Komentāri / Luterāņiem – mācītāja, spītējot aizliegumam
 

117 komentāri

nnu
nemūžam vairs neiešu tādā baznīcā, kur mācītājs sieviete.
Reiz Jonkeros, NY tādā biju iegājis, balagāns, ne baznīca
10.februāris 2014, 7:24 Atbildēt
jjanis
es to sieviešu ordinēsanu neatbalstu
10.februāris 2014, 7:39 Atbildēt
uui
tādas sāk izskatīties pēc netradicionālas orientācijas.
10.februāris 2014, 8:56 Atbildēt
hhiho
Kāds tur sakars ar orientāciju - līdz ko sieviete dara to, kas ļauts tikai vīrietim, tā vainīga orientācija.
10.februāris 2014, 10:19 Atbildēt
hhi
Nu tad neej ar'!
10.februāris 2014, 10:18 Atbildēt
ssorry
Pilnīgi veltīga tāda izrādīšanās. Nevar sieviete mācītāja būt un nekad nebūs. Ja kādai personai ir problēmas ar sevis apliecināšanu, tad pārējos tas maz interesē.
10.februāris 2014, 11:15 Atbildēt
pprieks
Liels prieks par sievieti mācītāju.
10.februāris 2014, 11:19 Atbildēt
JJēpītis
Baznīca ir tāds pats biznesa paveids kā azartspēles vai zīlēšana. Nesaredzu iemeslus kā dēļ sievietes būtu jādiskriminē.
10.februāris 2014, 12:12 Atbildēt
FFredis
Smieklīgi un nožēlojami!
Vārds "bīskape", "Pāveste" skan pēc ņirgāšanās.
Nevajag līst, kur nav paredzēts!
10.februāris 2014, 12:52 Atbildēt
::)
Vēl jocīgāk skanētu "patriarhe".
10.februāris 2014, 14:56 Atbildēt
mmācītāja
matriarhe
10.februāris 2014, 15:51 Atbildēt
NNiklāvs
Mācītāja Berta Stroža savulaik bija lielāks iedvesmas avots manai kristietībai, nekā mācītāji vīrieši.
10.februāris 2014, 13:10 Atbildēt
aaradhana
Baznīcai ir ne tikai morālas, intelektuālas, humānas funkcijas, bet arī enerģētiskas. Vairumā gadījumu sievietes ķermenis, nekaitējot sev, nespēj translēt caur sevi tādu Dievišķās enerģijas daudzumu, kādam vajadzētu plūst uz draudzi dievkalpojuma laikā. Tātad ir divas iespējas - vai nu šī enerģija daļāji tiek bloķēta un draudze saņem gandrīz tikai tīri cilvēcisku ''produktu'', vai arī sieviete sabeidz sevi, īpaši reproduktīvās veselības jomā.
Otrs moments ir psiholoģisks.Sieviete kancelē daudziem liek arhetipiski atgriezties bērnībā, atcerēties savu orientāciju uz māti, atkal nonākt totālā bērna bezpalīdzībasības stāvoklī, noskaņoties uz to, ka problēmas atrisinās kāds cits - lai gan patiesībā vajadzētu būt tā, ka cilvēks dievkalpojuma laikā sāk skaidrāk saredzēt savas iespējas un notic, ka ar Dieva palīdzību spēs sakārtot savu dzīvi- nevis Dievs atrisinās visas problēmas cilvēka vietā.
Treškārt - pat, ja pieņemam, ka sieviete spēj pildīt vīrieša lomu uz kanceles pilnā apjomā (un es ticu, ka atsevišķos izņēmuma gadījumos tas varētu būt iespējams) - kā paliek ar pašas sievietes vietu? Vai tomēr nebūtu skaistāk,un efektīgāk, ja draudzi vadītu nevis viens, bet divi - tā kā tas joprojām faktiski notiek pareizticīgajiem, kur ir pašsaprotami, ka garīdznieka sieva zin visu draudzē notiekošo un rūpējas par reliģijas cilvēciskās puses realizēšanu.
10.februāris 2014, 14:37 Atbildēt
ddudu
Atgriežas matriarhāts,sabiedrība regresē,mums to vajag?
10.februāris 2014, 15:54 Atbildēt
ttrowa
Pēdējās desmitgadēs te visādas mēģinājušas par mācītājām būt, bet tas tikai pašām bēdīgi beidzies. Ko nevar celt, to nevar nest!
10.februāris 2014, 16:05 Atbildēt
JJuris
hmm, es domāju, ka Vanaga ievēlēšanai tomēr bij kādi jēdzīgāki motīvi nevis tikai sieviešu nelaišana kancelē. Ja tā ir taisnība, tad tas melnbrunčainais puisēnu kolektīvs ir vnk nožēlojams
10.februāris 2014, 16:41 Atbildēt
jja kas
apbrīnojama domāšana 21. gadsimtā, viens otrs te ir aizmirsis, caur kurieni pasaulē nācis...
10.februāris 2014, 17:28 Atbildēt
VVanags & Co
Ko Vanags un viņa kompānija domā, ar diskrimināciju panākt?
Kāpēc pincītis viņiem dod tiesības kāpt kancelē?
10.februāris 2014, 22:25 Atbildēt
llonija
Esmu to skaitā,kas ir pret sieviešu ordinēšanu.Ir daudz citu iespēju sievietei pierādīt savu kalpošanu baznīcai,piem.svētdienas skola,bībeles skaidrošana,iesvētāmo apmācība u.c.Bet sieviete kancelē -galīgi nepieņemami.Es no tādas baznīcas skriešus aizskrietu.
16.maijs 2014, 21:20 Atbildēt
kko nu
Sieviešu ordinācija nav dzimumlīdztiesības jautājums. Līdz ar to nepamatota caur un cauri.
28.maijs 2014, 1:14 Atbildēt
PPriestes
Man apnika sitos saburtos murgus rakstitos uz papira lasit, kas cilvekiem trauce logiski domat. Ta Macitaji jus tapat lasat cerams ka jus zinat kas pasaule notik. Kas ir Dievs? Es jums atbildesu. Izlasiet Romiesem13tada ir musu valsts bet citas ir corumpetas un cilvekiem sargagenti ir kriminali jeb federalie un policistipalikusi launi un nodarbojas ar satanismu. Satanisms ir visu cilveku nepareizo ricibu kopsavilkums jeb vards ka to nosaukt kad vini sacelas pret Dievu un dieva likumiem un Valda pasi. Es esmu Luterane no bernu kajas, bet es ari esmu katole un starpiba ir tada ka tapec ka iegajam Eiropa seit nav Luteranu baznica te ir dazas bet ne man tuvuma. Luerani ir nabadzigi un viniem viss ir no koka bet Katoliem no zelta un ta pati Bibele un panemieni un ticiba Dievam. macitaji ir tadi pasi cilveki un var ari palikt launi un man ta ari izskatas ka Latviesiem viriesi ir sizofreniki jeb dzird launas balsis jo nepetik sievietes es kas stude gan balto magiju gan parzinu magiju ka tadu gan kam tic satansiti jo lai burtu ir jabut dzives pieredzei un nejau tiki jalasa Bibele bet pasiem ari jabur lai valsti sargatu.Tatad es macisos un jau macos lai sanemtu Prieteru diplomus es busu macitaja neatkarigi no ta es viniem tur patiku vai ne ka sieviete un dzivosu pec Dieva likumiem un ari Zila Kalna Marta tic Dievam. es sarunajos ari ar mirusajiem un nlo un man ir pat nacies satikt lai gan vinu kugus ir piesavinajusies un lemj liktenus pasi vini ir un es ticu. tie ir vini kas regule ka mes velamies un nevelamies lai tikai mes butu brivi un turpinatu vinu stila vini iespaidoja Bibeli rakstit un dara visus Brinumus nevis Macitaji vini tikai ludz un dod padomu. Ja nebus nlo jus dzivosiet zinatnei. Vini ari ir dzivas butnes viniem tikai ir kugi un vini spej izmainit lietas. Dievs ir viss dzivais ko vins ir radijis un parejo radam mes un Dievs vel tagad kosmosa rada pasaules un veido talak ta ka jus macitaji kas nepienem sievietes esat vainigi ka musu tauta sievietes cies jo jums nedz sajegas nedz dzives pieredzes cina ar satanistiem a no manis vinam bail n es trauceju ta ka pieverat mutes ar saviem sveto raksturiem un ja nebus sievietes nebusiet ari jus un lugsim pasi cik mums patik.
8.augusts 2014, 13:30 Atbildēt
PPrieteriene
Sakat Pierast pie mana bravuriga rakstura jo tiesi ta musdienas var but stiprs Macitajs a jus te atbraucat padzivojat satanistu bara skistie atradusies sez sava sula varas buras vecajos rakstos un labi ka ta jus vinus turat tadi kadi ir es vel jaunus rakstisu klat! Vini glabj bernus ja jus Bibeli esat izstudejusi un vieniem viens pipis kadi mes esam un jo vairak cinas jo vairak launie nak virus un ja jus varat pateikt ka jums nav launie virus mosk jus esat tie launie. Man sistema ir skaidra! Kapec jus uzdosinaties turret aizspriedumus pret sievietem un ladet visas tautas sievietes. Man tas neder sodisu ja gribesu un ko jus izdarisiet!
8.augusts 2014, 13:37 Atbildēt
MMacitaja
Iedomajieteies ta Baznica ir lamatas launajam un ja jus aizejat uz baznicu un jums vel launais ir virus un demoni sez kermeni tas nozime ka struntigs macitajs. Man ir astrala redze dzirde un speja iziet no kermene a vini to var ja ne tad vini tikai ar lastiem jeb lugsanam ko citi rakstijusi svetos meta! Jus pasnodarbinati tagad lai man valsti vairs nebutu genocide izdomajat ta lai visi lugtu un ticetu Dievam un nlo ir cilveki kas palidz Dievam jo ari vini tic Dievam un Dievs skali neruna tas ir murusas dveseles Demoni dzivie cilveki un raganas. Kas jums nepatik ka vina censas cinieties ar launo? Man gan vina patik un vel tadas lai launas sievietes fiksi sak ar balto magiju man nodarboties kas ir pec Dieva principiem un lai visam ir merki klut par macitajam un ja jums kas nepatik tad pamatojat kapec ar iemeslu jo sizofreniski runat isos neizteiksmigos teikumos jus man ja nokaitinasiet zaudesiet! neatkarigi ka jums ir baznica man ir ari maja kura es dzivoju un ludzu un kalpoju Dievam!
8.augusts 2014, 13:42 Atbildēt