Ziemas olimpiāde Sočos šoreiz atšķirsies ar to, ka vienoti tērpi būs ne tikai Latvijas delegācijai, bet izstrādāta arī atsevišķa līnija līdzjutējiem. Apģērbā un aksesuāros izmantoti kopīgi motīvi un krāsas, kuras šoreiz ir ieturētas dabas, nevis valsts karoga toņu gammā.
Šoreiz tērpu māksliniecisko veidolu pirmo reizi 20 gadu laikā izstrādāja vietējie dizaineri, un arī pašu apģērbu daļēji gatavoja pašmāju uzņēmēji. Atpūtas un brīvā laika komplektu komandas vajadzībām darināja trikotāžas uzņēmums OT Stils, bet sporta un iesildīšanās tērpus – Latvijas sporta ekipējumu ražošanas kompānija Bars. Savukārt siltināto apģērbu – vējjakas, bikses un apakšveļu – ražoja Somijas sporta aprīkojuma uzņēmums Halti OY. Jāatgādina, ka tērpu tapšana šogad neiztika bez zināmas ažiotāžas. Lai gan tika pasludināts, ka komandas apģērbs būs dzeltenā krāsā, taču radās bažas, ka tā tomēr būs oranža – gluži tāda pati kā iepirkuma konkursā par ziemas jaku un vējjaku uzvarējušās somu kompānijas Halti OY ziemas katalogā redzamie tērpi.
Prezentācijas laikā ceturtdien lidostā Rīga vairākkārt tika uzsvērts, cik brīnišķīgs rezultāts sasniegts un cik lieliski izdevusies tieši galvenā krāsa. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, kurš kopš Latvijas neatkarības atgūšanas piedalījies visās olimpiskajās spēlēs, norādīja, ka, gatavojoties spēlēm, vienmēr tiek domāts ne tikai par sportistu labu fizisko sagatavotību, bet arī lai viņi labi izskatītos. Tā noticis arī šoreiz, un LOK vadītājs pauda pārliecību, ka Latvijas delegācija ar saviem tērpiem šajās olimpiskajās spēlēs noteikti izcelsies. Tērpos izmantotās latviskās dabas krāsas un arī dzeltenais dzintara tonis došot sportistiem papildu stimulu sasniegt augstākos rezultātus. Vaicāts, vai pats A. Vrubļevskis jau ir pielaikojis kādu no jaunajiem apģērba gabaliem, viņš pasmaidīja, ka šobrīd gan tikai šalli.
Arī dizaina koncepcijas, kas nodēvēta par Dzintarzemi un Latvijas varenajiem spēkiem, autors Gvido Zālītis skaidroja, ka šoreiz kopējā veidolā nolēmuši atkāpties no ierastā modeļa ar sarkanbaltsarkanajām krāsām, ņemot par pamatu brūni pelēko gammu. «Spēks jāmeklē dabā, tāpēc koncepcijā izmantoti četri tās pamatelementi – zeme, ūdens, gaiss un saule – un klāt vēl pievienots cilvēciskais komponents.»
Arī māksliniece Natālija Jansone, kura piedalījās dizaina izstrādē, uzsvēra, ka tieši krāsas būs Latvijas trumpis. «Krāsas ir specifiskas, bet tās ir mūsu krāsas, un tieši tāpēc Latvija būs pamanāma un to nevarēs sajaukt ar citu valstu komandām.» Māksliniece arī norādīja, ka tērpi ir radīti, lai sportisti justos ērti, omulīgi un silti, un tā noteikti būs, jo apģērbi gatavoti no dabiskām izejvielām. Protams, viņa varējusi izmantot arī modernās tehnoloģijas, taču šoreiz gribējies, lai materiāls ir silts, elpojošs un sirsnīgs. Jāatceras, ka arī emocionālā puse ir ļoti būtiska sportistiem, ko viņa zinot arī no savas pieredzes, jo savulaik bijusi PSRS sporta meistara kandidāte mākslas vingrošanā. N. Jansonei esot gandarījums, ka sportistiem tērpi patīkot, un viņi atzinuši, ka tajos jūtoties labi.
Māksliniece piebilda, ka šoreiz arī padomāts par sporta faniem, jo viņiem būs sava apģērbu un aksesuāru līnija, kas veidota vienotā dizainā ar Latvijas olimpiešu parādes un sporta tērpiem. Ja arī pilns komplekts netiek iegādāts, tad cimdiem, šallei un cepurei vajadzētu būt katra līdzjutēja arsenālā. Tos un arī citus apģērba gabalus var iegādāties interneta konceptveikalā faniem.lv vai arī uz vietas – Olimpiskā sporta centra telpās.