Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_right_alt Latvijā

Lielākās reģionālās partijas vienojas kopā startēt Saeimas vēlēšanās

Trīs lielāko reģionālo partiju - "Reģionu alianses", Latgales partijas un Vidzemes partijas līderi trešdien konceptuāli vienojušies par reģionālo partiju apvienības "Reģionu apvienība" veidošanu un kopīgu startu Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja partiju pārstāvji.

Jaunās apvienības mērķis ir veicināt reģionālo politisko spēku apvienošanos un kopīgi startēt 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā. Jaunveidojamajai reģionālo partiju apvienībai aicina pievienoties arī citas reģionālās partijas, vēlētāju apvienības un reģionālos līderus.

Par ieceri veidot reģionālo partiju apvienību "Reģionu apvienība" ir vienojušies visu trīs partiju līderi, tai skaitā Andrejs Ence ("Reģionu alianse"), Aldis Adamovičs ("Latgales partija") un Guntis Gladkins ("Vidzemes partija"), tiekoties Rīgā trešdien, 21.augustā, pausts partijas pārstāvju paziņojumā presei.

Laikraksts "Diena" šorīt gan skaidro, ka šī iecere vēl jāatbalsta partiju kopsapulcēs un tikai tad varēs parakstīt dokumentu. Tāpat turpināšoties partiju sarunas ar "Vienotību", kas cer sadarboties ar reģionālajām partijām.

Trīs partiju līderi uzskata, ka kopīgi veidojamās "Reģionu apvienības" svarīgākais uzdevums ir kļūt par galveno Latvijas reģionu interešu aizstāvi Saeimā un valdībā, izveidojot pragmatisku dialogu ar pārējiem politiskajiem spēkiem.

"Pašvaldību vēlēšanās reģionālās partijas ieguva ļoti daudz mandātus. Vēlēšanu rezultāti nepārprotami norāda, ka reģionālo partiju popularitāte un ietekme pieaug," jau iepriekš, komentējot "Reģionu Alianse" panākumus aizvadītājās pašvaldību vēlēšanās, teica partijas "Reģionu Alianse" priekšsēdētājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Jau iepriekš tika prognozēts arī reģionālo partiju konsolidācijas procesa turpinājums pēc pašvaldību vēlēšanām, un vienlaicīgi arī pirms 12.Saeimas vēlēšanām 2014.gadā.

"Reģionālo partiju panākumi pašvaldību vēlēšanās ir pamudinājuši sasparoties arī citas partijas. Par reģionālajām partijām nu interesējas arī Saeimā pārstāvētās partijas, lai gan iepriekš tās pret reģionālajām partijām izturējās visnotaļ augstprātīgi. Šobrīd situācija ir mainījusies," atgādina Ence.

Ence uzskata, ka šis ir ļoti zīmīgs brīdis. "Mums ir iespēja izmantot šo pacēlumu un konsolidēt reģionālos līderus, lai izveidotu ļoti spēcīgu reģionu lobiju Latvijas un arī Eiropas mērogā. Tāpēc mēs esam gatavi aktīvi līdzdarboties, lai nepieļautu šī potenciāla sadrumstalošanu."

"Latvijas reģioni jau ilgstoši ir pabērna lomā. Un aktīvā cilvēku prombraukšana ir acīmredzams apliecinājums, ka tā turpināties nevar! Cilvēkiem reģionos ir jājūt, ka viņi mūsu valstī ir vajadzīgi!" aicina Ence.