Depardjē iemiesotais Rasputins - arī Latvijas kinoteātros

© publicitātes

Latvijas kinoteātros jau no 22. novembra būs iespējams izjust, ko nozīmē sastapt par svēto dēvētā grēcinieka Grigorija Rasputina skatienu. Jaunajā Grigorija Rasputina dzīves un nāves kinoversijā spožas ir gan krievu, gan franču zvaigznes.Rasputina lomas tēlotājs Žerārs Depardjē teicis, ka Rasputins iemitinājies viņā jau pirms 15 gadiem un, tēlodams lomu, viņš itin kā izlaidis noslēpumaino mūku brīvībā.

Vēsturiskajā drāmā atainota XX gadsimta sākuma gaisotne, dekorācijām izmantotas autentiskas lietas, un Krievijas diženās ainavas devušas varoņu tēliem liktenīgu auru, kas bija raksturīga tā laikmeta iezīme.

Feliksu Jusupovu tēlo Filips Jankovskis („Mīlestība ar akcentu”, „Valsts padomnieks”) – slavenais krievu aktieris šai lomā ir lielisks. Tēli, kuru iemiesošana no aktieriem prasījusi milzīgu iedvesmu, sola neaizmirstamu vēsturisku personu konfrontāciju. Turklāt galvenajās lomās ir citi pirmklasīgi sava aroda meistari – cara Nikolaja II loma tikusi Vladimiram Maškovam („Novads”, „Neiespējamā misija: Rēgu protokols”),

imperatori Aleksandru tēlo franču aktrise Fanija Ardāna. Jāpiemin arī aktieri, kas smalki izstrādājuši epizodiskas lomas. Viņu vidū ir Anna Mihalkova („Maratons”), Irina Alferova („Eglītes 2”), Konstantīns Habenskis („Likteņa ironija. Turpinājums”), Daņila Kozlovskis („Leģenda Nr. 17”) un daudzi citi. Pēdējā kinoversija par Rasputinu veidota sadarbībā ar frančiem un noslēpumainajā stāstā atklāj jaunas nianses.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais