Pārtrauc glābšanas darbus; vairs nav cerību atrast izdzīvojušos

 
©F64 Photo Agency

Glābēji nolēmuši līdz rīt rītam pārtraukt glābšanas darbus sagrautajā lielveikalā "Maxima" Zolitūdē, jo veikala konstrukcijas apdraud darbu veicējus.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane pastāstīja, ka lēmums par glābšanas darbu atsākšanu pēc konsultācijām ar tehniskajiem ekspertiem tiks pieņemts rīt no rīta.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ar nožēlu konstatēja, ka iespējas zem gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo līdzinās nullei.

"Vērtējot situāciju, kādas ar dzīvību nesavietojamas traumas bija guvuši līdz šim bojā gājušie, atrast vēl kādu izdzīvojošo nav iespējams," piebilda Ploriņš.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis piebilda, ka pašlaik bez vēsts pazudušo cilvēku skaits ir samazinājies līdz septiņiem, bet tas nenozīmējot, ka visi šie cilvēki atrodas zem drupām un bojā gājušo skaits varētu būt arī mazāks. Pazudušo skaits dienas gaitā samazinājies, jo daļa cilvēku savus pieteikumus atsaukuši, jo sakontaktējušies ar saviem radiem un paziņām.

Zolitūdes lielveikalā "Maxima" šovakar ap plkst.18 noticis trešais jumta nogruvums, kas nebija izraisīts speciāli. Glābēji šajā nogruvumā necieta.

Glābšanas darbi tajā vietā nenotika un pēc glābēju saskaitīšanas konstatēts, ka neviens nav cietis, aģentūrai LETA teica Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.

Šodien pēcpusdienā zem Zolitūdes lielveikala "Maxima" gruvešiem atrasts 54.traģēdijā bojāgājušais. Vēl vairāk nekā desmit cilvēki policijā ir pieteikti kā pazuduši.