Zemgalē vēlētāju aktivitāte mazāka nekā iepriekš; sūdzību nav bijis

Šorīt, Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rītā, Zemgales lielāko centru iecirkņos vēlētāju aktivitāte novērota mazāka nekā Saeimas vai pašvaldību vēlēšanās, nekādu starpgadījumu vai sūdzību nav bijis, aģentūra LETA uzzināja vēlēšanu komisijās.

Aizkraukles novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Biruta Škutāne prognozēja, ka, iespējams, Aizkrauklē aktivitāti varētu veicināt tur notiekošie novada svētki, jo vēlēšanu iecirkņi ir pasākumu norises vietu tuvumā. Citādi aktivitāte pagaidām esot neliela.

Arī Tukuma novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska, Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis, Jelgavas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics un Dobeles novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Velta Lagzdiņa apstiprināja, ka kopējā aktivitāte novērota zemāka nekā Saeimas vai pašvaldību vēlēšanās, tomēr zināma daļa iedzīvotāju jau nāk un balso.

Dēvics novērojis, ka Jelgavā rīta pusē vairāk nākot gados vecāki cilvēki, pensionāri.

Zemgalē vismazākā aktivitāte fiksēta Tērvetes novadā - vēlēt devušies septiņi cilvēki no 2817. Viesītes novadā vēlēšanu iecirknī pirmajā stundā pabijuši 13 cilvēki, Aknīstes novadā - par vienu vairāk. Aktīvākie balsotāji šajā reģionā ir Jelgavas iedzīvotāji - tur no plkst.7 līdz 8 nobalsojuši 296 cilvēki. Tukuma novadā izvēli izdarījuši 176 cilvēki, bet Bauskas novadā - 156.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem, Zemgales reģionā no 226 821 balsstiesīgā šodien līdz plkst.8 nobalsojuši 1652 vēlētāji jeb 0,73%, bet pa visu šo nedēļu, šo rītu ieskaitot, Zemgalē nobalsojuši 13 718 vēlētāji jeb 6,05%.

Iepriekšējās dienās, pirms 24.maija, bija nobalsojuši 12 066 jeb 5,32%.

Līdz plkst.12 Zemgales reģionā  nobalsojuši 44847 (11.13%) vēlētāju, kopumā  72664 (18.04%).

Kā ziņots, šodien Latvijā notiek EP vēlēšanas. 952 vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā būs atvērti līdz plkst.20.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais