Deputāti slinko – pagaidām turīgākais Liepiņš

Šodien ir pēdējā diena, kas valsts amatpersonas, arī Saeimas deputāti, izpildot likuma prasības, var iesniegt ienākumu deklarācijas. Neraugoties uz to, vēl aizvadītajā piektdienā, kad Valsts ieņēmumu dienests pēdējo reizi apkopoja datus par iesniegtajām deklarācijām, gandrīz puse – 41 Saeimas deputāts likuma prasību nebija izpildījuši, bet no pieejamās informācijas var secināt, ka viens no finansiāli veiksmīgākajiem deputātiem ir Valdis Liepiņš, bet izdevīgāko darījumu realizējis Raimonds Rubiks.

Reformu partijas deputāts, Kanādas latvietis Valdis Liepiņš arī iepriekšējos gados varēja lepoties ar stabilu kapitālu, kas, spriežot pēc deklarācijās uzrādītā, ir no nekustamā īpašuma tirdzniecības. Arī pagājušajā gadā šā deputāta alga par darbu Saeimā – 31,6 tūkstoši eiro bija tikai maza daļa no gūtajiem ienākumiem, jo pērn par 762,3 tūkstošiem eiro viņš pārdevis vienu no sev piederošajiem dzīvokļiem Rīgā, Vīlandes ielā.

Kopumā aizvadītajā gadā V. Liepiņš guvis 800,2 tūkstošus eiro lielus ienākumus, bet bezskaidrā naudā uzkrājis 391,6 tūkstošus eiro. Nekustamā īpašuma darījumi politiķim ļāvuši arī dzēst arī 131 tūkstoti eiro lielo parādu, kuru viņš bija uzrādījis deklarācijā par 2012. gadu. Arī togad par 385 tūkstošiem eiro viņš bija pārdevis tajā pašā ēkā esošo dzīvokli kādai Krievijas pilsonei.

Ne tik spoži finanšu rādītāji ir Reformu partijas idejiskajam tēvam Valdim Zatleram. Ņemot vērā, ka bijušajam prezidentam par mājokli un transportu nav jārūpējas, jo to garantē valsts, un faktu, ka aizvadītajā gadā viņa ienākumi sasnieguši 90 tūkstošus eiro, var šķist dīvaini, ka V. Zatlers skaidrā naudā un bankas noguldījumos spējis uzkrāt vien 5078 eiro. Turklāt viņa īpašumā nav ne automašīnas, ne nekustamā īpašuma, bet, salīdzinot ar 2012. gadu, ienākumi bijušajam prezidentam pieauguši par 32,7 tūkstošiem eiro. Bijušais prezidents gan ilgstoši cīnās ar veselības problēmām, kas mūsdienās ir ārkārtīgi finanšu ietilpīgs process.

Ar izteiktu pieticību uz finansiālo iespēju fona izceļas Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Jānis Vucāns. Kombinējot darbu parlamentā ar darbošanos akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē, viņš pērn nopelnījis 83,7 tūkstošus eiro, bankās noguldījis 56,5 tūkstošus eiro, bet dažādos vērstpapīros ieguldījis 34 tūkstošus eiro. Neraugoties uz šo pieklājīgo kapitālu, politiķa īpašumā esot vien 14 gadus vecs opelītis un 25 gadus vecs Renault.

Uz vispārējā Saeimas deputātu fona pieticīgu, taču ar miermīlīgiem kreditoriem apdāvinātu dzīvi dzīvo Saskaņas centra deputāts Raimonds Rubiks. Viņš jau vairākus gadus savā deklarācijā uzrāda, ka ienākumus gūst tikai no darba Saeimā – pērn 26 916 eiro, aizpērn, ieskaitot 4,2 tūkstošus eiro lielu mantojumu, – viņa ienākumi bija 29,4 tūkstoši eiro. Neraugoties uz to, viņš 2012. gadā par 115 tūkstošiem, noslēdzot rokas naudas līgumu, iegādājās dzīvokli un līdz pat šim brīdim nav samazinājis šo parādu ne par centu.

Lielākā daļa Vienotības deputātu deklarāciju nav iesnieguši vai tās dati vēl nav publiskoti, tādēļ nav zināms, kā aizvadīto gadu veicies Solvitai Āboltiņai vai Dzintaram Zaķim, taču Ainara Latkovska finanšu rādītāji ir tikpat stabili, cik pieticīgi. Abus aizvadītos gadus viņa ienākumus veido tikai darbs Saeimā. Pērn viņš nopelnījis 36,6 tūkstošus eiro un nav iedzīvojies ne parādos, ne kādam aizdevis.

Savu latgalisko identitāti, kuras dēļ viņš saņēmis arī vairākus aizrādījumus no Saeimas priekšsēdētājas S. Āboltiņas, Juris Viļums nav aizmirsis, arī komunicējot ar Valsts ieņēmumu dienestu. Atskaitoties par aizvadītajā gadā gūtajiem ienākumiem (tikai alga un kompensācija no Saeimas – 36,8 tūkstoši eiro), viņš komentāros skaidrā latgaliešu valodā uzrakstījis, ka «nu ījāmumu sadalī nūruodeituos olgys ir nūmoksuoti visi nūdūkli, deļ tam faktiskais īnuokums ir» 19,6 tūkstoši eiro.

Latvijā

Vēl nebijusi situācija - Pārtikas un veterinārais dienests sāks pastiprinātas pārbaudes lielveikalos, lai konstatētu, vai tajos netiek tirgots viltots medus. Šobrīd medus viltošana ir kļuvusi par lielu problēmu Eiropas Savienībā, un no tā cieš arī Latvijas bišsaimnieki. Kas jāņem vērā medus pircējiem un, kā šī situācija ietekmē katru no mums, plašāk stāsta 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais