Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Latvijā

Kabanovs atvainojas par publikāciju saistībā ar Dziesmusvētkiem

Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (SC) šodien partijas "Saskaņa" kongresā atvainojās par savu publikāciju pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem.

"No savas puses vēlos atzīt savu politisko kļūdu," sacīja Kabanovs. Viņš skaidroja, ka šīs jautājums tika nopietni izrunāts arī frakcijā, un kolēģu pārmetumi ir pamatoti.

Kabanovs atvainojās visiem partijas biedriem, kas piedalījās Dziesmusvētku organizēšanā, kā arī tiem, kam šie svētki "ir svēta lieta".

Kabanovs savas uzrunas noslēguma arī sacīja: "Esmu gatavs kompromisiem un lūdzu kongresu sniegt politisko uzticību šai pozīcijai".

Kā ziņots, iepriekš Saeimas komisija saistībā ar šo situāciju nolēma parlamentārietim Kabanovam piespriest visbargāko sodu, kas saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli paredz izteikt deputātam rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Kabanova rīcība tika skatīta, pamatojoties uz deputāta Raivja Dzintara (VL-TB/LNNK) iesniegumu. Dzintars bija aicinājis komisiju izvērtēt Kabanova ētikas pārkāpumu, kas izpaudies publiskajā komunikācijā pēc Dziesmusvētkiem. Pēc politiķa domām, Kabanovs savā rakstā laikrakstā "Vesti Segodnja" pauda godu un cieņu aizskarošu attieksmi pret Dziesmu un deju svētkiem un to dalībniekiem.

"Deputāta izteikumi par Dziesmu un deju svētkiem aizskar visas sabiedrības, it īpaši latviešu tautas, godu un cieņu, un tie nav savietojami ar deputāta profesionālās ētikas principiem," bija teikts Dzintara iesniegumā Saeimas komisijai.

Kā ziņots, šodien notiek politisko apvienību SC veidojošās sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" kongress, kurā tiek pārvēlētas visas partijas amatpersonas, kā arī tiek diskutēts par partijas nākotni un attīstību kontekstā ar nākamgad paredzētajām vēlēšanām - gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas vēlēšanās.