Viena jaunās gripas slimnieka ārstēšana LIC izmaksā vidēji ap 300 latiem

© skanpix

Viena jaunās gripas AH1N1 vīrusa slimnieka ārstēšana Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) vidēji izmaksā 300 latus, informē LIC.

Šī summa tiek tērēta, ja pacientam ir vidēji smaga slimības norise. Pacientu, kuriem gripa norit ļoti smagi un ir nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija, ārstēšana izmaksājot pat vairāk nekā 1500 latus.

LIC pārstāve arī pastāstīja, ka pacienti ar vidēji smagu slimības norisi stacionārā pavada četras līdz piecas dienas.

Slimnieku ārstēšanai LIC tiek izmantots medikaments "Oseltamivirs" un "Relenza", un līdz šim rezistence pret šiem medikamentiem neesot konstatēta. Viena pacienta ārstēšanai nepieciešams viens medikamenta iepakojums.

Kā ziņots, LIC par 14 270 latiem iegādāsies papildu ap 1000 "Oseltamivira" iepakojumus jaunās gripas vīrusa slimnieku ārstēšanai.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja paziņojums, konkursā uz medikamenta iegādi bija pieteicies viens pretendents, kurš ir arī konkursa uzvarētājs - SIA "Roche Latvija".

Minētais preparāts tiks iegādāts gan pacientu ārstēšanai, gan personāla, kas aprūpē slimniekus, aizsardzībai.

Medikamenti tiks iegādāti pakāpeniski, tas ir, atkarībā no hospitalizēto pacientu skaita.

Jau ziņots, ka saslimstība ar jaunās gripas vīrusu valstī šobrīd mazinās un pēdējie dati liecina, ka divas reizes samazinājies pacientu skaits, kuri vērsās pie ārsta ar gripu vai gripai līdzīgiem simptomiem. Tie bija vidēji 207,4 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju.

Arī LIC apstiprināto saslimšanas gadījumu skaits samazinās. Tā, salīdzinot ar novembra otro nedēļu, kad LIC tika apstiprināti 297 saslimšanas gadījumi, saslimstība mazinājusies gandrīz trīs reizes.

Ņemot vērā monitoringa datus, gripas epidēmiskā izplatība arī tuvākajās nedēļās varētu samazināties, prognozē LIC.

Latvijā

Veselības ministrija līdz janvāra vidum gaida priekšlikumus no Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes un padomes par to, kā izvērtēt atbildību un noskaidrot, kāpēc stacionārs bija nonācis uz maksātnespējas robežas. Aizvadītā gada nogalē bankrota draudi novērsti, valstij piešķirot slimnīcai 4,6 miljonus eiro un pārņemot kapitāldaļas no Augšdaugavas novada pašvaldības un Daugavpils pilsētas pašvaldības. Kā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, daļēji finanšu krīzi izraisīja slimnīcas iepriekšējās vadības nespēja reaģēt uz iepriekš dāsnā kovida finansējuma pārtrūkšanu.

Svarīgākais