Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) veic pārbaudi Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolā par bērnu drošības nodrošināšanu, aģentūrai LETA pastāstīja dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.
Reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju, ka Pļavniekkalna sākumskolā mācības bērniem notikušas ekspluatācijā nenodotā ēkā un mācības uz laiku pārtrauktas, dienests atbilstoši savai kompetencei sācis pārbaudi par bērnu drošības normu nodrošināšanu, tostarp par to, vai skolēni ir iepazīstināti ar drošības noteikumiem. Tāpat dienests pārbauda, kas notiek ar bērniem laikā, kamēr skolā mācības ir apturētas.
IKVD ir saņēmis rakstisku informāciju no pašvaldības un skolas, taču nākamnedēļ inspektors dosies ar situāciju iepazīties klātienē. Juhņēviča prognozēja, ka līdz Jaunajam gadam pārbaude būs pabeigta.
Juhņēviča arī norāda, ka šī gada laikā ir bijuši vēl citi gadījumi saistībā ar būvniecību un ēku rekonstrukciju, kurus pēc saņemtajām sūdzībām dienests izmeklējis. Lai arī netika konstatēti pārkāpumi, kuri būtu administratīvi sodāmi, dienests visos gadījumos ir veicis pēcpārbaudi skolās, lai pārliecinātos, ka ar bērnu drošību viss ir kārtībā.
Jau vēstīts, ka būveksperti Pļavniekkalna sākumskolā nav konstatējuši ēkas konstrukcijas defektus, kas radītu draudus telpu ekspluatācijai un sabiedriskajai drošībai, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Bērziņa.
Ķekavas novada dome ir saņēmusi uzņēmuma "Komunālprojekts" būvekspertu atzinumu par ēkas drošumu un norāda, ka iespējami ātrākai skolas darba atsākšanai nepieciešams novērst Ķekavas novada būvvaldes konstatētās nepilnības skolā un pieņemt rekonstruēto ēku ekspluatācijā.
Lai skolas ēku varētu nodot ekspluatācijā, ir nepieciešams ierīkot pandusus jeb slīpnes patlaban esošo sliekšņu vietā. Līdz darbu veikšanai ir pieļaujama sliekšņu marķēšana ar dzeltenmelnu svītrojumu. Tāpat eksperti iesaka veikt atsevišķus uzlabojumus, piemēram, lietusūdens sistēmas sakārtošanai un kāpņu stiprināšanai.
Eksperti atzinuši, ka ēkas pirmajā stāvā apmetuma bojājumu ir izraisījusi relatīvi līganā koka siju starpstāvu pārseguma vibrācija zem sporta zāles, savukārt šo vibrāciju izraisījusi skolēnu darbošanās fiziskās audzināšanas stundās.
Bērziņa pavēstīja, ka jau patlaban atsevišķās skolas telpās notiek bojāto griestu apmetuma remontdarbi, uzstādītas nepieciešamās ugunsdrošās durvis, kā arī saskaņā ar skolas renovācijas projektu tiek sakārtota nepieciešamā dokumentācija, lai varētu ēku nodot ekspluatācijā. Tehniskā apsekošana tiks veikta arī skolas jaunajai sporta zālei, kas ir atsevišķs objekts.
Vecāku sapulcē ir nolemts, ka bērni mācības skolā atsāks uzreiz pēc atgriešanās no Ziemassvētku brīvdienām - nākamā gada 6.janvārī. Teorētiski pastāvot iespēja, ka ēku var nodot ekspluatācijā ātrāk - ja izdosies ātri sakārtot dokumentāciju. Taču patlaban plāns par mācību atsākšanu ir 6.janvāris.
Kā ziņots, Pļavniekkalna sākumskolas ēka, kura uz laiku slēgta tās tehniskā stāvokļa dēļ, ir aptuveni simtgadīga, savukārt ekspluatācijā nav nodots projekts ar īslaicīgu moduļu sistēmu, kas savienoti ar šo ēku.
Ekspluatācijā nenodotajā skolā mācības notiek vairāk nekā trīs gadus. Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, 2010.gadā noslēgušies skolas paplašināšanas darbi, izmantojot "Cramo" moduļus. Moduļu noma izvēlēta kā pagaidu risinājums un ekonomiski izdevīgākais variants līdz brīdim, kamēr Ķekavā uzbūvēs jauno sākumskolu, ko bija paredzēts paveikt līdz 2012.gadam. Jaunā Ķekavas sākumskola tika atvērta šā gada 2.septembrī.
Apsekošana sabiedriski nozīmīgās ēkās Ķekavā veikta pēc 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas, kad, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagas traumas.