ASTROLOĢIJA: Kad ieņemt ideālo bērnu?

© f64

Vai tie­šām ti­kai ar ma­te­mā­tis­kiem ap­rē­ķi­niem var ie­plā­not bēr­na ra­dī­bas tā, lai pie­dzim­tu ide­ālais ma­zu­lis? Ide­āls viņš bū­tu, pro­tams, at­bil­sto­ši ve­cā­ku priekš­sta­tiem un va­ja­dzī­bām. «Jā,» ar at­bil­di pro­vo­cē as­tro­logs Edijs Spā­re. Un pie­bilst: «Bet past­āv daudz no­sa­cī­ju­mu. Lat­vi­jas As­tro­lo­gu aso­ci­āci­jas kon­fe­ren­cē uz­stā­jos ar ska­ļu pa­zi­ņo­ju­mu, kā da­būt vē­la­mo as­cen­den­tu* sa­vam vēl ne­dzi­mu­ša­jam bēr­nam. Jo vai­rāk par to do­mā­ju, jo sa­pro­tu, ka tas ir ār­kār­tī­gi sa­rež­ģīts pro­cess.»

            

To viņš iz­tir­zā, skaid­ro un pa­ma­to sa­ru­nā ar «Prak­tis­ko As­tro­lo­ģi­ju». Ir par ko pa­do­māt! Klau­sī­jos un vie­nā brī­dī ne­iz­tu­rē­ju: «Un kur tu bi­ji ag­rāk?!» Ie­spē­jams, dau­dziem la­sī­tā­jiem mē­les ga­lā būs tāds pats jau­tā­jums, jo vai­rāk tā­pēc, ka ti­kai ar lai­ku ap­zi­nā­mies, ka kaut kas va­rē­tu būt ci­tā­di.

Kā­pēc as­cen­dents ir sva­rīgs?

«As­tro­lo­ģis­ka­jā kar­tē, ja zi­nāms dzim­ša­nas laiks, as­cen­dents pa­rā­da, kāds cil­vēks ir, no­sa­ka vi­ņa lo­mu šai dzī­vē, iz­ska­tu, tem­pe­ra­men­tu, paš­sa­jū­tu. Sa­vu­kārt pā­rē­jās ho­ro­sko­pa mā­jas pa­rā­da to, kā cil­vēks rī­ko­jas, kā adap­tē­jas, kā ri­si­na ve­se­lī­bas, nau­das, ģi­me­nes un kar­je­ras jau­tā­ju­mus, ku­rās jo­mās vi­ņam būs vieg­lāk, ku­rās – sa­rež­ģī­tāk, kā­das krī­zes jā­pār­var.

As­cen­dents var at­ras­ties jeb­ku­rā zo­di­aka zī­mē at­bil­sto­ši tam, kad cil­vēks ir dzi­mis. Tas ir viens no sva­rī­gā­ka­jiem pun­ktiem un pa­rā­da, kā bēr­niņš at­nā­cis ša­jā pa­sau­lē, kā vi­ņu sa­gai­dī­ju­ši, kā­das bi­ju­šas pirm­ās dzī­ves stun­das, kāds vei­do­jas vi­ņa rak­sturs, ko viņš uz­tver kā pa­šu sva­rī­gā­ko. Kad la­sām par zo­di­aka zī­mēm, pie­mē­ram, Lau­vu, Vēr­si, Skor­pi­onu – kat­rai ir no­teikts ap­raksts. Un, ja vēl as­cen­dents Lau­vā, tad skaidrs – būs paš­lepns cil­vēks, kurš gri­bēs se­vi pa­rā­dīt, un vi­si vi­ņu uz­tvers kā res­pek­tab­lu cil­vē­ku, ku­ram var uz­ti­cēt kaut ko vai ku­ram gri­bas se­kot. Sa­vu­kārt ja as­cen­dents Skor­pi­onā, tad cil­vēks ir no­slē­pu­mains, bet sais­tīts ne ti­kai ar kais­lī­bām, kas Skor­pi­onam tiek pie­dē­vē­tas, – ka viņš ir sek­su­ālais gi­gants un tam­lī­dzī­gi. Vi­ņam ir arī ie­spē­jas tikt ap­vel­tī­tam ar ma­ģis­ku spē­ku, tas ir cil­vēks, kurš var būt iz­lūks – ne­pa­ma­nāms ār­ējā vi­dē, bet ļo­ti la­bi kon­tro­lē pā­rē­jos. Bet kas to vi­su no­sa­ka? Kā­pēc cil­vē­kam ir tie­ši šis as­cen­dents?»

