Ķimšu ūdenskrātuvē konstatēts piesārņojums; bojā gājušas zivis

© Aculiecinieka foto

Svētdien Jaunpils novada makšķernieki informēja Valsts vides dienesta Ventspils reģionālo vides pārvaldi (Ventspils RVP) par Ķimšu ūdenskrātuvē bojā gājušām zivīm. Apsekojot ūdenskrātuvi Ventspils RVP Kontroles daļas resursu kontroles sektora inspektori apstiprināja makšķernieku liecību un paņēma bojā gājušo zivju, kā arī ūdens paraugus. Šobrīd Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtā "BIOR" tiek veikta bojā gājušo zivju ekspertīze un VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" testēšanas laboratorija veic ūdens analīzes.

Zivju bojāejas cēloņu skaidrošanas procesā Ventspils RVP inspektors pārbaudīja Jaunpils ciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, taču būtiskus pārkāpumus attīrīšanas iekārtu darbībā neatklāja. Pārbaudes tika veiktas arī lielākajā Jaunpils novada uzņēmumā AS "Jaunpils pienotava", kura darbībā konstatēti pārkāpumi. Uzņēmums novada notekūdeņus uz Jaunpils ciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un 2014. gada 30.maijā tajā noticis negadījums. Saskaņā ar uzņēmuma pārstāvju sniegtajiem paskaidrojumiem, ap plkst. 7.00 no rīta, mazgājot krējuma gatavošanas līniju, operators nav aizvēris izplūdes vārstu, pa kuru kanalizācijas sistēmā nonākuši 4000 litri 1,5% nātrija sārma šķīduma, kas arī varēja izraisīt zivju bojāeju.

Bojā gājušo zivju suga ir raudas un to skaits nav liels.

Ventspils RVP ir uzsākusi administratīvā procesa lietu par B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas nosacījumu neievērošanu AS "Jaunpils pienotava".

Latvijā

Valsts amatpersonu deklarācijas vēsta, ka Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātam 2022. un 2023. gadā pamatdarbs bijis nevis "Altum" valdes priekšsēdētāja amats, bet gan valdes priekšsēdētāja amats Rīgas Stradiņa universitātē. Lai gan lielākos ienākumus (algu) šajā periodā R. Bērziņš guvis tieši "Altum" valdes priekšsēdētāja amatā, deklarācija no "Altum" kā pamatdarba pēdējo reizi iesniegta VID tālajā 2021.gadā.

Svarīgākais