pozīciju – sevi vairāk lutināja ar ēdieniem, dzērieniem, ar atpūtu, baudīja dzīvi. Arī apkārtējie viņu vairāk lutināja ar ērtībām.
Vecākajai meitai Mēness ir Aunā, tātad māmiņa gaidību laikā bija cīnītāja, taču meita viņu redz kā valdonīgu cilvēku. Savukārt jaunākā meita saka: mammai ir pašcieņa, pašvērtība, viņa ir spēcīgs cilvēks, kurš grib sevi parādīt un var par sevi pastāvēt.
Pašai māmiņai Mēness ir Lauvā, tātad abu grūtniecību laikā bija izteikta cīnītāja. Ģimenē reti kad diviem bērniņiem ir viena zodiaka zīme. Tāpēc māmiņa nevar attiekties vienādi pret visiem bērniem. Ar pirmo bērniņu šī māmiņa sāka sevi veidot par stipru cilvēku – es pati visu izdarīšu. Tā kā Mēness ir Aunā, viņa citādi nemaz nevarēja rīkoties.
Mammas komentārs
Kad gaidīju pirmo meitu, mācījos augstskolā. Lai «paspētu» uz dzemdībām, sesiju kārtoju agrāk nekā kursa biedri. Manos pēdējos grūtniecības mēnešos vīrs nonāca slimnīcā, ilgi slimoja, un es skrēju uz visām pusēm: uz skolu, uz slimnīcu, vēlu vakarā uz mājām – ar vilcienu. Nākamajā dienā viss sākās no jauna. Ar nākamo bērnu bija citādi. Es jau strādāju, tāpēc darbus sarāvu ātrāk, lai varu pēc iespējas vairāk mēnešu atrasties visos iespējamos atvaļinājumos. Tolaik man bija sava nauda, tāpēc, protams, varēju tērēties savām vajadzībām, nevis tikai ģimenes ikdienas izdzīvošanai. Bieži tikos ar draudzenēm, vecākā meita jau bija paliela. Attiecības ar vīru bija kā pa celmiem. Gribēju, lai daudz kas notiek pēc mana prāta.
Droši vien bērni mani uztver «pa savam». Vecākā meita vairākas reizes ir ieminējusies, ka es gribu visur noteikt toni. Vienlaikus viņa saka, ka novērtē to labo, ko iemācīju. Jaunākā mēdz būt asa, ja nenotiek pēc viņas prāta, toties kopš bērnības ir teikusi, ka mīl mani.