Mežziņi tiek pie jauniem telefoniem

© F64

Nepilna gada laikā gandrīz puse Valsts meža dienestā (VMD) strādājošo tikuši vai tūlīt tiks pie jauna mobilā telefona. Daļai telefonu kā obligāts nosacījums iepirkumā norādīts kapacitīvs skārienekrāns un citas īpašas prasības.

Pagājušā gada beigās VMD nopirka 194 mobilos telefonus, no kuriem 19 bija ar skārienjutīgiem ekrāniem. Tikko kā noslēdzās iepirkums uz 104 mobilajiem telefoniem, no kuriem deviņi ir ar īpašām prasībām – kapacitīvu skārienekrānu (šāds ekrāns reaģē pat uz lietotāja ļoti vieglu pieskārienu), 5 megapikseļu digitālo kameru, 4,3 collu ekrānu, ne lielāku par 130 gramiem svaru utt.

Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce Neatkarīgajai nevarēja paskaidrot, kāpēc daļai VMD darbinieku telefoniem ir obligāti jābūt ar skārienjutīgu ekrānu. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka iegādātie «viedtālruņi ir paši vienkāršākie, bez speciāla aprīkojuma, un tie ir nepieciešami darbiniekiem, kuriem darba pienākumu veikšanai ir svarīga operatīva piekļuve informācijai». Pēc viņas teiktā, iepriekš iegādātie tālruņa aparāti ir nolietojušies un tie vai nu darbojas ļoti slikti, vai vispār nedarbojas. «Iepriekš visi telefoni bija ar pašu nepieciešamāko aprīkojumu, bez speciālām prasībām. Ar tiem varēja piezvanīt vai aizsūtīt īsziņu. Jaunajiem iepērkamajiem telefoniem kā būtiskākās prasības tika definētas pretestība pret putekļiem un aizsardzība pret ūdens ietekmi, jo telefona aparāti daļēji tiek izmantoti, strādājot ne īpaši labvēlīgā vidē, – putekļos, karstumā, diemžēl arī lietus laikā,» uzsvēra S. Šulce. Jaunos telefonus lielākoties saņemšot struktūrvienībās strādājošie.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka ar VMD pagājušā gada tēriņiem ir neapmierināta Valsts kontrole (VK). VMD pirms gada organizēja ar medību procesa uzraudzību saistītas profesionālās sacensības. VK revīzijā konstatēja, ka pasākuma plānoto izdevumu tāme realitātē tika pārsniegta divas reizes, kopumā šīm izklaidēm iztērējot 9371 latu, bet starp pasākuma dalībniekiem tikai 3% bija tādi, kuri ir tieši saistīti ar medību uzraudzību. Savukārt pērnajā rudenī VMD 20. gadadienas svinības izmaksāja bija 10 221 latu, kas bija trīskārt vairāk nekā sākotnējā tāme. «Lai gan tiesību akti neparedz kolektīvo pasākumu finansēšanu no valsts budžeta un nereglamentē kolektīvo pasākumu plānošanas un finansēšanas kārtību, VMD ir izmantojis grāmatvedības uzskaites reglamentējošo normatīvo aktu nepilnības un pieļāvis kolektīvo pasākumu pazīmēm atbilstošu pasākumu finansēšanu no valsts budžeta 19 592 latu apmērā. Turklāt maksājums par pasākuma norises teritorijas nomu liecina par iespējamu grāmatvedības datu sagrozīšanu, jo minētā teritorija līdzīgiem pasākumiem tiek iznomāta par būtiski zemāku cenu,» teikts VK ziņojumā.

Svarīgākais