Komentāri / Juris Jansons: Valsts nav dibināta "budžeta ietvaros"
 

47 komentāri

llapa
bet ka tad ta , vienotibas gruppejums saka ko gluzi preteju , mes dzivojam laimes zeme, aboltinu zakis vizina sava beznodoklu volvo uz briseli stradat eiroparlamenta un macit cittautiesus ka pareizi dzivot.
21.janvāris 2014, 9:32 Atbildēt
rrrr
latvija ir tikai uz papira un virak no ta itin neka...a nu ja saema ir deputati latviesi kuri trada latvijas laba
21.janvāris 2014, 9:44 Atbildēt
DDNS
Tā nu gluži nav, ka ierēdņi ir bezatbildīgi ! Tā kā "katrs pats sev tuvākais un Dievs pār visiem augstākais", pie budžeta ( lasi: citu sapelnītā naudas maka) naski ķeras ierēdņi un tiem tikai ceļas un ceļas ( ne jau tas, ko domājat, bet algas...).
21.janvāris 2014, 9:48 Atbildēt
jjurjanis
Ombuds jau nu varēja būt kaut mazliet ekonomiski taisnīgāks. Piemēram: salīdzināt Latvijas sociālo izdevumu īpatsvaru valsts budžetā ar citu valstu spēju un varu tērēt tām nozarēm un vajadzībām, par kurām viņš runā. Tas gan raksturīgs visiem populistiem; izrauj no saimnieciski - ekonomiskā konteksta savu nozari un brēc pa visu pasauli. Kad mēs iemācīsimies spriest, vērtēt, un galvenais PRASĪT valsts iespēju summas kontekstā. Un neatsaukties uz Satversmi, kas nav nevienas valsts finansiālo iespēju, bet tikai cerību rādītājs.
21.janvāris 2014, 10:04 Atbildēt
IIM
Gribi teikt ka sakārtot valsti nav nekādu iespēju? Gribi teikt ja politiķi raujas pie varas lai sakārtotu valsti, tad praktiski tā ir raušanās pie neiespējamas misijas?Nabadzība un cilvēka necienīga dzīve ietilpst summas kontekstā? Melu valstī jau tā tas varētu ar būt. Bet vai mums vajag to melu valsti?
21.janvāris 2014, 12:19 Atbildēt
AAinars
prasīt valsts iespēju summas kontekstā... Ja godīgi, tad (1) milzīga un pārcentīga ierēdņu armija, kura eksponenciāli pavairo birokrātiju un līdz ar to - ierēdņu skaitu... burvīgi apgūst budžetu. Normatīvo aktu ražošana šķiet, ir kļuvusi par nacionālo slimību, bet ievērošana - ...... (2) valsts iespējas bija izveidot KM jaunu struktūru mēdiju politikas veidošanai (par šo gadījumu bija paskaļa diskusija presē, bet domājams, katrā iestādē atradīsies pa kādai struktūrai, kuras galvenais mērķis ir būt (3) eiro ieviešanas propogandai nauda atradās (4) Prudentijai nauda atradās pavisam labi (5) Liepājas Metalurgam 50 mio atradās......... Līdz ar to rodas aizdomas, ka dzīvojam IESPĒJAMS, BAGĀTĀKAJĀ VALSTĪ, ja jau varam tik nejēdzīgi tērēt naudu. Un Tiesībsarga norādes uz cilvēku pamattiesībām ir pareizas, tikai laikam ne pārāk iekļaujas "veiksmes stāstā"
22.janvāris 2014, 11:18 Atbildēt
JJānis
Beidzot Latvijā ir reāls tiesībsargs, nevis vecs komunists ar lunkanu, labi ielocītu mugurkaulu. Vairāk šādu jaunu, gudru, godīgu cilvēku politikā, valdībā un Latvijas valsts piedzīvos izaugsmi.
21.janvāris 2014, 10:26 Atbildēt
####
Domāju, ja Apsītis(iepriekšējai tiesībsargs)savu darbu būtu darījis kaut uz pusi tik labi, kā Jansons, tad visi šie jautājumi būtu sākti savlaicīgi un pakāpeniski risināti un mēs tagad nesēdētu tik dziļā peļķē, no kuras tagad grūtāk izrāpties. Piekrītu katram tiesībsarga vārdam! Beidzot kāds dara savu darbu atbildīgi un profesionāli, paldies!
