Vairāki sabiedrībā labi zināmi cilvēki nevēlas atdot savulaik bankā ņemtos kredītus, apgalvo, ka tos nav saņēmuši, un tiesā tic viņiem, nevis līgumos rakstītajam.
To intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" stāstījis bijušās "Parex bankas" problemātisko aktīvu pārvaldītājas AS "Reverta" padomes priekšsēdētājs Maikls Borks.
"Tiesu sistēmai būtu jāstrādā ļoti labi pat krīzes situācijās. Pat tiem cilvēkiem, kas ir populāri un saistīti ar politiskajiem procesiem, vajadzības gadījumā ir jātiek tiesātiem, viņiem ir jāatsavina īpašumi un viņi jāatzīst par maksātnespējīgiem," norāda Borks.
Viņš pauž neizpratni, "kāpēc tiek pieļauts, ka aizņēmējs var tiesā mierīgi paziņot - nekādu aizdevumu neesmu saņēmis -, lai gan ir bankas izraksts par to, ka nauda klientam nosūtīta". Šādi cilvēki apgalvojot, ka investīcijas objektā, kura attīstībai kredīts ņemts, esot ieguldījuši no personiskajiem līdzekļiem, un tiesa šādu apgalvojumu ņemot vērā, lai gan cilvēks nespēj pierādīt, no kurienes ir ņēmis tik lielu naudu.
Šāda veida problēmas "Revertai" rodoties tikai ar tādiem klientiem, kuriem ir "skaļi vārdi".
"Te ir runa par naudu, ko aizņēmušies cilvēki, kurus bieži redzam televīzijas ekrānos, kas ir labi zināmi uzņēmēji, kuri cenšas ietekmēt politiskos procesus valstī," intervijā sacījis Borks.
Jau ziņots, ka 2008.gada rudenī valsts pārņēma finanšu grūtībās nonākušo "Parex banku", kas vēlāk tika sadalīta divās kredītiestādēs.
Labos aktīvus pārņēma banka "Citadele", bet problemātiskos turpināja pārvaldīt "Parex banka", kas 2012.gada maijā mainīja nosaukumu un tagad strādā ar "Reverta" zīmolu. "Revertas" darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācijā, parādu piedziņā un nekustamo īpašumu pārvaldīšanā.