Funkciju auditi patlaban tiek veikti uzņēmēju kontrolējošās institūcijās, izglītības iestāžu kontrolējošās institūcijās, iestāžu atbalsta funkcijās, kā arī iestāžu informācijas tehnoloģiju un sistēmu uzturēšanas funkcijās, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.
Sākto funkciju auditu mērķis ir samazināt kontroles un uzraudzības apjomu attiecībā uz komersantiem un izglītības iestādēm, racionalizēt informācijas sistēmas resursu izmantošanu, samazinot uzturēšanas izmaksas, un samazināt valsts pārvaldes atbalsta funkciju apjomu.
Funkciju auditi tiks turpināti arī 2010.gada pirmajā ceturksnī.
Savukārt audits atbalsta funkciju jomā tiek veikts finansiāli ietilpīgākās funkcijās - personāla vadībā, grāmatvedībā, finanšu vadībā, informācijas tehnoloģijās, iepirkumu organizēšanā, kā arī autoparka uzturēšanā un administrēšanā. Audita gaitā ir plānots standartizēt funkciju izpildes procesus, sagatavot priekšlikumus vienotas metodikas izveidei funkciju īstenošanas ekonomiskā izdevīguma aprēķināšanai un izvērtēt ārpakalpojumu lietderību atbalsta funkciju nodrošināšanā.
Audits izglītības iestāžu kontrolējošo institūciju darbības jomā tiek veikts augstākajā izglītībā, vispārējā izglītībā, profesionālajā izglītībā un pirmsskolā. Auditā gaitā ir plānots atteikties no regulārām ikgadējām pārbaudēm, veicot tās tikai paaugstināta riska iestādēs, novērst tiesību normu interpretāciju, izvērtēt fiskālo sodu lietderību valsts un pašvaldību izglītības iestādēm un novērst funkciju dublēšanos uzraudzības veikšanā.
Audits institūciju informācijas tehnoloģiju un sistēmu uzturēšanas funkciju jomā tiek īstenots divās grupās - informācijas un komunikāciju tehnoloģijās un informācijas sistēmās. Audita gaitā tiks apkopota informācija par informācijas tehnoloģiju iekārtu skaitu valsts pārvaldē, jo pastāv iespējamība, ka iekārtu skaits varētu pārsniegt vajadzības, tāpat ir jāizvērtē vienota resursu pārvaldīšanas centra izveide. Auditā tiks izvērtētas standartservisu izmaksas, interneta telefonijas ieviešana, kā arī tiks izstrādāti priekšlikumi informācijas sistēmu sadarbspēju nodrošināšanā.
Audita komersantu kontrolējošo institūciju darbības jomā galvenais uzdevums ir noteikt kontroles funkciju minimālo apjomu. Audita daba grupa koncentrēsies uz nozarēm, kas dod galveno pienesumu ekonomikā, kas nākotnē tiks attīstītas kā galvenās eksporta preces.
Tādējādi regulējošo normu slogu ir plānots samazināt apstrādes rūpniecības, ēdināšanas, izmitināšanas un tirdzniecības pakalpojumos (HORECA), loģistikas un transporta pakalpojumos un citās jomās.
Funkciju audita komisija ir izveidota ar mērķi veicināt labas pārvaldības principu ieviešanu valsts pārvaldē un uzlabot valsts pārvaldes darbības efektivitāti, sniedzot atbalstu valdības lēmumu sagatavošanā un ieviešanā.
Funkciju audita komisiju vada Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane. Komisijā darbojas vairāku ministriju valsts sekretāri, sociālie partneri un nevalstiskās organizācijas, Valsts prezidenta un Saeimas pārstāvji.