Saulkrastu dzelzceļa stacija piedzīvos renovāciju

© f64

Šonedēļ „Latvijas dzelzceļš” uzsāks Saulkrastu stacijas rekonstrukciju, kuras ietvaros tiks atjaunota vēsturiskās stacijas fasāde, renovēta uzgaidāmā zāle, kā arī izbūvētas jaunas labierīcības, kas būs pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Rekonstrukcijas darbu ietvaros vēsturiskā stacijas ēka tiks pieslēgta pilsētas kanalizācijai un ūdensvadam. Darbus plānos pabeigt līdz šī gada beigām.

Remontdarbu laikā vilcienu kustība netiks traucēta, savukārt biļešu tirdzniecība notiks caur kases lodziņu no ārpuses, nevis no zāles, kā bija ierasts līdz šim.

„Turpinot uzlabot dzelzceļa infrastruktūru, vēlamies nodrošināt atbilstošas ērtības pasažieriem. Ir prieks par veiksmīgu sadarbību ar Saulkrastu novada pašvaldību, un ceram, ka atjaunotā un labiekārtotā stacijas ēka priecēs gan Saulkrastu iedzīvotājus, gan ikvienu pilsētas viesi, kas šurp atbrauks ar vilcienu,” komentē „Latvijas dzelzceļa” viceprezidents Edvīns Bērziņš.

„Saulkrastu dzelzceļa stacijas vides sakārtošana ir goda jautājums ne tikai pašam Latvijas dzelzceļam, bet arī pašvaldībai, tāpēc mēs ar prieku atbalstām jebkuru iniciatīvu, kas vērsta uz vides labiekārtošanu. No savas puses centīsimies darīt visu, lai pasažieriem un pilsētas viesiem būtu patīkami šeit uzturēties – jau esam sakopuši teritoriju ap staciju un, iespējams, nākotnē stacijas ēkā ierīkosim kafejnīcu. Gribam, lai pēc iespējas vairāk cilvēku brauktu uz Saulkrastiem atpūsties, un sakopta vide tam ir viens no priekšnoteikumiem” uzskata Saulkrastu novada pašvaldības izpilddirektors Andrejs Arnis.

Pirmā Saulkrastu stacijas ēka uzbūvēta 1935. gadā, bet pašreizējā – 1952. gadā, kad atjaunoja arī vilcienu kustību līdz Saulkrastiem (kara postījumu dēļ no 1944. gada satiksme līdz šai pieturai bija slēgta, bet pati stacijas ēka - uzspridzināta). 1958. gadā no Rīgas uz Saulkrastiem sāka kursēt elektrovilcieni.

Latvijā

Rīgas domes Pieminekļu padome atbalstījusi Rīgas pieminekļu aģentūras priekšlikumu jaunā veidolā atjaunot piemiņas plāksni rakstniekam, folkloristam, publicistam un Dainu tēvam Krišjānim Baronam un novietot to uz ēkas Eduarda Smiļģa ielā 23A fasādes, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.