Arī maz­liet ezo­tē­ri­kas

«Ezo­tē­ri­ka mā­ca, ka bēr­ni iz­vē­las sa­vus ve­cā­kus. Tā­lab se­ko jau­tā­jums: kā­pēc bēr­ni iz­vē­las tā­dus ve­cā­kus? Tā­pēc, ka tie­ši vi­ņi var no­dro­ši­nāt dzī­ves ap­stāk­ļus, lai bērns spē­tu iz­augt par tā­du cil­vē­ku, par kā­du jā­izaug, lai iz­pil­dī­tu uz­de­vu­mus, kā­dus viņš pats sev uz­li­cis pirms at­dzim­ša­nas. Viņš pie­mek­lē ve­cā­kus, ku­ri va­rēs no­dro­ši­nāt ap­stāk­ļus, lai viņš kļū­tu res­pek­tabls, bū­tu mags vai, kā Strēl­nieks – paš­pār­lie­ci­nāts cil­vēks, kurš gri­bēs vi­sus vest aiz se­vis un pa­mā­cīt. Vai pre­tē­ji – kā Me­žā­zis, kurš ju­tī­sies ne­dro­ši un ku­ram lik­sies, ka dzī­ve ir grū­ta.»

Vi­de vei­do mū­su pēc­nā­cē­ju

«Va­ram ana­li­zēt tā­lāk. Dzim­ša­nas lai­ka stun­das un mi­nū­tes pa­rā­da, kā bērns ie­nāk pa­sau­lē. Ja as­cen­dents ir Uguns zī­me – Auns, Lau­va vai Strēl­nieks, tad lie­lā­ko­ties, vis­maz līdz lai­kam, ka­mēr sie­vie­tes bez va­ja­dzī­bas ne­sā­ka iz­man­tot ķei­zar­grie­zie­nu, tas no­rā­dī­ja uz «ķei­za­ru», uz strau­ju ie­nāk­ša­nu pa­sau­lē. Dzem­dī­bas bi­ju­šas ar lie­liem plī­su­miem un sā­pēm sie­vie­tei, bet bēr­nam – sa­lī­dzi­no­ši vieg­la ie­nāk­ša­na.

Pie­mē­ram, ja pie­dzimst Lau­va, tad ap­kār­tē­jie re­aģē: o, bei­dzot ir sen gai­dī­tais man­ti­nieks. Nav pat sva­rī­gi, ko sa­ka, bet vi­si ir sa­jūs­mā. Kas sa­jūs­mu ir ra­dī­jis? Ti­kai zo­di­aka zī­me? Ir ne­pa­rei­zi do­māt, ka par Me­žā­zi ne­viens nav bi­jis sa­jūs­mā, bet bēr­na as­cen­dents no­rā­da uz to, ka pirms dzem­dī­bām, tos de­vi­ņus mē­ne­šus un var­būt arī ie­priekš, mā­mi­ņa un ap­kār­tē­jie bi­ja aiz­ņem­ti ar īpa­šī­bām, kas ta­gad ir bēr­nam.

Es pie­krī­tu psiho­te­ra­pei­tiem vai trans­cen­den­tā­la­jai psiho­lo­ģi­jai, kas uz­ska­ta, ka mēs ie­gūs­tam pēc­dzem­dī­bu trau­mas. Pre­cī­zāk gan bū­tu teikt ne­vis pēc­dzem­dī­bu trau­ma, bet vi­sa grūt­nie­cī­bas lai­ka at­mo­sfē­ra. Ja iz­man­to­jam as­tro­lo­ģi­ju, tad skaid­ri re­dzams, kā­pēc cil­vē­kam ir kom­plek­si un tie­ši tā­da «ba­gā­ža». Jo mā­mi­ņa de­vi­ņus mē­ne­šus ir sais­tī­ta ar no­teik­tu at­mo­sfē­ru. Kā? Pa­skaid­ro­šu.

Ja bērns pie­dzimst ar as­cen­den­tu Lau­vā, tad mā­mi­ņa vi­sus de­vi­ņus mē­ne­šus bi­ju­si uz­ma­nī­bas cen­trā. Vi­si ir sa­jūs­mā: cik jau­ki, ka tu esi stā­vok­lī, vai tev ne­va­jag pa­lī­dzēt? Vi­ņa jū­tas kā ka­ra­lie­ne, un bērns at­nāk kā ka­ra­lis.

Ja bēr­ni­ņam as­cen­dents ir Vē­zī, tad mā­mi­ņa bi­ju­si ģi­me­nē ap­rū­pē­ta, viss vi­ņai ti­cis pie­nests. Vi­ņai ne­kā nav trū­cis, vi­si uz­trau­cās, lai ti­kai vi­ņai viss ir sa­ba­lan­sēts un ne­kas ne­trau­cē. Kāds ir bēr­niņš? Par vi­ņu vi­si tie­ši tā­pat ne­nor­mā­li rū­pē­jas. Vai viņš vē­lāk kaut ko da­rīs pats, ja jau par vi­ņu rū­pē­jās de­vi­ņus mē­ne­šus pirms dzim­ša­nas un pēc tam pir­mos dzī­ves des­mit div­des­mit ga­dus? Viņš pie tā ir pie­ra­dis un ne­maz ne­cen­šas da­rīt un sa­sniegt. To­ties viņš ir emo­ci­onā­li vā­rīgs.»

Nav ti­kai de­vi­ņi mē­ne­ši

«Jā, bēr­niņš pie­dzimst vi­dē­ji pēc de­vi­ņiem mē­ne­šiem, bet pie­dzimst arī sep­ti­ņos vai as­to­ņos mē­ne­šos. Es va­ru iz­rē­ķi­nāt, ka tie­ši pēc de­vi­ņiem mē­ne­šiem bēr­niņš pie­dzims, bet viņš, ra­ka­ris, pie­dzimst di­vus mē­ne­šus ie­priekš. Un kur tad ir plā­no­tais ide­ālais ma­zu­lis? Tam pa­šam Me­žā­ža bēr­ni­ņam ir ten­den­ce pie­dzimt vie­nu līdz trīs ne­dē­ļas vē­lāk. Tad as­pek­ti iz­mai­nās ra­di­kā­li. Ja as­cen­dents pirms trim ne­dē­ļām vi­ņam bi­ja, pie­mē­ram, div­des­mit piec­i grā­di Lau­vā, tad pēc tam – jau di­vi grā­di Jau­na­vā. Tu­vās pla­nē­tas – Sau­le, Mē­ness, Ve­ne­ra, Mer­kurs, ne­daudz arī Marss – no­sa­ka to­ni, kāds ir cil­vēks.

Lūk, te pa­rā­dās, ka viņš pie­dzimst ag­rāk vai vē­lāk sie­vie­tes at­tie­cī­bu ar vī­ru, ar sa­bied­rī­bu dēļ. Ja bērns ir Me­žā­zis – ne jau bērns uz­tver, ka pa­sau­le ir ne­drau­dzī­ga, bet mā­mi­ņai viss lie­kas sa­rež­ģī­ti un grū­ti. Ja vēl vi­ņa sa­ņem pār­me­tu­mus: kā­pēc tu ra­dī­ji bēr­ni­ņu, mēs vēl ne­esam ga­ta­vi... Es­mu ru­nā­jis ar tā­dām mā­mi­ņām. Re­ti ku­ra nav sa­ņē­mu­si pār­me­tu­mus, ka kļu­vu­si grū­ta. Ja ta­jā lai­kā Urāns, Marss ie­gā­jis pir­ma­jā mā­jā Me­žā­zī, tad vi­ņa var pa­teikt: es jums par spī­ti dzem­dē­šu. Jo Urāns ir re­vo­lu­ci­onārs. Šī mā­mi­ņa ne­uz­ska­tīs se­vi par ka­ra­lie­ni, ku­rai ci­ti vi­su pie­ne­sīs. Arī bēr­niņš pie­dzims ar spī­tu un stip­ru rak­stu­ru.

Ja to vi­su sie­vie­te zi­nā­tu, pirms vēl ie­stā­ju­sies grūt­nie­cī­ba, vi­ņa va­rē­tu pa­mai­nīt at­mo­sfē­ru sev ap­kārt, bet vie­na vi­ņa to ne­va­rēs. Tas jā­da­ra vi­siem, ku­ru sa­bied­rī­bā vi­ņa dzī­vo de­vi­ņus mē­ne­šus, ja gri­bam, lai bērns ir ci­tā­dāks.»

As­tro­log, pa­sa­ki la­bā­ko da­tu­mu!

«De­viņ­des­mi­ta­jos ga­dos, kad mā­cī­jos as­tro­lo­ģi­ju, pa­snie­dzē­ji no Mas­ka­vas stās­tī­ja, ka sie­vie­šu as­tro­lo­gu gru­pa gri­bē­ja ra­dīt sev bēr­ni­ņus no­teik­tā lai­kā. Vi­ņas ap­rē­ķi­nā­ja, ka – no­sa­cī­ti – 5. feb­ru­ārī va­rē­tu pie­dzimt ide­āls bēr­niņš, un vi­sas cen­tās pa­likt stā­vok­lī. Un ne­vie­nai bērns ne­pie­dzi­ma no­teik­ta­jā lai­kā. Kā­pēc? Tā­pēc, ka vi­sas cen­tās uz iz­nā­ku­mu, ne­vis do­mā­ja: lai to sa­snieg­tu, man ir jā­vel­tī darbs. Tie­ši tā­pat, lai bēr­niņš kļū­tu ta­lan­tīgs kā Šo­pens, va­ja­dzī­gi de­viņ­des­mit de­vi­ņi pro­cen­ti dar­ba un ti­kai viens pro­cents ta­lan­ta.

Ne­var vien­no­zī­mī­gi at­bil­dēt uz jau­tā­ju­mu, kad la­bāk dzem­dēt bēr­nu – šo­ne­dēļ vai nā­kam­ne­dēļ, kad būs har­mo­nis­kā­ki as­pek­ti? Pa­do­mā­sim! Ar ko at­šķi­ras har­mo­nis­ki as­pek­ti no ne­har­mo­nis­kiem? Har­mo­nis­ki as­pek­ti no­zī­mē, ka cil­vēks ir mie­rīgs, līdz­sva­rots, ar vi­ņu ir la­bi sa­dzī­vot, bet sa­bied­rī­bā viņš ne­cī­nās, ne­grib ne­ko sa­sniegt un sa­mie­ri­nās ar jeb­ku­riem ap­stāk­ļiem. Ja ir vai­rāk ne­har­mo­nis­ku as­pek­tu, tad ar tā­du cil­vē­ku sa­dzī­vot ir ļo­ti grū­ti, viņš vien­mēr ir ne­ap­mie­ri­nāts, to­ties sa­bied­rī­bā daudz ko sa­sniedz. Ja as­cen­dents rā­da, ka bēr­niņš ir ļo­ti jū­tīgs, var jau­tāt, vai pār­lie­ku jū­tīgs cil­vēks – tas ir la­bi? Ja bez­jū­tīgs, at­kal slik­ti.

Man jau­tā, ja sie­vie­tes iz­vē­las ķei­zar­grie­zie­nu ci­tā lai­kā, ne­vis pēc Uguns zī­mes, vai arī tad bēr­niem ir iz­teik­ta Uguns sti­hi­ja? Lie­lā­ko­ties jā. Ja ne­būs Uguns zī­me, tad būs pla­nē­tas, kā Pū­tons. Ķei­zar­grie­zie­nu sā­ka iz­man­tot, lai pa­sar­gā­tu mā­mi­ņu, jo ag­rāk, kad dzi­ma Me­žā­ži, mā­mi­ņas lie­lā­ko­ties no­mi­ra. Ja man jau­tā, kad iz­vē­lē­ties da­tu­mu ķei­zar­grie­zie­nam, es to pa­ras­ti no­sa­ku mā­mi­ņām, ku­rām ir kom­pli­kā­ci­jas vai arī ģi­me­nē ie­priek­šē­jam bēr­nam bi­ju­šas ve­se­lī­bas pro­blē­mas. Ne­vis tad, kad sie­vie­te bo­hē­mā pa­va­dī­ju­si de­vi­ņus mē­ne­šus un pra­sa, kā da­būt ide­ālu ģē­ni­ju. Tu jau sa­vu bēr­ni­ņu esi no­in­dē­ju­si!»

Daudz kas – mā­mi­ņas ro­kās

«La­bi ir tas, ka ne­var vien­no­zī­mī­gi pa­teikt – o, man no­zī­mēs «ķei­za­ru» la­bā­ka­jā die­nā, un viss kār­tī­bā. Bet pā­rē­jo as­pek­tu [bēr­na as­tro­lo­ģis­ka­jā kar­tē] jau ne­būs, ja es, mā­mi­ņa, ne­bū­šu cī­nī­ju­sies un da­rī­ju­si pa­ti. Pirm­ām kār­tām man pa­šai ir no­piet­ni jā­ga­ta­vo­jas bēr­na ra­dī­ša­nai, ķer­me­nis un prāts ir ie­priekš jā­sa­ga­ta­vo. Tad es, mā­mi­ņa, es­mu līdz­sva­ro­ta de­vi­ņus mē­ne­šus. Jā, ma­ni daž­reiz ap­rū­pē, bet es pa­ti ne­vā­ļā­jos gul­tā un vi­si man ne­iz­da­bā kat­rā sī­ku­mā kā Lau­vam, lai viņš va­rē­tu bau­dīt dzī­vi, vai kā Vē­zim, kurš vien­mēr būs pa­sar­gāts, bet ko dos sa­bied­rī­bai? Tā­dā vei­dā va­ru pie­rā­dīt, ka pa­ti sa­viem spē­kiem kaut ko va­ru da­rīt. Un tas ie­liks bēr­ni­ņā im­pul­su, ka viņš arī pats var iz­da­rīt.

Lai arī ma­ni mī­lēs un nē­sās uz ro­kām, bet ja es bū­šu ak­tī­va, dar­bī­ga, tad arī bēr­niņš būs kā ka­ra­lis, kurš mā­cēs va­dīt gan uz­ņē­mu­mu, gan val­sti vai par se­vi past­āvēt. Ja bū­šu sais­tī­ta ti­kai ar vie­nu bau­du, pie­mē­ram, ap­mek­lē­šu te­āt­ri un ki­no, tad var­būt bēr­niņš būs bo­hē­mists.

Ir daudz no­sa­cī­ju­mu, jo ne­pa­stāv jau ti­kai vie­na zo­di­aka zī­me. Ir des­mit de­be­su ķer­me­ņi, div­pa­dsmit ho­ro­sko­pa mā­jas, as­pek­ti ar pla­nē­tām un mā­jām. Vie­nai no ma­nām stu­den­tēm pie­dzi­ma bēr­niņš, un as­cen­dents ir Me­žā­zī. Lek­ci­jā stās­tī­ju par Strēl­nie­ku, kas ir Me­žā­zim tu­va zī­me, un vi­ņa sa­ka – jā, ja mans bērns bū­tu pie­dzi­mis ti­kos un ti­kos, tad viņš bū­tu Strēl­nieks un tas at­bil­stu gan ma­nam dzī­ves­vei­dam de­vi­ņos gai­dī­bu mē­ne­šos, gan bēr­na rak­stu­ro­ju­mam. Kad bēr­na as­cen­dents ir Zi­vīs vai uz tā ir Nep­tūns, tad va­ram pa­teikt, ka mā­mi­ņa ir vai nu bie­ži lie­to­ju­si al­ko­ho­lu, vai sli­mo­ju­si un nā­cies dzert zā­les. Arī bēr­niņš var būt sli­mīgs, ku­ram vai nu jā­lie­to zā­les, vai arī viņš kļūs par bo­hē­mis­tu, kam pa­tīk māk­sla, kurš grem­dē­sies ilū­zi­jās un sap­ņos. Tā­pat kā vi­ņa mā­mi­ņa.

Vai ide­āls vis­pār ir?

«Tad kāds bērns ir vis­la­bā­kais? Nav la­ba ne vie­na, ne ot­ra ga­lē­jī­ba. Tas no­zī­mē – lai bū­tu līdz­sva­ro­tāks bēr­niņš, man ir jā­bau­da dzī­ve un arī par kaut ko jā­pa­cī­nās. Man ir jā­mīl, un ma­ni ir kā­dam jā­mīl. Līdz ar to bēr­niņš mā­cēs pie­lā­go­ties jeb­ku­riem ap­stāk­ļiem, viņš sa­pra­tīs, ka sa­bied­rī­bā ir jā­cī­nās, bet mā­jās jā­at­rod līdz­svars. Tad ne­būs ga­lē­jī­bu cil­vē­ku, kā­di lie­lā­ko­ties mēs dzim­stam. Pro­tams, arī tā­diem ir sa­va vie­ta, bet šeit ru­nā­jam par to, ka da­žus mē­ne­šus va­ram pa­mai­nīt se­vi.

Ja es­mu dzī­ves bau­dī­tā­ja un ap­zi­nos, ka nav la­bi, ja bēr­niņš ies ma­nās pē­dās, var­būt pēc tam, kad pa­ti bū­šu mai­nī­ju­sies, arī bēr­niņš būs ar ci­tā­du rak­stu­ru. Tas ne­no­zī­mē, ka pil­nī­bā jā­at­sa­kās no vi­sa, ti­kai tos de­vi­ņus mē­ne­šus vairs ne­es­mu «pil­na lai­ka bo­hē­mis­te». Un bēr­niņš redz, ka var bau­dīt māk­slu, bet dzī­vi ne­no­beigt ar nar­ko­ti­kām kā Dže­ni­sa Džop­li­na. Ir ta­ču cil­vē­ki, ku­ri pēk­šņi at­to­pas, kā Rai­monds Pa­uls. Vi­ņa ve­cā­ki, var­būt mā­mi­ņa, sap­ņo­ja par māk­slu, bet bei­gās at­ta­pās, ka ir jā­pa­rū­pē­jas arī par se­vi un bēr­ni­ņu vē­de­rā. Tas var­būt de­va im­pul­su, lai Pa­uls spē­tu pa­cel­ties un jo­pro­jām bū­tu sla­vens.

Jaun­ajiem ve­cā­kiem gri­bu pa­teikt, ka ir jā­dar­bo­jas kom­plek­si, lai ra­dī­tu bēr­ni­ņu ar vi­sām īpa­šī­bām, ne­vis as­tro­lo­gam pra­sīt: lai mans bērns ir ka­ra­lis, spor­tists, ka­rei­vis! Ja gri­bu spor­tis­tu, ne­va­ru ne­ap­mek­lēt spor­ta spē­les, ne­va­ru ne­no­dar­bo­ties ar spor­tu. Ja ne es, tad vīrs lai no­dar­bo­jas. Man ir jā­at­tīs­ta se­vī sān­cen­sī­bas gars, jo bēr­ni ko­pē mūs. Vi­ņi ko­pē mū­su stip­rā­kās īpa­šī­bas, kas ne katr­reiz ir arī po­zi­tī­vā­kās.

Te ir at­bil­de – man ir jā­ra­da tās la­bās īpa­šī­bas, ne­vis ar at­pa­kaļ­ejo­šu da­tu­mu jā­uz­tai­sa kar­te un rak­stu­ro­jums mā­mi­ņas dzī­vei de­vi­ņos mē­ne­šos, kas bei­gās pa­rā­da, kā tu, bērns, esi iz­vei­do­jies ša­jā si­ner­ģi­jā, mij­ie­dar­bī­bā, vi­sā, kas no­ti­ka pirms ta­vas dzim­ša­nas. Ja gri­bam ra­dīt har­mo­nis­kā­ku sa­bied­rī­bu, tad, ne­rau­go­ties uz ap­stāk­ļiem vai as­pek­tiem, kas paš­laik ir de­be­sīs, pa­ši va­ram vel­tīt pū­les, lai bēr­ni­ņa un ma­na dzī­ve bū­tu kriet­ni sa­ska­nī­gā­ka. Mēs va­ram ra­dīt ap­stāk­ļus – iz­re­mon­tēt mā­ju, vairs ne­plēs­ties par kat­ru sī­ku­mu, no­teikt dzī­ves orien­tie­rus. Tas mai­na at­mo­sfē­ru un iz­mai­na to­po­šo bēr­ni­ņu. Tā­pēc ne­var vien­kār­ši at­bil­dēt uz jau­tā­ju­mu – kā lai da­bū­ju ide­ālo bēr­ni­ņu?»

Var­būt ne­va­jag

«Jā­pa­do­mā – ja sie­vie­te ir daudz sli­mo­ju­si, var­būt ta­gad bēr­nu ne­va­jag, bet va­jag at­ve­se­ļo­ties. Pie­krī­tu ezo­tē­ri­ķiem un psiho­lo­giem, ka nav par kat­ru ce­nu jā­ra­da bērns, lai ve­cā­ki kom­plek­sus rem­dē­tu. Arī sa­bied­rī­bai jā­mai­nās, ta­gad do­mā tā – pa­lie­li­nās mā­mi­ņal­gas, un bēr­ni dzims kā pu­pas. Ne­dzims! Jā­ap­zi­nās, ka ar vi­su to es var­būt ne­va­rē­šu no­dro­ši­nāt bēr­nam la­bu iz­glī­tī­bu.

Var­būt ne­maz ne­gri­bu, lai tā­dam cil­vē­kam, kāds es­mu, pie­dzim­tu bērns, jo man rak­sturs rie­bīgs. Ne­gri­bu bēr­nu, jo ap­zi­nos, ka es­mu pā­rāk slin­ka, lai iz­vei­do­tu no bēr­na kaut ko. Tas ir nor­mā­li, ka ne­gri­bu sev tā­du at­spul­gu.»

Ide­āli ve­cā­ki, bet... bēr­nu nav

«Ir ļo­ti har­mo­nis­ki un gai­ši cil­vē­ki, bet ne­kā­di ne­tiek pie bēr­ni­ņiem. Paš­reiz ir ār­kār­tī­gi lie­la stre­sa pe­ri­ods, un, ie­spē­jams, vi­ņi ne­tiek pie bēr­na tā­pēc, ka ne­grib stre­su no­vē­lēt bēr­nam un ģi­me­nē pat ne­spēj tā­du stre­su ra­dīt. Ta­gad bēr­ni dzimst tiem, ku­riem sav­star­pē­jā cī­ņa ir lie­la, līdz ar to vi­ņi var no­dro­ši­nāt ap­stāk­ļus, lai dzim­tu jaun­ā pa­au­dze, kas mai­nīs pa­sau­li un ir spē­jī­ga cī­nī­ties. Ja cil­vēks me­di­tē, la­sa grā­ma­tas, iet uz ci­gu­nu, se­vi sa­kār­to, viņš ne­va­rēs bēr­ni­ņam ne ti­kai de­vi­ņus mē­ne­šus, bet vi­sus pir­mos des­mit ga­dus no­dro­ši­nāt cī­ņas spa­ru un pie­dzī­vo­ju­miem ba­gā­tu dzī­vi. Tas ne­no­zī­mē, ka vi­ņi ne­kad ne­tiks pie bēr­ni­ņiem. Pēc ga­diem di­viem ie­stā­sies de­be­sīs līdz­sva­ro­tāks pe­ri­ods, un, skat, vi­ņi pēk­šņi tiks pie bēr­ni­ņa.

Tā­pēc bēr­ni pie­sa­kās tad, kad pie­sa­kās. Jo īpa­ši tad, ja pie­dzimst ag­rāk, tā­tad de­be­sīs un ta­vā dzī­vē mai­nās no­ti­ku­mi, kas ra­da tie­ši tā­dus ap­stāk­ļus, lai viņš dzim­tu ag­rāk.»

As­tro­lo­ģi­jas at­bil­de

«Ve­cā­kiem var ie­teikt, ka va­jag mai­nī­ties. Bet kā? Ta­gad as­tro­lo­ģi­ja at­tīs­tās uz as­trop­si­ho­lo­ģi­jas pa­ma­ta. Cil­vēks sev var pa­teikt: jā, no­ti­ka tā, bet, kad do­mā­šu par nā­ka­mo bēr­ni­ņu, es zi­nā­šu, kas ir jā­da­ra. Ja jau var no­teikt, kā bērns ie­nā­ca pa­sau­lē, kā pret vi­ņu iz­tu­rē­jās sa­bied­rī­ba, kā­di bi­ja de­vi­ņi gai­dī­bu mē­ne­ši mā­mi­ņai, tā­tad nav tā, ka viss ir fa­tā­li no­teikts. To var mai­nīt, ja sa­prot, ka, iz­da­rot vie­nu rī­cī­bu šeit un ta­gad, var pa­mai­nīt nā­kot­ni. Tas, kā at­tie­cos pret cil­vē­kiem un no­ti­ku­miem, vei­do ma­nu vēr­tī­bu sis­tē­mu, kas ma­ni ie­liek at­tie­cī­gā vi­dē. 

Ide­ju par as­cen­den­tu pēc vai­rā­ku mē­ne­šu prak­ses, ana­li­zē­jot kar­tes, iz­stās­tī­ju kā­dam bi­ju­ša­jam stu­den­tam. Viņš tei­ca – vē­dis­ka­jā as­tro­lo­ģi­jā jau sen tas ir zi­nāms. Past­āv prak­se, ka mā­mi­ņai jā­ģēr­bjas no­teik­tā ap­ģēr­bā, jā­ēd no­teik­ti ēdie­ni un jā­būt sais­tī­tai ar no­teik­tām emo­ci­jām. Ja at­nāk mā­mi­ņa as­to­ta­jā mē­ne­sī un jau­tā, kā lai da­bū bēr­ni­ņu vē­la­ma­jā rak­stu­rā, es vairs vi­ņai ne­va­ru ie­teikt ne­ko. Diem­žēl tu vi­su, ko va­rē­ji, bēr­nam jau esi ie­li­ku­si, tie ap­stāk­ļi, ku­ros viņš at­ra­dies, jau ir no­for­mē­ju­šies.

Līdz ar to pil­nī­gi pie­krī­tu, ka as­tro­lo­ģi­ja, kā Karls Jungs rak­stī­ja vai ta­gad – Sta­ņis­lavs Grofs, ir sim­bo­lu va­lo­da, ku­rā sim­bo­liem ir ar­he­ti­pis­ka no­zī­me. Ja ģēr­bjos no­teik­tas krā­sas drē­bēs, no­teik­tā ap­ģēr­bā, zi­nā­mā mē­rā zem­ap­zi­ņā ie­spie­žas šī ap­ģēr­ba stan­darts. Ne­var uz­vilkt bal­les klei­tu un iet no­šņur­ku­si, jo bal­les klei­ta ra­da pa­ci­lā­tī­bu, svēt­ku no­ska­ņu.»

_

* As­cen­dents – no­teikts zo­di­aka ap­ļa grāds, kas at­ro­das krust­pun­ktā no ho­ri­zon­tā­lās plak­nes, ho­ri­zon­ta aus­tru­mu pus­ē ta­jā brī­dī, ku­ram sa­stā­dīts ho­ro­skops (piem., cil­vē­ka nāk­ša­nai pa­sau­lē – red.). («Ma­zā as­tro­lo­ģi­jas en­cik­lo­pē­di­ja») As­cen­dents no­sa­ka cil­vē­ka lo­mu šai dzī­vē, vi­ņa iz­paus­mes for­mu, iz­ska­tu, tem­pe­ra­men­tu, paš­sa­jū­tu.

*

PA­TIESS STĀSTS

Kā, no­sa­kot as­cen­den­tu un par ģi­me­nes ap­stāk­ļiem ne­ko ne­zi­not, as­tro­logs rak­stu­ro­ja mam­mas si­tu­āci­ju, kad vi­ņa gai­dī­ja sa­vu pir­mo un ot­ro mei­tu?

Mei­tai, kas dzi­mu­si Ūdens­vī­ra zī­mē, as­cen­dents Sva­ros, tas no­zī­mē, ka vi­ņa ir ļo­ti to­le­rants cil­vēks, mek­lē līdz­sva­ru un sa­ska­ņu. Tas no­rā­da, ka mam­ma de­vi­ņus mē­ne­šus iz­ju­ta sa­ska­ņu ar ci­tiem, ta­jā skai­tā ar vī­ru. At­tie­cī­bās ne­viens ne­bi­ja gal­ve­nais. Kaut arī ci­ti grūt­nie­cī­bas lai­kā vi­ņu uz ro­kām ne­nē­sā­ja, ko­pē­jais fons bi­ja ļo­ti pa­tī­kams, jo Sva­ri ir ār­kār­tī­gi dip­lo­mā­tis­ki. Tā­pēc bēr­niņš pie­dzi­ma tāds. Pā­rē­jie as­pek­ti pa­rā­da, ka kaut kas mā­mi­ņai to­mēr ne­pa­ti­ka – Mē­ne­sim ir kvad­rāts ar Nep­tū­nu no sep­tī­tās mā­jas uz ce­tur­to. Tas pa­rā­da, ka par mam­mu pā­rāk maz rū­pē­jās emo­ci­onā­li.

Sa­vu­kārt mei­tai, kas dzi­mu­si Dvī­ņos, as­cen­dents ir Vēr­sī, un vi­ņa ir dzī­ves bau­dī­tā­ja. Vi­ņai va­jag ēr­tī­bas ta­gad un tū­līt, vi­ņai ne­pa­tīk, ja kaut kas nav tā, kā va­jag, kā vi­ņa uz­ska­ta. Tas no­rā­da, ka de­vi­ņos gai­dī­bu mē­ne­šos mā­mi­ņas emo­ci­onā­lā at­mo­sfē­ra bi­ja dra­ma­tis­ka, jo Plū­tons ie­gā­ja sep­tī­ta­jā mā­jā un vei­do­ja kvad­rā­tu ar Mē­ne­si, Mar­su, Ve­ne­ru un Ju­pi­te­ru. Tas no­rā­da, ka sav­star­pē­jā cī­ņa at­tie­cī­bās bi­ja lie­la. Lai kā bū­tu, vi­ņa iz­bau­dī­ja grūt­nie­cī­bas pe­ri­odu, ne­vis skrē­ja riņ­ķī. Ša­jā grūt­nie­cī­bā vi­ņa ie­ņē­ma stin­gru po­zī­ci­ju – se­vi vai­rāk lu­ti­nā­ja ar ēdie­niem, dzē­rie­niem, ar at­pū­tu, bau­dī­ja dzī­vi. Arī ap­kār­tē­jie vi­ņu vai­rāk lu­ti­nā­ja ar ēr­tī­bām. 

Ve­cā­ka­jai mei­tai Mē­ness ir Aunā, tā­tad mā­mi­ņa gai­dī­bu lai­kā bi­ja cī­nī­tā­ja, ta­ču mei­ta vi­ņu redz kā val­do­nī­gu cil­vē­ku. Sa­vu­kārt jaun­ākā mei­ta sa­ka: mam­mai ir paš­cie­ņa, paš­vēr­tī­ba, vi­ņa ir spē­cīgs cil­vēks, kurš grib se­vi pa­rā­dīt un var par se­vi past­āvēt.

Pa­šai mā­mi­ņai Mē­ness ir Lau­vā, tā­tad abu grūt­nie­cī­bu lai­kā bi­ja iz­teik­ta cī­nī­tā­ja. Ģi­me­nē re­ti kad di­viem bēr­ni­ņiem ir vie­na zo­di­aka zī­me. Tā­pēc mā­mi­ņa ne­var at­tiek­ties vie­nā­di pret vi­siem bēr­niem. Ar pir­mo bēr­ni­ņu šī mā­mi­ņa sā­ka se­vi vei­dot par stip­ru cil­vē­ku – es pa­ti vi­su iz­da­rī­šu. Tā kā Mē­ness ir Aunā, vi­ņa ci­tā­di ne­maz ne­va­rē­ja rī­ko­ties.

Mam­mas ko­men­tārs

Kad gai­dī­ju pir­mo mei­tu, mā­cī­jos augst­sko­lā. Lai «pa­spē­tu» uz dzem­dī­bām, se­si­ju kār­to­ju ag­rāk ne­kā kur­sa bied­ri. Ma­nos pē­dē­jos grūt­nie­cī­bas mē­ne­šos vīrs no­nā­ca slim­nī­cā, il­gi sli­mo­ja, un es skrē­ju uz vi­sām pus­ēm: uz sko­lu, uz slim­nī­cu, vē­lu va­ka­rā uz mā­jām – ar vil­cie­nu. Nā­ka­ma­jā die­nā viss sā­kās no jaun­a. Ar nā­ka­mo bēr­nu bi­ja ci­tā­di. Es jau strā­dā­ju, tā­pēc dar­bus sa­rā­vu ātr­āk, lai va­ru pēc ie­spē­jas vai­rāk mē­ne­šu at­ras­ties vi­sos ie­spē­ja­mos at­va­ļi­nā­ju­mos. To­laik man bi­ja sa­va nau­da, tā­pēc, pro­tams, va­rē­ju tē­rē­ties sa­vām va­ja­dzī­bām, ne­vis ti­kai ģi­me­nes ik­die­nas iz­dzī­vo­ša­nai. Bie­ži ti­kos ar drau­dze­nēm, ve­cā­kā mei­ta jau bi­ja pa­lie­la. At­tie­cī­bas ar vī­ru bi­ja kā pa cel­miem. Gri­bē­ju, lai daudz kas no­tiek pēc ma­na prā­ta.

Dro­ši vien bēr­ni ma­ni uz­tver «pa sa­vam». Ve­cā­kā mei­ta vai­rā­kas rei­zes ir ie­mi­nē­ju­sies, ka es gri­bu vi­sur no­teikt to­ni. Vien­lai­kus vi­ņa sa­ka, ka no­vēr­tē to la­bo, ko ie­mā­cī­ju. Jaun­ākā mēdz būt asa, ja ne­no­tiek pēc vi­ņas prā­ta, to­ties kopš bēr­nī­bas ir tei­ku­si, ka mīl ma­ni. 

Latvijā

Valsts drošības dienests (VDD) 29. novembrī rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Igaunijas un Krievijas dubultpilsoni par palīdzību Krievijas specdienestam pret Latviju vērstā darbībā, tā uzdevumā veicot Latvijai svarīgas piemiņas vietas apgānīšanu.

Svarīgākais