Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Mācītāji šokā - Krimuldas dome atļauj noteiktās dienās burties

© f64

Luterāņu baznīca izsaka nožēlu par Krimuldas novada domes piešķirto atļauju noteiktās dienās burties, kā arī iesaka to nedarīt.

Kā sacīja Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, baznīca neatbalsta buršanos, jo Dieva vārds to kategoriski neatļauj.

"Bībelē tas nosaukts par ļaunumu," skaidroja Brūvers.

Spriežot par to, kāpēc bijusi nepieciešamība ļaut burties, Brūvers norādīja, ka buršanās prakse Eiropā pastāvējusi jau sen un mūsdienās vairākās valstīs, piemēram, Vācijā un Anglijā, pastāvot pat raganu un burvju biedrības, kā arī kongresi.

Visticamāk, ka cilvēki izvēlas nodarboties ar burvestībām, lai īsā laikā panāktu vēlamo, sprieda bīskaps. "Tas ir kā sportā, kad cilvēki izvēlas iedzert kādas tabletītes, nevis nopietni sportot."

Krimuldas novada dome nolēmusi turpmāk atļaut sabiedriskās vietās noteiktās dienās novadā burties, kas citos novados netiek atļauts. Šāds lēmums pieņemts, jo Krimuldas novada teritorijā atrodas apdzīvota vieta Ragana, un šogad 16.augustā pirmo reizi novadā tiek rīkots raganu tēmai veltīts pasākums "Reģu vakars Raganā".