Kampaņā pret bērnu pēršanu iesaistās sabiedrībā zināmi vecāki

Lai pievērstu plašāku sabiedrības uzmanību bērnu audzināšanas jautājumiem un tam, ka bērnus var un vajag disciplinēt bez vardarbīgām metodēm, tai skaitā uzšaušanas pa dibenu, kampaņā "Necel roku!" kā reklāmas sejas iesaistījušies sabiedrībā populāri cilvēki ar saviem bērniem.

Aktrise Elīna Dzelme ar meitu Hannu, aktieris Ainārs Ančevskis ar dēlu Raiti, TV diktore Agnese Drunka ar bērniem Rūtu, Līnu un Frici, hokejists Krišjānis Rēdlihs ar sievu Ivetu un bērniem Laumu, Mārci un Tinci, aktieris Lauris Subatnieks ar dēlu Sebastianu, kā arī citi sabiedrībā zināmi vecāki sniedz atbalstu sociāli informatīvajai kampaņai par bērnu audzināšanu bez vardarbīgām metodēm "Necel roku!", kļūstot par tās reklāmas sejām.

Kā iepriekš jau informēts, ģimeņu organizācijas nodibinājuma "Fonds Mammām un Tētiem" un portāla "Mammamuntetiem.lv" veiktā aptauja liecina - 59% aptaujāto vecāku Latvijā atzīst, ka savu bērnu audzināšanā izmanto vardarbīgas metodes. Tas bija par pamatu, lai ģimeņu organizācija uzsāktu kampaņu "Necel roku!", kuras mērķis ir informēt vecākus par atvašu disciplinēšanas metodēm bez vardarbības.

"Redzot, cik daudzi Latvijas vecāki uzskata, ka par labu cilvēku bērns var izaugt tikai ar pēršanu, nolēmām kampaņai uzmanību piesaistīt ar sabiedrībā populāru vecāku palīdzību. Lai uzsvērtu, ka patiešām pastāv vecāki, kuri neper savus bērnus, un sensenā latviešu ģimeņu tradīcija atvases pērt ir absurda un izskaužama," stāsta kampaņas "Necel roku!" iniciatore un ģimeņu organizācijas "Fonds Mammām un Tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa pauž prieku par sabiedrībā zināmo vecāku atsaucību, tomēr ar skumjām piebilst - vairāki, kas arī tika aicināti uz fotosesiju, dalību atteikuši, godīgi atklājot, ka savus bērnus mēdz iepērt. "Mēs nevēlamies nevienu nosodīt, tomēr rosinām meklēt informāciju par to, kādu ietekmi uz bērnu atstāj izvēlētās audzināšanas metodes, atrast laiku sevis pašizglītošanai savu atvašu labā. Jo nav tādu argumentu, kas spētu attaisnot bērna purināšanu, knaibīšanu, sišanu viņam pa dibenu u.c. vardarbības metodes. Nekad nav par vēlu atvainoties savam bērnam un mainīt izvēlēto audzināšanas veidu," saka I. Akmentiņa-Smildziņa.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais