Noderīgu informāciju par eiro ieviešanu rīt lasi "Neatkarīgās" pielikumā "Eirouznāciens"

© nra.lv

Rīt Neatkarīgajā lasiet pielikumu par eiro un ar to saistītām pārmaiņām, kuras būs un ar kurām jārēķinās neatkarīgi no lielākās sabiedrības daļas nepatikas pret Eiropas vienotās valūtas ienākšanu Latvijā.

Neatkarīgā pēta, kādas pārmaiņas gaidāmas dažādās tautsaimniecības nozarēs un cik eiro ieviešana izmaksā vienam konkrētam uzņēmumam. Pēc trim mēnešiem algu jau saņemsim eiro un ar eiro arī maksāsim par bērna pusdienām skolā.

Amatpersonām patīk cildināt Igaunijas pieredzi, kura pirms trim gadiem, tāpat kā latvieši pašlaik, gatavojās kronu nomaiņai pret eiro un maciņu aizstāšanai ar kabatas portfeļiem. Igaunijā dzīvojošās latviešu ģimenes Neatkarīgajai stāsta, kā abu valūtu apgrozības laikā iepirkušās un kā neiztērētās kronas mainījušas bankā. Savukārt Igaunijas tirgotāji joprojām šo laiku atceras ar trīsām – mazpilsētu un lauku veikali lielākoties šajās dienās strādāja kā valūtas mijēji, tikai bez maksas. Ja pietrūka skaidrā nauda, ko izdot, veikalam nācās pārtraukt tirgošanos un aizvērt veikalu līdz brīdim, kamēr no bankas atvesta eiro valūta.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais