Komentāri / Bezjēdzīgā eksperimentā iznīcina Gaujas Nacionālo parku
 

260 komentāri

GGunča
Cilvēku gudrībai ir robežas,muļķībai to nav... Kāpēc šādus pseidozinātniskus eksperimentus nevar veikt VAS mežos???
2.jūlijs 2014, 11:25 Atbildēt
sstarp zaļajiem ir slikti cilvēki
sk. priežu nozāģēšanu Vecdaugavas lieguma pļavās 90 gados it kā ķīvīšu aizsardzībai pret vārnām
2.jūlijs 2014, 11:26 Atbildēt
kkrā
Projekta īstenotājiem derētu iepazīties ar citu valstu pieredzi šādos gadījumos, kad cilvēki cenšas būt gudrāki par Dievu un sāk pārveidot dabu, un tikai tad sākt grābstīties gar cirvjiem un zāģiem, lai idiotismu ieviestu arī Latvijā.
lv.wikipedia.org/wiki/Ar%C4%81la_j%C5%ABra
www.videsvestis.lv/c..nt.asp?ID=78&what=10
2.jūlijs 2014, 11:37 Atbildēt
AAizstāvis
Kur var parakstīties pret?
2.jūlijs 2014, 11:40 Atbildēt
KKUR?
Kur var parakstītes? Lieciet petīciju Mana Balss.
2.jūlijs 2014, 11:41 Atbildēt
GGNP iedzīvotājiem
Mīļie GNP aizstāvji, steidzami izveidojiet balsošanas platformu internetā, lai visa Latvija var nobalsot PRET šo idiotisko ieceri. Visa Latvija jūs sadzirdēs. GNP ir Latvijas nacionālais lepnums un bagātība. Šī ļaunā projekta autorus vajadzētu faktiski bargi sodīt par nacionālo bagātību iznīcināšanu. Lai nu ko, bet ar dabu nevajag taisīt eksperimentus, Pretējā gadījumā - ļoti slikta karma.
2.jūlijs 2014, 11:49 Atbildēt
SSISE
Šis projekts varētu saukties PRĀTIŅ, NĀC MĀJĀS. Mums īres mājā 2m no mājas krievu laikos iesējušos ozoliņu ŠITĀS ANŠAFTES "SPECIĀLISTI" NOKRISTĪJA 100 gadu vecu un tā kā koks bojā jumtu un mājas pamatus atrada izeju : apzāģēja zarus un nu tāds jaunmodīgs burkāns grezno panorāmu.Pasargdievs tikai ne zāģēt, lai gan ap 7 m tālāk otrs tāds pats paliktu!! Stulbums lien ārā pa katru vīli, ja kas.
2.jūlijs 2014, 11:50 Atbildēt
MMāris
Šajā gadījumā dedzināšana tiešām ir veids kā vairot bioloģisko daudzveidību. Dabai nav sliktu vai labu dzīvnieku. Tas, ka no saimnieciskā viedokļa ir kaitēkļi nenozīmē, ka tie ir jāiznīcina un tādēļ, ka vairumā mežu mirusī vai sadegusī koksne sastāda ļoti mazu īpatsvaru šo sugu kukaiņu ir ļoti maz.. Bet dabā viss ir vajadzīgs, ja iznīks šie dzīvnieki, tad nebūs kam pārstrādāt mirušo koksni un apdzīvot izdegušās platības. Dabiskais līdzsvars būs izjaukts. Ir dokumentēti pētījumi, kad pēc ugusgrēkiem kaitēkļi ir apsēduši tikai bojātos kokus - nevelti tos sauc par dabas sanitāriem. Un no deguma vietām veselā mežā tie sastopami tikai dažu metru attālumā. Ja jau degumi un vējagāzes būtu tik bīstamas, tad visi pasaules meži sen būtu vaboļu aprīti. Noteiktos biotopos degšana ir vitāli nepieciešams process - te runa ir nevis par vardēm vai čūskām vai odiem, bet gan par veselu ekosistēmu, kas pastāvēt tikai šādos apstākļos. Mežsaimnieki ir pieraduši uztvert mežu no saimnieciskā viedokla - lai koksne būtu vesela - un izmantojama / pārdodama. Bet mirušajā koksnē var dzīvot miljoniem organismu, gadiem nomainoties te nomainās desmitiem sugu - tā ir ļoti liela bioloģiska vērtība. Te ir jādomā un jāspriež plašāk, globālāk. Tā parasti gadās, ka ne tik vienkārši ir izprast speciālistu rīcību, jo tie ir mācījušies un iedziļinājušies problēmā gadiem, Un tapēc šadu rīcību bieži pārprot un pārmet!
2.jūlijs 2014, 11:50 Atbildēt
EEko
velviens dabas zinatajs uzradies! es tev ar degoshu koku pa muguru taa kartigi sadotu labprat!!! paradi man kadu valsti ,kuraa speciali dedzina mezhjus lai atjaunotu ekosistemu!??? saprotu,ir valstis kuraas mezhji deg neapzinati,tie deg delj karstuma! bet shitadu murgu par tiishu dedzinashanu ,vajadzetu tos atbalstitajus iespundet viena lielaa kambarii un pashus nodedzinat,,varbut atjaunosies eko sistema
2.jūlijs 2014, 11:58 Atbildēt
AAriiEko
Valstis, kur speciāli dedzina mežus, lai atjaunotu ekistēmas - Somija un Zviedrija. Dara to jau 20 gadus un desmitiem! vietās katru gadu. Varbūt arī apgalvosi, ka Somijas un Zviedrijas mežsaimnieki neko nesaprot no meža apsaimniekošanas???
2.jūlijs 2014, 12:06 Atbildēt
ccarlos
Kur tad Somijā ir normāls mežs?! Esmu krustām šķērsām pa to zemi izbraukājies, pilns ar mežiem ir gan, tikai visur viena vienīga papīrmalka! Lietaskokus ar uguni nesameklēt! Atraduši gan, ko minēt kā piemēru meža lietās!:D
2.jūlijs 2014, 16:51 Atbildēt
IIta
To nu nevar noliegt - Latvija pa fiksiņam pieņem visus idiotismus, ka tik no EIROPAS nāk!
2.jūlijs 2014, 17:10 Atbildēt
SSandris
Saproti, ka zibens aizdedzina mežus arī mērenās joslas mežos un, ja nebūtu cilvēku, kas tos dzēš, degumi ir normāla un dabiska parādība. Tāpat kā bailes no nezināmā un reakcija uz tām - draudi.
2.jūlijs 2014, 12:15 Atbildēt
SSaids
Nu, Pasaules Dabas fonda speciālistu darbība dažreiz mēdz būt visai savāda.Kādēļ gan viņi nevarētu sarīkot publisku diskusiju ar, teiksim, mežzinātnes institūta „Silava”/LLU Meža fakultātes speciālistiem, argumentēti pierādot, kāpēc šī bioloģiskās daudzveidības veicināšanas metode jāizmanto, mērķtiecīgi dedzinot mežu, nevis koncentrējot uzmanību uz tām vietām, kur nesen ir bijuši meža ugunsgrēki? Tāpat arī kompeteni apspriest jautājumu, vai mūsu klimatiskajos apstākļos (atšķirībā no Austrālijas un Kalifornijas) noteiktos biotopos degšana ir vitāli nepieciešams process, vai nē.
2.jūlijs 2014, 12:07 Atbildēt
jjo...
Ieintresētās personas sarosījušās.
2.jūlijs 2014, 12:41 Atbildēt
EEko
ko jus vienmer kaucat? uzvardi, vardi ,adreses to projektu veidotajiem ir zinamas! piemetat uguni vinju majai,un garanteju ka tuvakajaa nakotnee vinji aizmirsis kautko dedzinat
2.jūlijs 2014, 11:50 Atbildēt
AAriiEko
Klau, par šo aicinājumu vajadzētu ziņot policijai!!! Klajš mudinājums un noziegumu!
2.jūlijs 2014, 12:03 Atbildēt
ppoļaks
Vai aicinājums apturēt noziegumu arī ir noziegums? Daba pati prot noregulēt gan izotopus, gan biotopus. Naudas rausēji ir ar mieru pārvērst Latviju par pustuksnešu zonu un ar "nopelnīto " naudu braukt mērcēt kājas Vidusjūras ūdeņos. Viss, kas varēja piesaistīt Latvijai būs pārvērties dolāru kaudzītē.
2.jūlijs 2014, 13:02 Atbildēt
uurciks
Slīterē tiešām ir milzīgas komunikācijas problēmas
2.jūlijs 2014, 12:26 Atbildēt
ggunis
Lai brauc uz Slīteri un pēta...Tur izdega daudz mežu un kāpēc tad neko nepētīja?
2.jūlijs 2014, 11:53 Atbildēt
iinga
kāpēc nepētīja, vēl tagad turpinās pētījumi. Visa vaina te ir izglītības un komunikācijas problēmās.
2.jūlijs 2014, 12:12 Atbildēt
BBaiba
Te tiešām kādiem cilvēkiem ir prāts sagājis tūtā. Kā drīkst ļaunprātīgi iznīcināt skaistu mežu!! Meži ir Latvijas bagātība! Vai kāds speciāli liek šādi kaitēt mūsu valstij? Ja nevar ar ieročiem, tad ar kaitniecību? Attopieties!
2.jūlijs 2014, 11:58 Atbildēt
SSandris
Mežs būs Latvijas bagātība, ja tas būs bioloģiski daudzveidīgs. Taisnās rindās sastādītas egles ir tikai nauda to cirtēju bankas kontos.
2.jūlijs 2014, 12:20 Atbildēt
ddiana
Tas ir traki ka muusu valstij nekaadu interessu pret dabu un cilvekiem-vairaak jaamaacaas no citaam valstim kuri prot sargaat apkaarteejo vidi bet nevis izniicina to.
2.jūlijs 2014, 12:03 Atbildēt
llāsma
kur tad ir tā vieta, kur var parakstiities.. ja nee tada muldešana vien atkal sanak.
2.jūlijs 2014, 12:09 Atbildēt
ssangri
rakstu izlasīju, bet tā arī nesapratu, kas tas par eksperimentu, kāpēc tas tiks veiks, kas to veiks, kādi ir tā mērķi. varbūt autoram vajadzētu uzrakstīt arī par to, lai lasītāji varētu izvērtēt, vai panikai ir pamats? cik zinu, žurnālistiem jāsniedz sabalansēta informācija...
2.jūlijs 2014, 12:09 Atbildēt
KKristīne
Ja izlasīji visu rakstu, tad atradi pat ļoti detalizētu informāciju nudistiem.wordpress.com/pludmales/
2.jūlijs 2014, 12:30 Atbildēt
FFoto
Aoskatījos googlē, nu i purns tam Viesturam Lārmanim, gan jau sev sapņu pilis jau uzcēlis par šī projekta īstenošanu.
2.jūlijs 2014, 12:09 Atbildēt
jjanka
Lārmanis laikam sen nav sists
2.jūlijs 2014, 12:11 Atbildēt
mmamma
kadam savajadzejas to skaisto dabas ainavu
2.jūlijs 2014, 12:13 Atbildēt
DDace
Es arī gribu parakstīt PRET, kur to var izdarīt?
2.jūlijs 2014, 12:16 Atbildēt
oopis
Zaļos uz sārta.Lai izbauda sava darba augļus.
2.jūlijs 2014, 12:16 Atbildēt