Jūrmalā aizliedz atrasties uz ūdenstilpju ledus

© F64 Photo Agency

No šodienas Jūrmalas teritorijā aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jūrmalas pašvaldība šodien noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā, tostarp Rīgas jūras līcī.

Paaugstinātas bīstamības stāvoklis noteikts, ņemot vērā ledus biezuma mērījumus, tā kušanu un hidrometeoroloģiskās prognozes. Pēdējās piecās dienās gaisa temperatūra saglabājusies virs nulles un ūdenstilpēs vērojama ledus kušana, informē Jūrmalas Pašvaldības policijas Glābšanas dienests.

Vairākās vietās ūdenstilpēs regulāri veiktie mērījumi ļauj secināt, ka ledus biezums Lielupē nedēļas laikā samazinājies par vidēji 10-12 centimetriem.

Iedzīvotāju drošības dēļ Jūrmalas pašvaldība ir noteikusi aizliegumu atrasties uz ledus. Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par aizlieguma neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 40 eiro apmērā.

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās - Kauguros, Majoros un Bulduros - ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, bet glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Pašvaldības teritorijā pie ūdenstilpēm vairākās vietās ir izvietotas brīdinājuma zīmes, kas aizliedz atrasties uz ledus, taču visas vietas nav iespējams nodrošināt ar brīdinājuma zīmēm. Pašvaldība aicina ievērot brīdinājuma zīmes un nedoties uz ledus, kā arī nebojāt brīdinājuma zīmes.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais