Daudzviet sociālajos tīklis atrodama cilvēku sūkstīšanās par neredzēti asinskāriem un daudzskaitlīgiem odu bariem, kas šoruden apsēduši Latviju.
Pēc salīdzinoši siltās ziemas, kas odu pārziemošanai ir labvēlīga, uznāca kailsals, kas tiem īpatņiem, kas nav labi noslēpušies, bija liktenīgs. Pēc šādas ziemas sekoja samērā sauss pavasaris, kas atkal bija nelabvēlīgs, lai odi varētu vairoties, jo tiem ir nepieciešamas mitras vietas. Tāpēc arī vasarā nebija daudz odu. "Strādājot dabā, es šovasar pirmo reizi nelietoju pretodu aerosolus," novērojumos dalījās eksperts.
Izņēmums gan bija mitrās vietas - purvi, mitrie meži -, kur odi bija spējuši savairoties.
Sauso laiku nomainīja lietains laiks, kas odiem bija ļoti labvēlīgs, jo tiem visām attīstības stadijām līdz pieaugušiem īpatņiem ir nepieciešams ūdens - uz tā virsmas tiek izdētas oliņas, un kāpuri līdz odiem attīstās ūdenī. Tikai tad tie pamet ūdeni.
Patlaban, iestājoties atvasarai, ir novērojams liels odu daudzums, kas līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos samazināsies, jo kukaiņi meklēs pārziemošanas vietas. Tomēr ir atsevišķas odu sugas, kas ir spējušas pielāgoties Latvijas apstākļiem un spēj vairoties pat pagrabos, tāpēc neesot brīnums, ja savu reizi naktī jāpamostas no oda kodiena.