Sniega ir tik maz, ka Latvijas ziemas Olimpiāde pārcelta uz nākamo gadu

Ziemai neraksturīgo laikapstākļu dēļ Latvijas III ziemas Olimpiādes organizatori - Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) - nolēmuši Olimpiādi šajā gadā nerīkot un to pārcelt uz nākamā gada martu, informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

LOK uzsver, ka Latvijā šajā ziemā valda gadalaikam neraksturīgi laikapstākļi, tāpēc daļu no sportistu treniņiem nepieciešamās infrastruktūras nav iespējams nodrošināt atbilstošā kvalitātē. Līdz ar to Latvijas sportistiem ir liegta iespēja kvalitatīvi sagatavoties Olimpiādei.

Tāpat, ņemot vērā esošos un prognozējamos laikapstākļus, Olimpiādes norisei nepieciešamo ziemas sporta veidu trašu kvalitāti nav iespējams nodrošināt visaugstākajā līmenī.

Siguldas novada pašvaldība saglabā tiesības organizēt Latvijas III ziemas Olimpiādi, sadarbojoties ar citām pašvaldībām un sporta bāzēm, tāpēc atkārtots konkurss par tiesībām rīkot sacensības no LOK puses netiks rīkots.

Pilsētu un novadu sacensības bija plānots rīkot no 7. līdz 9.martam. Tika plānots, ka Olimpiādē varētu piedalīties ap 600 Latvijas sportistu.

Latvijas Olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā noskaidro labākos Latvijas sportistus. Olimpiāde notiek reizi četros gados. Līdz šim Siguldā Latvijas ziemas Olimpiādes norisinājušās 2005.gadā un 2010.gadā.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.