Palielinājies eID kartes un e-paraksta īpašnieku skaits

© F64

Latvijā pusgada laikā ir nedaudz palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuru rīcībā ir elektroniskā identifikācijas (eID) karte un e-paraksta karte vai virtuālais e-paraksts.

Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pasūtītās aptaujas rezultātiem šā gada maijā eID karte bija 9,4% iedzīvotāju rīcībā. Pirms pusgada šādu iedzīvotāju skaits bija 6,2%, bet pirms gada - 4,5%. E-paraksta karte vai virtuālais e-paraksts ir 6,3% aptaujāto rīcībā. Arī šo iedzīvotāju īpatsvars ir palielinājies - pērn decembrī tādu bija 4,4%.

Abi no šiem rīkiem ir kopumā 5,5% respondentu, un šis īpatsvars ir pieaudzis no 2,6% pirms pusgada.

Joprojām neviens no šiem rīkiem nav 77,6% iedzīvotāju. Pirms gada tādu iedzīvotāju īpatsvars bija 85,7%.

Iedzīvotāji, kuri nav pieteikuši e-parakstu, norādījuši, ka nezina, kur to varētu izmantot, kā arī e-paraksts nav nepieciešams, vai arī neuzticas darbam elektroniskajā vidē. Daļa atzinusi, ka to neiegādājās finansiālu apsvērumu dēļ, jo ir jāiegādājas arī viedkartes lasītājs.

Aptauja norisinājusies no 16. līdz 25.maijam, tiešo interviju laikā visos Latvijas reģionos aptaujājot 1032 cilvēkus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.