LM centīsies rast kompromisu darba devēju un ņēmēju strīdā par virsstundu apmaksu

© F64

Labklājības ministrija (LM) centīsies panākt kompromisu darba devēju un ņēmēju strīdā par virsstundu apmaksu, šodien tiekoties ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvjiem, apliecinājis labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Jau vēstīts, ka LM darba grupa ir izstrādājusi apjomīgus grozījumus Darba likumā, kuru saskaņošanas procesā LDDK nāca klajā ar priekšlikumu samazināt piemaksas apmēru par virsstundu darbu no 100% uz 50%. Tam kategoriski iebilst Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība. Grozījumi patlaban tiek skatīti Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pirms otrā lasījuma.

Kā aģentūru LETA informēja LDDK preses dienesta pārstāve Jūlija Vasiļjeva, LDDK un labklājības ministra tikšanās notika ar mērķi vienoties par darba tiesību, darba aizsardzības, sociālās apdrošināšanas, nodarbinātības politikas un citu darba devējiem svarīgo jautājumu tālāko virzību.

Augulis norādījis, ka viens no aktuāliem jautājumiem, kas rada domstarpības starp darba devējiem un darba ņēmējiem, ir virsstundu piemaksas apjoms, kuru darba devēji piedāvā samazināt, pamatojoties uz kaimiņvalstu pieredzi un Latvijas uzņēmējdarbības konkurētspējas celšanu. "Lai panāktu vienošanos starp sociāliem partneriem, ministrija iesaistīsies minēto normu kompromisa meklējumos," solījis ministrs, piebilstot, ka svarīgi ir atrast risinājumu, kas kalpos visas valsts interesēm, ceļot labklājības līmeni.

Savukārt LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone uzsvērusi, ka iecerēto mērķu īstenošana, tostarp iedzīvotāju labklājība, nav iespējama bez darba devēju iesaistes, tāpēc jāturpina strādāt pie nodarbinātības politikas, palielinot iedzīvotāju dalību darba tirgū un pilnveidojot aktīvās darba tirgus politikas pasākumus gan apjoma, gan efektivitātes ziņā.

"Latvijas īstenotajai nodokļu politikai ir jākļūst iekļaujošākai, atbilstošai mūsdienu globalizācijas un ekonomikas izaicinājumiem," akcentējusi Meņģelsone.

LDDK vadība arī izteikusi atbalstu valdības deklarācijā izvirzītajām darbības prioritātēm 2014.gadam labklājības jomā. LDDK norāda, ka steidzamākie un darba devējiem svarīgākie mērķi ir motivēt ikvienu iedzīvotāju iesaistīties ekonomiskajās aktivitātēs, virzīt darbaspēka nodokļu samazinājumu un sadarbībā ar darba devēju organizācijām un pašvaldībām izstrādāt plānu sociālās uzņēmējdarbības ieviešanai Latvijā.

Svarīgākais