Iespējams, toksiska piesārņojuma dēļ Balvu novadā masveidā mirst zivis

Balvu novadā, Ičas upē, šīs nedēļas sākumā konstatēta masveida zivju bojāeja, ko, iespējams, izraisījis toksisks piesārņojums, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Valsts vides dienests šonedēļ saņēmis informāciju no vietējiem iedzīvotājiem, ka Ičas upē posmā no autoceļa Rēzekne-Gulbene līdz Vērdes upes ietekai vērojama zivju bojāeja - simtiem līdaku, asari, sapali un citas zivis.

Lai noskaidrotu zivju bojāejas iemeslu, tiek ņemti paņemti ūdens paraugi un pētītas arī bojāgājušās zivis. Pirmie saņemtie rezultāti no laboratorijas liecina, ka zivju bojāejā varētu būt vainojamas toksiskās vielas. Taču pārbaudēs uz vietas eksperti nav konstatējuši ne notekūdeņu, ne kādu toksisko vielu izplūdes avotus. Tāpat nav novērots vizuāli redzams piesārņojums ūdenī, kā arī nav sajūtamas kādas smakas.

Valsts vides dienests par notikušo informējis vietējās pašvaldības, Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī vērsies Valsts policijā ar lūgumu ierosināt krimināllietu. Tāpat ir ierosināta ekspertīze, lai noteiktu, cik lieli zaudējumi nodarīti zivju resursiem.

VVD turpina regulāri apsekot Ičas upes apvidu, kā arī citas tuvējās ūdenstilpes, lai novērtētu situāciju un nepieciešamības gadījumā strauji rīkotos.

Vienlaikus iedzīvotāji ir aicināti ziņot par aizdomīgiem gadījumiem šajā apkārtnē.

Latvijā

Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.

Svarīgākais