21.janvāris 2014, 10:27 Atbildēt
SSkaidrīte
Paldies tiesībsargam Jurim Jansonam!! Ļoti ceru,ka viss mainīsies un varēsim dzīvot...neviss tikai izdzīvot!!
21.janvāris 2014, 12:42 Atbildēt
PPilsone
Piekrītu tiesībsarga teiktajam. Esam nabadzīgi gan algu, gan pensiju apmērā, toties vislielākais ierēdņu skaits Eiropā uz iedzīvotāju īpatsvaru. Ar politiski bezatbildīgu valdību.
21.janvāris 2014, 10:58 Atbildēt
tto pilsone
Piekrītu katram vārdam, Latvijā patiešām ierēdņu armija ir milzīga un turpina pieaugt ar katru dienu, palasiet amatu konkursu sludinājumus www.latvijasvēstnesis.lv.
21.janvāris 2014, 11:06 Atbildēt
uurciks
Tad jau Tev paveras lieliska iespēja tikt pie darba...
21.janvāris 2014, 13:24 Atbildēt
mmmē
Paldies, ka Latvijā ir cilvēks, kas spēj teikt patiesību valdošai elitei! Tam vecajam āpsītim praulam vajadzētu tiesu uzsaukt par bezdarbību un likt atmaksāt saņemto darba algu! Kādam ir jāprasa atbildība un pirmais ir āpsītis.
21.janvāris 2014, 11:10 Atbildēt
AA.
Pateica, ta pateica... vai tad tas kāds jaunums...
21.janvāris 2014, 13:28 Atbildēt
llauķis
Neviens pat nedomā cīnīties ar kontrabandu un ēnu ekonomiku. Ja cigarešu cenu uzliktu kā točkās- 1,50 eiro, smazinātu IIN uz 13% kā Krievijā, palielinātu nodokļus oligarhiem (iebiedēšanai kādu iesēdinātu), tad krasi palielinātos valsts ieņēmumi no nodokļiem. Bet mums, acīmredzot, valdība no tā barojas, tādēļ tikai imitē darbību.
21.janvāris 2014, 13:32 Atbildēt
KKulturkukas
Balso par izmaiņām LR likumos, pieprasot oficiāli noteikt darba samaksu Latvijā ne zemāku par 5 EUR/h >>> http://manabalss.lv/i/636
21.janvāris 2014, 14:04 Atbildēt
KKārlis
Vispirms iemacies strādāt , un tad prasi samaksu no SAVA DARBA DEVĒJA ! Valsts iestādēs tāda samaksa jau ir !
22.janvāris 2014, 10:06 Atbildēt
JJa
Janson kungu ievelesim par Tautas prezidentu,ir redzams ka vinsh ir taisnibas cinitajs,kursh doma par tautu,Apsitis bija oligarku-tiesibsargs.
21.janvāris 2014, 14:38 Atbildēt
IIV
Neder, viņam nav miļjonu!
22.janvāris 2014, 17:15 Atbildēt
LLiliana
LOabi,tas bija agraak,kad pensionari sanema 100-200,pedejos gadus sanem pat 55-70 un nekas...un izdziivo.
21.janvāris 2014, 15:35 Atbildēt
//
kuri nomirst, tie neizdzīvo
21.janvāris 2014, 22:55 Atbildēt
ĻĻoti labi!
Tiesībsargs ir uzdevis pareizos jautājumus! Ko tālāk darīsim?
21.janvāris 2014, 22:30 Atbildēt
KKārlis
Jautājumus viņš prot uzdot ! Tikai ir viena nelaime - atbildēt viņa kantoris NAV SPĒJĪGS = personīgi es gaidu atbildi par konkrētiem faktiem jau veselu PUS GADU ! Jo to murgu ko atsūtīja viena blondīne no viņa kantora nevar saukt par atbildi = " JŪSU VESTULI nosūtām pārbaudei - uz to pašu iestādi , par kuru sūdzāties !!!" Šķiet . komentāri lieki - kā " strādā " Jansons !!
22.janvāris 2014, 10:03 Atbildēt
JJuris
Cilvēciņ, saliec savu muguriņu vēl lielākā kūkumiņā, vēlams pieglaud ausis, un, varbūt prieciņam, pabaksti sevi ar pirkstiņu tur kur tu gūsti vislielāko baudu... Un, jā pastrādā ar pirkstiņu turpu šurpu, tā kā to droši vien to dari no rītiem un vakaros...
23.janvāris 2014, 21:42 Atbildēt
JJuris Avotins
Ja „tiesību sargs” būtu misionārs kā brīvprātīgais sabiedrības attīstības labā, tad – cita lieta. Paklau, Janson, cik notērēja Apsīša kantoris un cik – Jansona kantoris? Un kāda ir atdeve? Ko muldēt par budžetu? Vairāk - www.jurisavotins.info. Drīz būs prezentācija seriāla scenārijam „Ombuda-grēks”. Varbūt tad kāds beigs muldēt par budžetu.
21.janvāris 2014, 23:46 Atbildēt
sspicais
Nepiekritīšu.Jansons šobrīd ir ievērojami uzlabojis biroja autoritāti un iedzīvotājiem ir vismaz cerības,ka viņu iesniegumi iegūs kādu lietas virzību.Apsīša laikā šim kantorim bija tukša skaņa ar ilgām ātrāk un mierīgāk sagaidīt pensiju.Jā,J.Jansons nav ērts pastāvošajai varai,bet tāda ir viņa darba specifika un tamdēļ vēlu tikai veiksmes,jo Cilvēktiesību jautājumos šeit darāmā ir ļoti daudz un pieņemu,ka tas par ko šeit izrunā publiski,nav ne puse no vēlamā.
30.janvāris 2014, 17:09 Atbildēt
LLauķis
Runājot par administratīvajām Tiesām - tur tiesībsargam ir taisnība. Tās savu eksistenci neattaisno. Arī man nācās iziet šo tiesāšanās procesu un, diemžēl, konstatēt, ka šīs tiesas pārkāpj pašu deklarēto principu - jebkuras šaubas tulkot par labu nosodītajam. Taču praksē ir pavisam savādāk. Darbojas kārtējā mafija: policija -tiesnesis-sods. Un personīgi esmu sodīts par nodarījumu, kuru neesmu izdarījis. Un nav Latvijā varas, kura varētu šo sodu atcelt. Labi, ka vēl tikai ar naudas sodu, ar šausmām iedomājos, kā šī mafija var pat uz daudziem gadiem iesēdināt kādu aiz restēm par neko. Tādas tās pārdomas tiesu un policijas sakarā.
22.janvāris 2014, 11:22 Atbildēt
cciniķis
Un ko cienījamais tiesībsargs saka par Latvijā neveikto deokupāciju un dekolonizāciju? Vai tā netiek rupji pārkāptas latviešu tautas tiesības dzīvot savā valstī un lemt tās likteni, jo simtiem tūkstošu naturalizēto un nenaturalizēto okupantu, kolonistu un viņu pēcteču šeit jauc gaisu un paģēr nez kādas viņiem pienākošās tiesības!?
22.janvāris 2014, 12:44 Atbildēt
GGuncha
Šajā kontekstā latviešiem ir tikai tās tiesības ko tie var paņemt paši, rēķinoties ar atbilstošu pretsparu no visiem pārējiem. Visos citos gadījumos, tāpat kā bībelē šeit nav nedz jūda ne grieķa ir bagātie un nabagie kaut tie būtu suahili. ja kādam tas nepatīk dodieties pieredzē pie Breivika.
24.janvāris 2014, 21:59 Atbildēt
UU02
Valsts nav dibināta budžeta ietvaros, bet valsts var pastāvēt tikai budžeta ietvaros. Jebkādi sociālie labumi arī iespējami tikai budžeta ietvaros. Satversmē vai vienalga kur ierakstītas tiesību deklarācijas nerada naudu.

Pirms 2. pasaules kara Latvijas Satversmē nebija cilvēktiesību sadaļas, tādēļ neviens nevarēja bļaut: "Man Satversmē paredzēti tādi un tādi labumi!". Kad 90-ajos gados pieņēma cilvēktiesību sadaļu, pēc Rietumeiropas (sociāldemokrātu) parauga tur ietilpināja ne tikai politiskās tiesības (vārda brīvība u.tml.), bet arī ekonomiskās. Bet tās īstenībā var tikai nopelnīt, nevis kaili pieprasīt. Sava maize un jumts virs galvas katram pašam jānopelna.
22.janvāris 2014, 21:04 Atbildēt
xxx
ja valsts aptureetu savu darbiibu peec shaadas retorikas, tad tai buutu noziime, bet shii retorika ir acu aizmaaleeshana, it kaa mums ir tiesiibsargs, a vinja NAV, jo vinjsh NEKO nevar ietekmeet. statists. runaa ko gribi, darbiibas nenotiek.
22.janvāris 2014, 21:47 Atbildēt