Saeima gatava pastiprināt gāzes balonu aprites un uzraudzības kārtību

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Preču un pakalpojumu drošuma likumā, paredzot, ka valdībai būs jāizstrādā gāzes balonu aprites un uzraudzības kārtība.

Par likumprojektu atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Ozoliņš (RP) iepriekš skaidroja - komersanti jau vairākkārt pauduši bažas par neatbilstošu gāzes balonu lielo īpatsvaru tirgū. Aprites un uzraudzības kārtībai būs jāietver prasības par šo balonu tirdzniecības vietu reģistrāciju, apritē iesaistīto personu tiesībām un pienākumiem un pakalpojuma drošu pieejamību patērētājiem, kā arī tā ļaus izpildīt Eiropas Savienības (ES) uzliktos pienākumus.

Komisijas priekšsēdētājs arī akcentēja, ka šie likuma grozījumi attieksies arī uz tā saucamajām lidojošajām laternām, kuras tiek palaistas gaisā arī vasarā, kad ir īpaši augsts ugunsbīstamības risks.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji iepriekš informēja, ka atbilstoši ES direktīvai visiem tirgū laistiem produktiem ir jābūt drošiem. Viena no jomām, kurai ir steidzami nepieciešams nacionālais normatīvais regulējums patērētājam radītā riska dēļ, ir gāzes baloni.

Likuma grozījumi nosaka - ja prece vai pakalpojums var radīt nopietnu risku cilvēka dzīvībai, veselībai, videi vai īpašumam, Ministru kabinetam būs jānosaka speciālas prasības vai īpaši pasākumi riska mazināšanai vai novēršanai, kā arī preču aprites vai pakalpojumu piedāvāšanas, to uzraudzības un kontroles kārtība.

Svarīgākais